Tip redakcii
Úžasné prekvapenie pre mamičky z Gemera: Mikuláš im priniesol veľký dar!
Tip redakcii Diskusia ()
Tip redakcii
Ľudia zažili chvíle hrôzy
Správy
Hororové spovede dovolenkárov smerujúcich lietadlom do Chorvátska: Ľudia kričali a krvácali z uší!
Dominika Cibulková na jachte.
FOTO Cibulková to opäť rozbalila vo veľkom štýle: Na luxusnej jachte vytasila svoj šťavnatý zadoček!
Peter Sagan.
FOTO Pohľad, ktorý zabolí. Keď zbadáte Sagana, zľaknete sa: Peťa zničilo PEKLO SEVERU!
Maria Butinová je dlhoročnou aktivistkou v boji za podporu držania zbraní civilnými osobami.
Správy
Američania zatkli mladú Rusku a obvinili ju zo špionáže pre Moskvu
Vytiahnite dáždniky! Na Severe má pršať bez prestania (ilustračná foto).
Regióny
Meteorológovia VARUJÚ: Valia sa na nás BÚRKY, poriadne sa OCHLADÍ! Čo sa to zase na Slovensko rúti?
Zuzana Belohorcová.
Šoubiznis
Najznámejšia učiteľka sexu skončila v nemocnici! Čo sa jej, preboha, stalo?
Belohorcová
Šarm
Opäť pod nožom. Prvé slová Zuzany Belohorcovej po prebratí z narkózy
Zasiahlo to nejedného fanúšika, keď Dara Rolins (45) a Rytmus (41) oznámili koniec ich osemročného vzťahu. Chvíľku bolo ticho, no raper prekvapil vzťahom s mladou modelkou, ktorý spočiatku ťažko tajili. Teraz raper a moderátorka ukazujú svoju lásku celému Slovensku, ale kedy to medzi nimi naozaj začalo?
EMMA
Je to vonku! Iskra medzi Rytmusom a Jasminou prebehla ešte v čase, keď bol s Darou
d
žena.sk
Buďte aj vy hviezdou! Máme pre vás 25 tajných trikov celebrít, WOW efekt zaručený! (FOTO)

Úžasné prekvapenie pre mamičky z Gemera: Mikuláš im priniesol veľký dar!

Slávnostne otvoriť novú pôrodnicu prišiel aj Mikuláš.

Budúce mamičky v okolí Rožňavy dostali super mikulášsky dar! Tradičné pôrodné sály nahradili komfortné izby hotelového štandardu. Takto sa zmenila pôrodnica v nemocnici Svet zdravia Rožňava, ktorá prešla tento rok zásadnou prestavbou a dostala prívlastok pôrodnica novej generácie.

Novú pôrodnicu Sveta zdravia v Rožňave, ktorá patrí do portfólia skupiny Penta, včera slávnostne otvorili. Nechýbal pri tom ani Mikuláš. „Vďaka novému konceptu, ktorý sme v nemocnici prestavbou zaviedli, získajú mamičky maximálny komfort i súkromie. V novej pôrodnici ich bude čakať prostredie, ktoré je niekde na polceste medzi domovom a nemocnicou,“ hovorí riaditeľ nemocnice Svet zdravia Rožňava Dušan Suchý.

Pôrod v súkromných izbách

Ženy budú po novom rodiť v troch nadštandardne vybavených pôrodných izbách. Novým štandardom je dizajnový hotelový interiér, moderné polohovateľné pôrodné lôžko, detská postieľka, samostatné sociálne zariadenie so sprchou, televízia či rozkladacie kreslo pre sprevádzajúcu osobu. „Na pôrodnej izbe môžu mať budúce mamičky po celý čas pri sebe blízkeho človeka, ktorý im bude poskytovať podporu,“ vysvetľuje primár gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Igor Seres. Vytvoriť pre mamičky príjemnejšiu atmosféru pomôže aj audio systém s relaxačnou hudbou a inhalačná zmes medicínsky plynov im pomôže zmierniť bolesti počas pôrodu.

Všetci na jednom mieste

Nová pôrodnica je súčasťou rozsiahlejšej rekonštrukcie, ktorou počas dvoch rokov prešiel aj gynekologický úsek. Všetky časti oddelenia sa tak scentralizovali na jedno miesto. „Lepšie dokážeme využiť naše personálne, priestorové či prístrojové kapacity. Všetky priestory oddelenia sú ľahko dostupné a lekári i personál tiež môžu vzájomne spolupracovať, podotýka primár. Spolu s kompletnou stavebnou rekonštrukciou získalo oddelenie aj nové medicínske vybavenie a mobiliár. Okrem pôrodných lôžok, zákrokových lámp či nábytku pribudli na neonatologickom úseku napríklad nové výhrevné lôžka pre novorodencov, fotoliečba, monitory dychu a monitory vitálnych funkcií či novorodenecké postieľky. Na šestonedelí zas pacienti nájdu štyri jednolôžkové nadštandardné izby s kompletným vybavením. Celkové náklady sa vyšplhali na takmer 400-tisíc eur.

Stovky pôrodov ročne

Podľa primára oddelenia majú ročne v Rožňave do 600 pôrodov. Ambíciou nemocnice je tieto počty zvýšiť. Rožňavská pôrodnica je treťou na Slovensku v sieti nemocníc Svet zdravia, ktorá predstavila pôrodnicu novej generácie. "Dôraz sa kládol na zabezpečenie vecí, ktoré nie sú úplným štandardom v rámci slovenského zdravotníctva ako súkromie, intimita a bezpečnosť pacientky. Tento koncept pôrodných izieb je odlišný v tom, že celý pôrod, od príchodu do pôrodnice až po samotný pôrod prebieha v jednom priestore tzv. pôrodnej izby," povedal riaditeľ nemocnice, Dušan Suchý.

Kľúčové fakty o rožňavskej pôrodnici novej generácie:

- celý pôrod bude prebiehať v troch komfortných pôrodných izbách hotelového štandardu

- prevádzka nových pôrodných izieb bola spustená začiatkom decembra

- celé gynekologicko-pôrodnícke oddelenie vrátane ambulantnej časti, neonatológie a šestonedelia je centralizované na jednom mieste

spoločné pracovisko má aj personál, ktorý môže vzájomne spolupracovať

- v pôrodnici pracuje päť odborných lekárov, desať pôrodných asistentiek, päť sestier a tri sanitárky

- rožňavská nemocnica je treťou v sieti Svet zdravia s pôrodnicou novej generácie, ročne sa v nej uskutoční okolo 600 pôrodov

    PlusTV