Módna polícia z Krištáľového krídla.
Šoubiznis
VEĽKÁ MÓDNA POLÍCIA z Krištáľového krídla: Maštalír ako z Hollywoodu, trapas Zimányovej s holým stehnom či éterická Celeste!
V bratislavskej Petržalke sa strieľalo.
Regióny
 aktualizované
AKTUÁLNE Streľba v Bratislave: Dvaja mŕtvi, polícia na mieste našla aj malé bábätko!
Byť švagrom vplyvného Smeráka sa oplatí. Nepochopiteľné, koľko zarába!
Byť švagrom vplyvného Smeráka sa oplatí. Nepochopiteľné, koľko zarába!
Miro sa kvôli vážnej nehode odmlčal, opäť však žne úspechy.
Regióny
Milionár z Jura sa vracia zo záhrobia: Neuveriteľný príbeh obyčajného chalana, ktorý vás dostane
V bratislavskom krematóriu sa konala posledná rozlúčka so zosnulým Vladimírom Černušákom, prvým prezidentom Slovenského olympíjskeho výboru.
Šport
FOTO Slovensko sa rozlúčilo s veľkou športovou osobnosťou: nad truhlo plakali aj najväčšie hviezdy!
Miriam Kalisová a Dušan Pašek ml. oslavovali v limuzíne.
Šoubiznis
FOTO Luxusná Pašekova oslava: Limuzína a rozšafná Kalisová v dierkovaných pančuchách!
Peter Marcin
Šoubiznis
To je ale nechutné! Peter Marcin robil veci, na ktoré treba poriadne silný žalúdok!
Jojkárka Lenka Čviriková Hriadelová si teraz musí zvykať na bývanie v podnájme.
Šoubiznis
Nové prekvapivé informácie o Lenke Čvirikovej Hriadelovej po dražbe domu: Všetko je nakoniec inak!
Barbora Švidraňová
Šoubiznis
FOTO Barbora Švidraňová dráždi aj s tehotenským bruškom: Wau, na tieto sexi šaty potrebovala dávku odvahy!

Úžasné prekvapenie pre mamičky z Gemera: Mikuláš im priniesol veľký dar!

Budúce mamičky v okolí Rožňavy dostali super mikulášsky dar! Tradičné pôrodné sály nahradili komfortné izby hotelového štandardu. Takto sa zmenila pôrodnica v nemocnici Svet zdravia Rožňava, ktorá prešla tento rok zásadnou prestavbou a dostala prívlastok pôrodnica novej generácie.

Novú pôrodnicu Sveta zdravia v Rožňave, ktorá patrí do portfólia skupiny Penta, včera slávnostne otvorili. Nechýbal pri tom ani Mikuláš. „Vďaka novému konceptu, ktorý sme v nemocnici prestavbou zaviedli, získajú mamičky maximálny komfort i súkromie. V novej pôrodnici ich bude čakať prostredie, ktoré je niekde na polceste medzi domovom a nemocnicou,“ hovorí riaditeľ nemocnice Svet zdravia Rožňava Dušan Suchý.

Pôrod v súkromných izbách

Ženy budú po novom rodiť v troch nadštandardne vybavených pôrodných izbách. Novým štandardom je dizajnový hotelový interiér, moderné polohovateľné pôrodné lôžko, detská postieľka, samostatné sociálne zariadenie so sprchou, televízia či rozkladacie kreslo pre sprevádzajúcu osobu. „Na pôrodnej izbe môžu mať budúce mamičky po celý čas pri sebe blízkeho človeka, ktorý im bude poskytovať podporu,“ vysvetľuje primár gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Igor Seres. Vytvoriť pre mamičky príjemnejšiu atmosféru pomôže aj audio systém s relaxačnou hudbou a inhalačná zmes medicínsky plynov im pomôže zmierniť bolesti počas pôrodu.

Všetci na jednom mieste

Nová pôrodnica je súčasťou rozsiahlejšej rekonštrukcie, ktorou počas dvoch rokov prešiel aj gynekologický úsek. Všetky časti oddelenia sa tak scentralizovali na jedno miesto. „Lepšie dokážeme využiť naše personálne, priestorové či prístrojové kapacity. Všetky priestory oddelenia sú ľahko dostupné a lekári i personál tiež môžu vzájomne spolupracovať, podotýka primár. Spolu s kompletnou stavebnou rekonštrukciou získalo oddelenie aj nové medicínske vybavenie a mobiliár. Okrem pôrodných lôžok, zákrokových lámp či nábytku pribudli na neonatologickom úseku napríklad nové výhrevné lôžka pre novorodencov, fotoliečba, monitory dychu a monitory vitálnych funkcií či novorodenecké postieľky. Na šestonedelí zas pacienti nájdu štyri jednolôžkové nadštandardné izby s kompletným vybavením. Celkové náklady sa vyšplhali na takmer 400-tisíc eur.

Stovky pôrodov ročne

Podľa primára oddelenia majú ročne v Rožňave do 600 pôrodov. Ambíciou nemocnice je tieto počty zvýšiť. Rožňavská pôrodnica je treťou na Slovensku v sieti nemocníc Svet zdravia, ktorá predstavila pôrodnicu novej generácie. "Dôraz sa kládol na zabezpečenie vecí, ktoré nie sú úplným štandardom v rámci slovenského zdravotníctva ako súkromie, intimita a bezpečnosť pacientky. Tento koncept pôrodných izieb je odlišný v tom, že celý pôrod, od príchodu do pôrodnice až po samotný pôrod prebieha v jednom priestore tzv. pôrodnej izby," povedal riaditeľ nemocnice, Dušan Suchý.

Kľúčové fakty o rožňavskej pôrodnici novej generácie:

- celý pôrod bude prebiehať v troch komfortných pôrodných izbách hotelového štandardu

- prevádzka nových pôrodných izieb bola spustená začiatkom decembra

- celé gynekologicko-pôrodnícke oddelenie vrátane ambulantnej časti, neonatológie a šestonedelia je centralizované na jednom mieste

spoločné pracovisko má aj personál, ktorý môže vzájomne spolupracovať

- v pôrodnici pracuje päť odborných lekárov, desať pôrodných asistentiek, päť sestier a tri sanitárky

- rožňavská nemocnica je treťou v sieti Svet zdravia s pôrodnicou novej generácie, ročne sa v nej uskutoční okolo 600 pôrodov

Odporúčame