Tip redakcii
Nenašla v obchode vysnívané svadobné šaty, ušila si ich sama: Teraz šije pre ďalšie nevesty!
Tip redakcii Diskusia ()
Tip redakcii
sexi, foto, dvojicky, sport
FOTO Keď sa vrhnú do bazéna, voda začne vrieť: Sexi dvojičky, aké ste v športe ešte nevideli!
Zarezané rozkroky sexi športovkýň vás rozpália: Priliehavý odev odtajnil celému svetu úplne všetko!
FOTO Zarezané rozkroky sexi športovkýň vás rozpália: Priliehavý odev odtajnil celému svetu úplne všetko!
Podľa odborníka štátu Washington na medvede a pumy to bol len druhý smrteľný útok pumy v štáte za uplynulých 94 rokov.
Správy
Počujete ma? Pomôžte mi! Volal na smrť vystrašený muž, zatiaľ čo jeho kamaráta trhala šelma
Predstavte si, pred svadbou princa Harryho (33) a Meghan Markle (36) ich vyvenčila už pri dvoch iných príležitostiach! Čo nemala po nedávnom pôrode čas na nákupy?
EMMA
Trucujúca Kate Middleton: Na svadbu Meghan prišla v starých šatách
1988: Princezná Diana drží v náručí princa Harryho.
Relax
Princezná Diana ovplyvnila kráľovskú svadbu viac ako by ste si mysleli: 6 detailov, z ktorých ju bolo cítiť
Superstaristi majú za sebou druhé finálové kolo.
Šoubiznis
Druhé finále SuperStar: Šokujúce vety Knechtovej o pos*aní, Vinczeová na pranieri a obrovská Ewa Farna!
Kráľovná Alžbeta, svadba Meghan Harry
Šarm
Ďalšie FOTO zo svadby: Všetci hostia si dali na outfitoch záležať, ale kráľovná zatienila aj Victoriu Beckham
Finančník Patrik Tkáč prekvapil zmeneným imidžom.
Šoubiznis
MÓDNA POLÍCIA z muzikálu Bambuľka: Radikálne zmenený milionár Tkáč či Haasová v oranžových pančuchách!
Predstavte si, pred svadbou princa Harryho (33) a Meghan Markle (36) ich vyvenčila už pri dvoch iných príležitostiach! Čo nemala po nedávnom pôrode čas na nákupy?
EMMA
Trucujúca Kate Middleton: Na svadbu Meghan prišla v starých šatách

Nenašla v obchode vysnívané svadobné šaty, ušila si ich sama: Teraz šije pre ďalšie nevesty!

Natasha si svoje modely aj sama predvádza.

Kariéru vychytenej módnej návrhárky Natashy Azariy (27) odštartovala láska. Ukrajinka sa zaľúbila do Slováka a chcela sa vydávať. No nikde nevedela zohnať svadobné šaty svojich snov. A tak si ich ušila. Postupne s manželom vybudovala úspešný salón a konkuruje svetovým módnym tvorcom. Exkluzívne pre nás denník ukázala šaty z najnovšej kolekcie. V jej šatách sa vydávali aj známe Slovenky.

Svadby ju sprevádzajú odmala. S otcom hudobníkom totiž chodievala spievať na veselia. Keď mala 5 rokov, prihlásil ju do súťaže. A aby bola pekná, jej vtedy 25-ročná mama ušila Nataške šaty ako pre princeznú. Zo záclony, lebo vtedy na Ukrajine, odkiaľ pochádza, sa takéto detské šaty nedali kúpiť. Príbeh sa zopakoval, keď sa Natália v 25. rokoch vydávala a musela zháňať oblečenie sebe aj manželovi. “Odvtedy šijem šaty, ktoré v obchode nenájdete,” smeje sa spokojne.

Dva v jednom

Navrhla niekoľko kolekcií, najnovšiu predstaví v Trenčíne. Dominujú jej šaty púdrovej jemnej ružovej, ktoré majú vlečku farby ivory, čo je slonovinový odtieň bielej. “Mala som ich v očiach, ako budú vyzerať, aj ako budú nafotené. Kvôli tomu sme vycestovali do Portugalska,” vysvetľuje. Nový model tvorila priamo na seba. Sú korzetového typu, kombinovateľné majú štýlové rukávy. Vlečka aj rukávy sa dá jednoducho odopnúť a mladucha sa ocitne v šatách typu morskej panny. “Ušila som ich za dva dni,” vraví.

Natasha je dušou podnikania, mozgom jej manžel Maroš. Spoznala sa s ním v Užhorode, bývajú vo Svidníku. “U nás sa hovorí, že lepšie je byť niekym v malom meste ako nikým vo veľkom,” dodáva.

Jej krajčírske začiatky boli ťažké. Ušila 5 šiat, ktoré predala. “Cestovala som za zákazníčkami domov, no keď bolo treba opraviť, museli sme šaty znova brať domov a opraviť ho. Bolo to náročné. Ale čo nás nezabije, to nás posilní,” spomína. Postupne sa to začalo zlepšovať a vybudovali dnes už známu značku.

Na výstave zažila eufóriu

Prvý veľký úspech prišiel na výstave v Nitre. A ako vie, že bola úspešná? “Lebo som videla, že všetci návštevníci stoja pri našich modeloch, obzerajú si ich, fotia sa. Cítila som pocit šťastia. Počas prehliadky som odišla do zákulisia a z obrovskej eufórie som sa smiala ako bláznivá,” dodáva. Vtedy zistila, aké pocity zažívajú jej zákazníčky, kedy im odovzdá šaty a ony ju stískajú, smejú sa.

Nedokáže vysvetliť, čím sú jej modely iné, ako ostatné. “Robím ich na môj vkus, podľa svojej fantázie, kreativity. Tak, aby sa páčili mne,” opisuje. Ďalších úspech zažila, keď ušila ružovú svadobnú róbu pre playmate Zuzanu Plačkovú.

No hotový boom nastal vtedy, keď vytvorila šaty na rómsku svadbu pre Evku Šándorovú. Ten istý model predvádzala aj modelka Andrea Verešová. No viac ich preslávila tá prvá Evka. Video z jej nevšednej cigánskej svadby obletelo celý svet a preniklo aj do Ruska. Záznam z honosného sobáša videlo milióny Rusov.

A vtedy dostala Natália pozvanie do tamojšej celoštátnej televízie do obľúbenej šou, ktorej moderátorom je televízna hviezda Andrej Malachov. Rusi jej uhradili všetky náklady, poskytli aj auto so šoférom, aby si s manželom urobili výlet po Moskve. Zákazníčky má z celého Slovenska, aj zo zahraničia. Spomína si na zákazku na židovskú svadbu vo Viedni. “Niekto chce, aby som šaty navrhla ja, chce poradiť, iný príde už s návrhom,” rekapituluje.

Chce dobiť Barcelonu

Ceny jej šiat sa pohybujú od množstva a kvality použitého materiálu. Dokáže zhotoviť róbu aj za desiatky eur, no i za tisíce. Podľa toho, či sú jednoduché alebo či s ručne našívanými aplikáciami či kamienkami. Najdrahšie stáli 5-tisíc eur. Šije pre celebrity i obyčajné ženy a pomáha tak skrášliť ich najkrajšie chvíle.

A aké sú jej ďalšie plány? Jedným z nich je svadobný dom pri Svidníku. No a chcela by sa so svojimi výtvormi dostať do mekky svadobnej módy - do španielskej Barcelony. Tam, kde sa rodia najlepšie svadobné značky a ktoré sa predávajú do celého sveta. “Najprv však tu musím vybudovať fabriku. Tam sa zadávajú zákazky na stovky kusov, tak aby som ich dokázala v takom množstve šiť,” vysvetľuje.