Módna polícia z Krištáľového krídla.
Šoubiznis
VEĽKÁ MÓDNA POLÍCIA z Krištáľového krídla: Maštalír ako z Hollywoodu, trapas Zimányovej s holým stehnom či éterická Celeste!
V bratislavskej Petržalke sa strieľalo.
Regióny
 aktualizované
AKTUÁLNE Streľba v Bratislave: Dvaja mŕtvi, polícia na mieste našla aj malé bábätko!
Byť švagrom vplyvného Smeráka sa oplatí. Nepochopiteľné, koľko zarába!
Byť švagrom vplyvného Smeráka sa oplatí. Nepochopiteľné, koľko zarába!
Miro sa kvôli vážnej nehode odmlčal, opäť však žne úspechy.
Regióny
Milionár z Jura sa vracia zo záhrobia: Neuveriteľný príbeh obyčajného chalana, ktorý vás dostane
V bratislavskom krematóriu sa konala posledná rozlúčka so zosnulým Vladimírom Černušákom, prvým prezidentom Slovenského olympíjskeho výboru.
Šport
FOTO Slovensko sa rozlúčilo s veľkou športovou osobnosťou: nad truhlo plakali aj najväčšie hviezdy!
Miriam Kalisová a Dušan Pašek ml. oslavovali v limuzíne.
Šoubiznis
FOTO Luxusná Pašekova oslava: Limuzína a rozšafná Kalisová v dierkovaných pančuchách!
Peter Marcin
Šoubiznis
To je ale nechutné! Peter Marcin robil veci, na ktoré treba poriadne silný žalúdok!
Jojkárka Lenka Čviriková Hriadelová si teraz musí zvykať na bývanie v podnájme.
Šoubiznis
Nové prekvapivé informácie o Lenke Čvirikovej Hriadelovej po dražbe domu: Všetko je nakoniec inak!
Barbora Švidraňová
Šoubiznis
FOTO Barbora Švidraňová dráždi aj s tehotenským bruškom: Wau, na tieto sexi šaty potrebovala dávku odvahy!

Nadregionálna nemocnica v Michalovciach privítala prvých pacientov: Cítime sa tu ako v hoteli!

Konečne sa dočkali! Začal sa presun prvých pacientov z prenajatej budovy nemocnice v časti Michalovce-Stráňany do nemocnice novej generácie v Michalovciach. Budovu otvorila koncom novembra sieť nemocníc Svet zdravia.

Každé oddelenie má na presťahovanie pacientov jeden deň. Ako prví odchádzali mobilní pacienti v sprievode zdravotníkov, neskôr menej pohybliví a nakoniec imobilní pacienti. Prevoz bol zabezpečený sanitkami. Pomáhať pri náročnom presune prišli i študenti zdravotníckej školy. Proces si vyžiadal delenie lekárov medzi obidve pracoviská. Prvé prišlo na rad pľúcne a interné oddelenie. Jeden z prvých, ktorý opustil stráňanskú nemocnicu bol Michalovčan Ján Mikula (77), ktorého hospitalizovali pred dvoma týždňami.

Spokojní pacienti

„Veľmi som sa potešil keď som počul o sťahovaní. Predsa len nové, je nové." V novej izbe pán Mikula nešetril superlatívmi. „Je to veľkolepé. Cítim sa ako v hoteli!“ Rovnaký názor mali aj Pavol Jančo (56) z okresu Sobrance a Božena Matiová (60) z Michaloviec. „Ležal som v starých priestoroch takmer mesiac, nová izba predčí moje očakávania. Je to naozaj také ako má byť v súčasnej modernej dobe.“ Pani Božena s obdivom poznamenala. „Nie nadarmo sa hovorí, že prostredie lieči. Ešte som tu len chvíľočku a cítim sa vynikajúco.“

Dvojnásobok personálu

S balením pomáhali pacientom aj zdravotné sestry, ktorých dnes do práce nastúpilo viac ako zvyčajne. Každý pacient po prijatí dostal náramok s čiarovým kódom, ktorý zabezpečí jeho jednoznačnú identifikáciu. V novej budove vítal prvých pacientov aj riaditeľ nemocnice. Počas sťahovania sú dnes na oddeleniach dve pracovné zmeny. Jedna pripravovala pacientov na presťahovanie a sprevádzala ich pri presune, druhá ich prijímala v novej nemocnici,“vysvetľuje Jana Čabráková, námestníčka pre ošetrovateľskú starostlivosť v nemocnici Svet zdravia Michalovce.

Presné úlohy

Čabráková vysvetlila, že sťahovaniu predchádzali školenia zamestnancov, pri ktorých sa oboznámili s priestormi nemocnice, s ovládaním výťahov, manipuláciou s posteľami či s novými technológiami, s ktorými budú pracovať. Sťahujeme veľkú nemocnicu so stovkami pacientov a množstvom prístrojov, zdravotníckej techniky, liekov či zdravotníckeho materiálu. Proces sme preto vopred presne nastavili a každému zamestnancovi jasne definovali konkrétne úlohy, aby sme zachovali bezpečnosť pacienta i plynulý prechod poskytovania zdravotnej starostlivosti z pôvodných priestorov do nových,“ dodáva.

Náročný týždeň

„Logistika sťahovanie je naplánovaná na sedem dní. V prípade potreby máme istú časovú rezervu," povedal riaditeľ nemocnice Vladimír Dvorový. Súčasne so sťahovaním uvádzame do praxe aj nový systém plávajúcich lôžok. Znamená, že v rámci príbuzných odbornosti môžeme použiť všetky lôžka, ktoré máme v klastri príbuzných odborov, pre toho pacienta, ktorý to potrebuje, vieme využiť lôžka efektívnejšie a personál sa môže vo väčšej miere venovať pacientovi,“ vysvetlil šéf nemocnice.

Stovky pacientov

Celkovo plánuje nemocnica presťahovať asi 300 pacientov, z chirurgických, gynekologicko-pôrodníckych oddelení či z oddelení intenzívnej starostlivosti. Okrem nich prebieha v nemocnici aj sťahovanie zdravotníckeho personálu či prístrojového vybavenia.

Odporúčame