Tip redakcii
Hystéria ako v stredoveku: V Piešťanoch zakázali Pochod čertov!
Tip redakcii Diskusia ()
Tip redakcii
Ľudia zažili chvíle hrôzy
Správy
Hororové spovede dovolenkárov smerujúcich lietadlom do Chorvátska: Ľudia kričali a krvácali z uší!
Dominika Cibulková na jachte.
FOTO Cibulková to opäť rozbalila vo veľkom štýle: Na luxusnej jachte vytasila svoj šťavnatý zadoček!
Peter Sagan.
FOTO Pohľad, ktorý zabolí. Keď zbadáte Sagana, zľaknete sa: Peťa zničilo PEKLO SEVERU!
Maria Butinová je dlhoročnou aktivistkou v boji za podporu držania zbraní civilnými osobami.
Správy
Američania zatkli mladú Rusku a obvinili ju zo špionáže pre Moskvu
Vytiahnite dáždniky! Na Severe má pršať bez prestania (ilustračná foto).
Regióny
Meteorológovia VARUJÚ: Valia sa na nás BÚRKY, poriadne sa OCHLADÍ! Čo sa to zase na Slovensko rúti?
Zuzana Belohorcová.
Šoubiznis
Najznámejšia učiteľka sexu skončila v nemocnici! Čo sa jej, preboha, stalo?
Belohorcová
Šarm
Opäť pod nožom. Prvé slová Zuzany Belohorcovej po prebratí z narkózy
Zasiahlo to nejedného fanúšika, keď Dara Rolins (45) a Rytmus (41) oznámili koniec ich osemročného vzťahu. Chvíľku bolo ticho, no raper prekvapil vzťahom s mladou modelkou, ktorý spočiatku ťažko tajili. Teraz raper a moderátorka ukazujú svoju lásku celému Slovensku, ale kedy to medzi nimi naozaj začalo?
EMMA
Je to vonku! Iskra medzi Rytmusom a Jasminou prebehla ešte v čase, keď bol s Darou
d
žena.sk
Buďte aj vy hviezdou! Máme pre vás 25 tajných trikov celebrít, WOW efekt zaručený! (FOTO)

Hystéria ako v stredoveku: V Piešťanoch zakázali Pochod čertov!

Krampus - pochod čertov piešťanskí poslanci zakázali, diváci však boli nadšení.

Keby to nebola pravda, tak to vyzerá ako pokus o nevydarenú frašku. Piešťanskí poslanci smrteľne vážne zakázali Krampus - pochod čertov. Na druhej strane, lepšiu reklamu si organizátori pochodu želať nemohli.

Podľa hovorkyne radnice Evy Bereczovej, poslanci mestského zastupiteľstva na štvrtkovom zasadnutí prijali uznesenie, ktorým primátora zaviazali k tomu, aby vykonal všetky možné opatrenia na to, aby pochodu zabránil. „Jedinou zákonnou možnosťou, ktorá má však zároveň podľa nás viacero problematických rovín, je zakázať podujatie z dôvodu, keď sa má konať na mieste, kde by konanie podujatia obmedzovalo verejnú dopravu. Takéto rozhodnutie primátor na žiadosť poslancov podpísal,“ spresnila Bereczová.

Mikuláš, anjel a čert si už balia kufre: My vieme, ktoré deti obdaria ako prvé

Nad niektorými argumentmi proti pochodu zostáva rozum stáť. Odporcovia ho označili napríklad za šírenie zla a dokonca padol „argument“, že čerti budú vyzerať príliš realisticky. "Satan je váš otec“, "peklo na vás", "ak to nezrušíte, zrátame vám to vo voľbách", „snažíte sa ľudí odlákať do konzumu a debility", "satanistické orgie", Boh vám to zráta", aj takéto nenávistné maily poslali odporcovia pochodu na adresu piešťanskej radnice.

„Chápeme, že ľudia sú rôzni a každý má iný názor. Keďže veľká časť organizačného tímu sú veriaci ľudia, prekvapila nás dezinformácia, že sa jedná o zámerné šírenie zla a podobne. Zatiaľ čo tisíce ľudí sa na podujatie tešia, iní by ho najradšej zakázali. Žijeme však v modernom svete, ktorý by sa mal zakladať na hodnotách slobody a tolerancie,“ povedali o pochode jeho organizátori a dodali: „Krampus má pripomenúť aj nám dospelým, aká škaredá a odvrátená je strana zla.“

Unikátne Vianoce na zámku: Do Bojníc príde Mikuláš aj čert

Pochod čertov sa dnes podvečer napokon konal. A to priamo v centre kúpeľného mesta. Všetko za zaobišlo bez zbytočných incidentov, čoho sa organizátori najviac obávali. V centre mesta pochodovalo štyri desiatky čertov v maskách, nechýbal ani svätý Mikuláš a anjeli, ale hlavne tisícky nadšených divákov.

Piešťany protičertovskou hystériou utŕžili poriadnu hanbu a ani sa nemuseli príliš namáhať. “Teraz aby sme sa báli, že poslanci odhlasujú verejné pálenie kacírov a čarodejníc na námestí,“ poznamenala sarkasticky mladá mama s asi desaťročnou dcérou a natešene si urobili selfie s rohatým čertiskom.

Infoblok:

Krampus bol vytvorený ako protiklad Mikuláša, ktorý obdarováva dobré deti sladkosťami, zatiaľ čo Krampus berie zlé deti zo sebou. Mýtický Krampus má viesť deti k tomu, aby boli dobré. Deťom sa takto už dlhé desaťročia vysvetľuje pojem medzi dobrom a zlom. Divadelná postavička Krampusa teda nebola vytvorená na propagáciu zla. Práve naopak – aby pred zlom odradzovala, strašila a ukázala rozdiel medzi dobrom a zlom.

    PlusTV