Ruský novinár si podal vlastných hokejistov: Dourážal pri tom aj Slovákov!
Ruský novinár si podal vlastných hokejistov: Dourážal pri tom aj Slovákov!
FOTO Ups, tak toto je sila! 15-ročná krasokorčuliarka ukázala viac, ako chcela!
FOTO Ups, tak toto je sila! 15-ročná krasokorčuliarka ukázala viac, ako chcela!
Mládež natočila zamestnancov firmy, ako si to rozdávajú priamo na pracovisku.
Správy
VIDEO Zamestnanci známej firmy si to bez hanby rozdali priamo na pracovisku: Svoj čin TRPKO oľutovali
ilustračná foto
Správy
Znásilnil a zabil iba šesťročné dievčatko: Súd vyniesol rozsudok, ľudia búrlivo reagujú!
(ilustračné foto)
Správy
Hasič chcel vytiahnuť muža z horiaceho domu: Ten ho napadol iba pre to, lebo ho zobudil
Celebrity V siedmom nebi ukazujú druhú tvár!
Šoubiznis
Celebrity V siedmom nebi ukazujú aj svoju druhú tvár: Hantuchová s rýľom a Sisa ako robotník!
Prinášame šoubiznisové novinky a pikošky zo života domácich a zahraničných celebrít, ktoré sa udiali za posledný týždeň.
Šoubiznis
ŠOUBIZNIS V KOCKE! O čo ste prišli za posledný týždeň: Rozchod markizáckeho páriku a prvé slová manželky neverného Bičana!
Herečka Greppelová šokuje: Po rozchode s Tomášom Palonderom sa zasnúbila! (FOTO)
žena.sk
Herečka Greppelová šokuje: Po rozchode s Tomášom Palonderom sa zasnúbila! (FOTO)
VIDEO Ďalší trapas RTVS: Pozrite, čo stváral moderátor pri rozhovore s Kuzminovou!
VIDEO Ďalší trapas RTVS: Pozrite, čo stváral moderátor pri rozhovore s Kuzminovou!

Veľké sťahovanie: Daňový úrad presídli z „vyhnanstva“ do centra mesta

Konečne dobrá správa! Ľudia sa už nebudú musieť terigať za daňovákmi naprieč celým mestom. Košický daňový úrad sa sťahuje z vyhnanstva, ako všetci hovoria, teda z Rozvojovej ulice, do centra Košíc na Železničnú ulicu.

Finančná správa zdôvodňuje tento krok lepšou dostupnosťou pre klienta a šetrením financií zo štátneho rozpočtu. Mesačne to má byť úspora o viac než 10-tisíc eur. Kým doterajší nájom menšej výmery v komerčných priestoroch stál viac ako 72 -tisíc eur mesačne, nové priestory väčšej výmery budú za 61-tisíc.

Aktuálna zmluva so ŽSR, ktorým budova patrí je uzavretá na 10 rokov, s možnosťou ďalšieho predĺženia. „Okrem výhodnejšej ceny bude v novej budove viac miesta pre archív či školenie. V budúcnosti nájdu tu svoje miesto - správa, kontrola, exekúcia, ako aj iné dislokované organizačné zložky finančnej správy v oblasti daňového konania, evidencie štátnych príjmov, vnútornej kontroly a inšpekcie. Ide o prvý projekt centralizácie všetkých organizačných zložiek do celku v jednej administratívnej budove. V nových priestoroch tiež vlastnými silami zabezpečíme strážnu a informátorskú službu,“ vysvetľuje hovorkyňa finančnej správy, Ivana Skokanová „Klienti budú mať od jesene jeden z najdostupnejších úradov v celej republike. Historická budova disponuje tromi vstupmi, vrátane bezbariérového,“ vymenúva ďalšie plusy. „Vzhľadom na väčšiu výmeru priestorov čaká na návštevníkov klientskej zóny alebo podateľne väčší komfort," dodáva.

Medzi budovou nového daňového úradu a pred ňou stojacou budovou VÚC-ky je obratisko električiek, preto je tam obmedzený počet parkovacích miest.
Medzi budovou nového daňového úradu a pred ňou stojacou budovou VÚC-ky je obratisko električiek, preto je tam obmedzený počet parkovacích miest.
Foto: Daniela Pirschelová

Výhody a nevýhody sťahovania

Horšie to bude s parkovaním zamestnancov. Mnohí sa obávajú, že ich denné platenie parkovného finančne zruinuje, keďže v okolí budovy nie sú vlastné plochy úradu, kde by mohli odstaviť štvorkolesových tátošov. „Za budovou je štvorprúdovka, pred nami budova VÚC-ky a medzi tým obratisko električiek. Tesne pred vchodom zaparkuje vrchnosť a chudoba nech platí,“ posťažovali sa nám daniarky Katka, Oľga a Jana.

„Budova je situovaná v centre mesta, je preto výborne dostupná MHD, na druhej strane je však počet parkovacích miest obmedzený. Preto aj napriek tomu, že zamestnávateľ nie je povinný zabezpečovať parkovanie pre súkromné motorové vozidlá, poskytli sme zamestnancom informácie o možnostiach parkovania v okolí úradu,“ vysvetlila Skokanová.

„A tým nám ako pomohli? Zaplatiť parkovanie si budeme musieť z vlastného vrecka,“ hnevajú sa sťažovateľky ktoré z obavy o stratu zamestnania alebo šikanu zo strany zamestnávateľa, odmietli fotografovanie.

Popálená rodička z Trebišova: Túži byť so synčekom, zatiaľ však leží v obväzoch

Ľudí sa zmena nedotkne

Daňováci sa začali sťahovať začiatkom októbra. „Sťahovanie nemá a ani nebude mať vplyv na servis služieb pre občanov. Zrealizovali sme všetko legislatívne a materiálno-technické zabezpečenia tak, aby bol zabezpečený plynulý chod úradu, bez akéhokoľvek negatívneho dopadu na komunikáciu úrad – občan/klient," dodáva Skokanová.

Úradné hodiny zostávajú na Rozvojovej ulici stále zachované, bez obmedzenia. Dotknutá nie je ani elektronická komunikácia.

Definitívny termín ukončenia sťahovania je stanovený na záver roka 2017, vzhľadom na jeho postup je predpoklad, že to bude skôr.

Pohreb opatrovateľky Kataríny: Oblečú ju do šiat, ktoré si kúpila na ples

Odporúčame