Tip redakcii
Posledné zbohom pre milovanú mamičku a učiteľku Lucku († 30): Mrazivý ODKAZ do neba!
Tip redakcii Diskusia ()
Tip redakcii
Dagmar Havlová
Správy
Dagmar Havlová prežíva obrovskú bolesť: Oplakáva smrť veľmi blízkeho človeka!
Generálny prokurátor Jaromír Čižnár
Správy
 aktualizované
PRÁVE TERAZ Čižnár sa opäť rozohnil! Veď z toho bučí, že chcú obtiahnuť štát
Niektorí seniori sa nevedia sami najesť, treba im so všetkým pomáhať.
Rady a tipy
Čo sa deje za dverami starobinca: Naša redaktorka sa tam zamestnala ako opatrovateľka, aby to zistila
prezidenti
FOTO Chorvátska prezidentka opäť strhla na seba všetku pozornosť: Pozrite, čo si dovolila počas finále MS vo futbale
Peter Sagan
FOTO Pravá tvár Petra Sagana na Tour de France: Takéto správanie by ste od neho možno ani nečakali!
Mária Bartalos práve dovolenkuje.
Šoubiznis
FOTO Po tajnej svadbe medové týždne! Hviezda markizáckych Oteckov si užíva v exotickej Afrike
Patrí k najlepšie obliekajúcim sa ženám nášho šoubiznisu, no vždy pôsobí krehko a nevinne. Mária však vie byť aj pekelne sexi a svoje dokonalé telo predviedla aj na svojom Instagrame.
EMMA
Mária Čírová sa ukázala v inom svetle: TAKÚTO fotku sme od nej nečakali!
otec
Wanda.sk
Hľadáte ideálneho otca pre svoje dieťa? Zverokruh vám napovie
futbal, fanúšička
Šarm
Sexi prezidentka, porno nevesta a simulant – pohľad na majstrovstvá sveta aj pre tých, ktorí futbal bežne nesledujú

Posledné zbohom pre milovanú mamičku a učiteľku Lucku († 30): Mrazivý ODKAZ do neba!

Posledné zbohom učiteľke Lucii v novozámockom krematóriu.

Bude chýbať všetkým! Obľúbenú učiteľku a milovanú mamičku Lucku (†30), ktorá zahynula počas lyžovačky v Bachledovej doline, v piatok pochovali. Posledné zbohom a pozdrav do neba jej prišli dať aj malí tretiačikovia a kolegovia zo školy. Najsmutnejší deň však bezpochyby prežívala jej jediná dcérka Johanka (3), ktorú už milovaná mamička nikdy nezovrie v náručí...

Mali to byť najkrajšie okamihy posledných dní zimných prázdnin, miesto toho sa zmenili na drámu s veľmi smutným koncom. Lucia, jej manžel František, dcérka Johanka a ich priatelia sa vybrali do hôr lyžovať. Lucka išla s dcérkou na vleku, keď sa jej odopla jedna lyža. Malé dievčatko si zobral k sebe otec, kým mamina si odopla druhú lyžu a chcela si ísť po tú prvú, ktorá sa jej zošuchla dole svahom. Šmýkajúc sa za ňou však na zľadovatenom snehu nabrala veľkú rýchlosť a už sa nedokázala zastaviť, ani zmeniť smer. Nasledoval strašný náraz do stĺpa vleku, ktorý aj napriek veľkej snahe záchranárov neprežila.

Belestné slová

Lucka bola pre svoje kolegyne slniečkom, ktoré rozžiarilo každú miestnosť, do ktorej vstúpila. „Milovala deti a prácu s nimi, preto aj oni veľmi ľúbili ju. Zrejme aj preto, že bola šikovná a veľmi schopná pani učiteľka,“ zaspomínala na svoju mladú kolegyňu riaditeľka základnej školy Iveta Rajčániová. Tá sa s Luckou rozlúčila za všetkých zo školy, v ktorej pracovala. Pri dojemnej rozlúčke len s vypätím posledných síl zadržiavala slzy. „Môžeme teraz plakať, lebo odišla. Alebo sa môžeme usmievať, pretože žila. Môžeme zakryť naše oči a priať si, aby sa vrátila alebo ich môžeme nechať otvorené a uvedomiť si, čo všetko nám zanechala. Naše srdcia môžu ostať prázdne, lebo ju už nikdy neuvidíme alebo môžu ostať plné lásky, ktorú sme spolu s ňou zdieľali,“ zneli srdcervúce slová riaditeľky Rajčániovej. „Lucka, dávaj tam hore pozor na Johanku,“ odkázala mamičke, ktorá už nikdy nepohladí svoju dcérku a neuvidí ju rásť.

Posledná cesta

Rozlúčka s Luciou bola v piatok novozámockom krematóriu. Na poslednú cestu ju prišli odprevadiť nielen najbližší a kolegovia, ale aj asi dve stovky ľudí, medzi ktorými nechýbali priatelia a známi, prevažne rovesníci. Rodina a najbližší sedeli v smútočnej sieni krematória, pri rakve stál mladý vdovec a Luckina sestra, ďalší smútiaci stáli vonku a z reproduktorov počúvali slová kňaza.

Na poslednú cestu do neba Lucku sprevádzala pieseň Hallelujah od Leonarda Cohena. Záplava ľudí v čiernom so slzami v očiach spomínala na mladú ženu, ktorá ešte pred pár dňami bola plná energie a plánov. „Zostaneš v našich srdciach, nikdy na teba nezabudneme, priateľka naša,“ pridali Luckine rovesníčky, ktoré ešte dlhé minúty po obrade spomínali na svoju vernú kamarátku.

Čítajte viac:

    PlusTV