viac magazínov
Iniciatívy sa po zrušení zhromaždenia chopili slovenskí študenti.
Správy
Organizátor zhromaždení v Bratislave prehovoril: Pre TOTO sme piatkovú akciu zrušili!
Ženy majú väčšinou problém s vyjednávaním o plate.
Rady a tipy
Tu je dôvod, prečo ženy na Slovensku zarábajú menej, ako muži: Pozrite sa, na čo doplácajú
Peter Sagan.
FOTO Namiesto víťazstva má dieru na zadku. Sagan sa hneval: Súperi sa so mnou hrali!
Zasadnutie parlamentu k vyjadreniu dôvery novo zostavenej vláde pod vedením Petra Pellegriniho. Na snímke zľava je Marek Maďarič a Juraj Blanár.
Správy
Parlamentná schôdza úplne prekryla dôležitý moment v živote poslanca Marka Maďariča. Čo sa stalo?
Smutná správa.
Regióny
AKTUÁLNE Po ťažkej chorobe zomrel Harabin (†60): V jeho rodisku zavládol veľký žiaľ!
Juraško si opäť vyrobil trapas.
Šoubiznis
Obrovský TRAPAS Juraška v priamom prenose: Šóošová sa zmohla iba na jedno: Romčo, to nemyslíš vážne!
Oľga Feldeková
Šoubiznis
Veľký trapas v relácii Sedem: Feldeková chcela byť za múdru, no pre Pellegriniho zažila hanbu ako hrom!
Juraj Lelkes a Ján Gordulič.
Šoubiznis
Páni z OTO očami stylistu: Trblietavý Lelkes to s medúzou poriadne prehnal a Gordulič... to si radšej prečítajte sami!
Sexi moderátorky.
FOTO Športové moderátorky dostávajú fanúšikov do varu: Sexi Slovenky strčia svojimi krivkami všetky do vrecka

Posledné zbohom pre milovanú mamičku a učiteľku Lucku († 30): Mrazivý ODKAZ do neba!

Bude chýbať všetkým! Obľúbenú učiteľku a milovanú mamičku Lucku (†30), ktorá zahynula počas lyžovačky v Bachledovej doline, v piatok pochovali. Posledné zbohom a pozdrav do neba jej prišli dať aj malí tretiačikovia a kolegovia zo školy. Najsmutnejší deň však bezpochyby prežívala jej jediná dcérka Johanka (3), ktorú už milovaná mamička nikdy nezovrie v náručí...

Mali to byť najkrajšie okamihy posledných dní zimných prázdnin, miesto toho sa zmenili na drámu s veľmi smutným koncom. Lucia, jej manžel František, dcérka Johanka a ich priatelia sa vybrali do hôr lyžovať. Lucka išla s dcérkou na vleku, keď sa jej odopla jedna lyža. Malé dievčatko si zobral k sebe otec, kým mamina si odopla druhú lyžu a chcela si ísť po tú prvú, ktorá sa jej zošuchla dole svahom. Šmýkajúc sa za ňou však na zľadovatenom snehu nabrala veľkú rýchlosť a už sa nedokázala zastaviť, ani zmeniť smer. Nasledoval strašný náraz do stĺpa vleku, ktorý aj napriek veľkej snahe záchranárov neprežila.

Belestné slová

Lucka bola pre svoje kolegyne slniečkom, ktoré rozžiarilo každú miestnosť, do ktorej vstúpila. „Milovala deti a prácu s nimi, preto aj oni veľmi ľúbili ju. Zrejme aj preto, že bola šikovná a veľmi schopná pani učiteľka,“ zaspomínala na svoju mladú kolegyňu riaditeľka základnej školy Iveta Rajčániová. Tá sa s Luckou rozlúčila za všetkých zo školy, v ktorej pracovala. Pri dojemnej rozlúčke len s vypätím posledných síl zadržiavala slzy. „Môžeme teraz plakať, lebo odišla. Alebo sa môžeme usmievať, pretože žila. Môžeme zakryť naše oči a priať si, aby sa vrátila alebo ich môžeme nechať otvorené a uvedomiť si, čo všetko nám zanechala. Naše srdcia môžu ostať prázdne, lebo ju už nikdy neuvidíme alebo môžu ostať plné lásky, ktorú sme spolu s ňou zdieľali,“ zneli srdcervúce slová riaditeľky Rajčániovej. „Lucka, dávaj tam hore pozor na Johanku,“ odkázala mamičke, ktorá už nikdy nepohladí svoju dcérku a neuvidí ju rásť.

Posledná cesta

Rozlúčka s Luciou bola v piatok novozámockom krematóriu. Na poslednú cestu ju prišli odprevadiť nielen najbližší a kolegovia, ale aj asi dve stovky ľudí, medzi ktorými nechýbali priatelia a známi, prevažne rovesníci. Rodina a najbližší sedeli v smútočnej sieni krematória, pri rakve stál mladý vdovec a Luckina sestra, ďalší smútiaci stáli vonku a z reproduktorov počúvali slová kňaza.

Na poslednú cestu do neba Lucku sprevádzala pieseň Hallelujah od Leonarda Cohena. Záplava ľudí v čiernom so slzami v očiach spomínala na mladú ženu, ktorá ešte pred pár dňami bola plná energie a plánov. „Zostaneš v našich srdciach, nikdy na teba nezabudneme, priateľka naša,“ pridali Luckine rovesníčky, ktoré ešte dlhé minúty po obrade spomínali na svoju vernú kamarátku.

Čítajte viac: