Bez záujmu: Ples v opere pritiahol pred Slovenské národné divadlo zopár zvedavcov, prítomní policajti medzi sebou rozoberali, kam sa chystajú s rodinou na letnú dovolenku.
Ľudia
ODVRÁTENÁ TVÁR Plesu v opere: Čo všetko sa nemal obyčajný ľud dozvedieť o najhonosnejšej udalosti roka
Ilustračné foto
Zahraničie
Autobus v plameňoch! Podľa predbežných informácií zomrelo 52 ľudí
Čo spája tragický útok psov na ornitológa Petra (†34) so zmiznutím zoologičky Mirky (45)?
Krimi
ZÁHADY v okolí Devínskeho jazera? ODBORNÍCI v tom majú jasno! Čo spája tragický útok psov na ornitológa Petra (†34) so zmiznutím zoologičky Mirky (45)?
Saška, ktorá sa narodila počas snehovej kalamity už má rok.
Zaujímavosti
Toto krásne dievčatko (1) sa na svet vypýtalo počas vlaňajšej snehovej KALAMITY: Neuveríte, ako ju volajú!
Peter Sagan s manželkou Katkou a synom Marlonom.
Šport
FOTO Sagan ukázal Marlona: Pri detailnom pohľade na jeho synčeka vám padne sánka!
Úspešná tenistka Dominika Cibulková otvorene: ,,Tenisu mám plné zuby, nie som stroj!"
EMMA
Úspešná tenistka Dominika Cibulková otvorene: ,,Tenisu mám plné zuby, nie som stroj!"
Sisa Lelkes Sklovská
Šoubiznis
Sisa Lelkes Sklovska dorazila na akciu a tam jej to oznámili: Všetko sa zomlelo za pár minút!
Hlavní hrdinovia seriálu Oteckovia.
Šoubiznis
FOTO Zákulisie nového markizáckeho seriálu Oteckovia odhalené: Pozrite sa, čo stvárajú herci mimo kamier!
Má vlastné mónde impérium a teraz dokazuje, že sa stále cíti ako modelka.
Šoubiznis
"Škandalózne" FOTO VNÚTRI: Victoria Beckham vyšla s kožou na trh... doslova!

Posledné zbohom pre milovanú mamičku a učiteľku Lucku († 30): Mrazivý ODKAZ do neba!

Bude chýbať všetkým! Obľúbenú učiteľku a milovanú mamičku Lucku (†30), ktorá zahynula počas lyžovačky v Bachledovej doline, v piatok pochovali. Posledné zbohom a pozdrav do neba jej prišli dať aj malí tretiačikovia a kolegovia zo školy. Najsmutnejší deň však bezpochyby prežívala jej jediná dcérka Johanka (3), ktorú už milovaná mamička nikdy nezovrie v náručí...

Mali to byť najkrajšie okamihy posledných dní zimných prázdnin, miesto toho sa zmenili na drámu s veľmi smutným koncom. Lucia, jej manžel František, dcérka Johanka a ich priatelia sa vybrali do hôr lyžovať. Lucka išla s dcérkou na vleku, keď sa jej odopla jedna lyža. Malé dievčatko si zobral k sebe otec, kým mamina si odopla druhú lyžu a chcela si ísť po tú prvú, ktorá sa jej zošuchla dole svahom. Šmýkajúc sa za ňou však na zľadovatenom snehu nabrala veľkú rýchlosť a už sa nedokázala zastaviť, ani zmeniť smer. Nasledoval strašný náraz do stĺpa vleku, ktorý aj napriek veľkej snahe záchranárov neprežila.

Belestné slová

Lucka bola pre svoje kolegyne slniečkom, ktoré rozžiarilo každú miestnosť, do ktorej vstúpila. „Milovala deti a prácu s nimi, preto aj oni veľmi ľúbili ju. Zrejme aj preto, že bola šikovná a veľmi schopná pani učiteľka,“ zaspomínala na svoju mladú kolegyňu riaditeľka základnej školy Iveta Rajčániová. Tá sa s Luckou rozlúčila za všetkých zo školy, v ktorej pracovala. Pri dojemnej rozlúčke len s vypätím posledných síl zadržiavala slzy. „Môžeme teraz plakať, lebo odišla. Alebo sa môžeme usmievať, pretože žila. Môžeme zakryť naše oči a priať si, aby sa vrátila alebo ich môžeme nechať otvorené a uvedomiť si, čo všetko nám zanechala. Naše srdcia môžu ostať prázdne, lebo ju už nikdy neuvidíme alebo môžu ostať plné lásky, ktorú sme spolu s ňou zdieľali,“ zneli srdcervúce slová riaditeľky Rajčániovej. „Lucka, dávaj tam hore pozor na Johanku,“ odkázala mamičke, ktorá už nikdy nepohladí svoju dcérku a neuvidí ju rásť.

Posledná cesta

Rozlúčka s Luciou bola v piatok novozámockom krematóriu. Na poslednú cestu ju prišli odprevadiť nielen najbližší a kolegovia, ale aj asi dve stovky ľudí, medzi ktorými nechýbali priatelia a známi, prevažne rovesníci. Rodina a najbližší sedeli v smútočnej sieni krematória, pri rakve stál mladý vdovec a Luckina sestra, ďalší smútiaci stáli vonku a z reproduktorov počúvali slová kňaza.

Na poslednú cestu do neba Lucku sprevádzala pieseň Hallelujah od Leonarda Cohena. Záplava ľudí v čiernom so slzami v očiach spomínala na mladú ženu, ktorá ešte pred pár dňami bola plná energie a plánov. „Zostaneš v našich srdciach, nikdy na teba nezabudneme, priateľka naša,“ pridali Luckine rovesníčky, ktoré ešte dlhé minúty po obrade spomínali na svoju vernú kamarátku.

Čítajte viac:

Odporúčame