Tip redakcii
Nadregionálna nemocnica v Michalovciach privítala prvých pacientov: Cítime sa tu ako v hoteli!
Tip redakcii Diskusia ()
Tip redakcii
Ľudia zažili chvíle hrôzy
Správy
Hororové spovede dovolenkárov smerujúcich lietadlom do Chorvátska: Ľudia kričali a krvácali z uší!
Dominika Cibulková na jachte.
FOTO Cibulková to opäť rozbalila vo veľkom štýle: Na luxusnej jachte vytasila svoj šťavnatý zadoček!
Peter Sagan.
FOTO Pohľad, ktorý zabolí. Keď zbadáte Sagana, zľaknete sa: Peťa zničilo PEKLO SEVERU!
Maria Butinová je dlhoročnou aktivistkou v boji za podporu držania zbraní civilnými osobami.
Správy
Američania zatkli mladú Rusku a obvinili ju zo špionáže pre Moskvu
Vytiahnite dáždniky! Na Severe má pršať bez prestania (ilustračná foto).
Regióny
Meteorológovia VARUJÚ: Valia sa na nás BÚRKY, poriadne sa OCHLADÍ! Čo sa to zase na Slovensko rúti?
Zuzana Belohorcová.
Šoubiznis
Najznámejšia učiteľka sexu skončila v nemocnici! Čo sa jej, preboha, stalo?
Belohorcová
Šarm
Opäť pod nožom. Prvé slová Zuzany Belohorcovej po prebratí z narkózy
Zasiahlo to nejedného fanúšika, keď Dara Rolins (45) a Rytmus (41) oznámili koniec ich osemročného vzťahu. Chvíľku bolo ticho, no raper prekvapil vzťahom s mladou modelkou, ktorý spočiatku ťažko tajili. Teraz raper a moderátorka ukazujú svoju lásku celému Slovensku, ale kedy to medzi nimi naozaj začalo?
EMMA
Je to vonku! Iskra medzi Rytmusom a Jasminou prebehla ešte v čase, keď bol s Darou
d
žena.sk
Buďte aj vy hviezdou! Máme pre vás 25 tajných trikov celebrít, WOW efekt zaručený! (FOTO)

Nadregionálna nemocnica v Michalovciach privítala prvých pacientov: Cítime sa tu ako v hoteli!

Prevoz pacientov zabezpečovali sanitkami.

Konečne sa dočkali! Začal sa presun prvých pacientov z prenajatej budovy nemocnice v časti Michalovce-Stráňany do nemocnice novej generácie v Michalovciach. Budovu otvorila koncom novembra sieť nemocníc Svet zdravia.

Každé oddelenie má na presťahovanie pacientov jeden deň. Ako prví odchádzali mobilní pacienti v sprievode zdravotníkov, neskôr menej pohybliví a nakoniec imobilní pacienti. Prevoz bol zabezpečený sanitkami. Pomáhať pri náročnom presune prišli i študenti zdravotníckej školy. Proces si vyžiadal delenie lekárov medzi obidve pracoviská. Prvé prišlo na rad pľúcne a interné oddelenie. Jeden z prvých, ktorý opustil stráňanskú nemocnicu bol Michalovčan Ján Mikula (77), ktorého hospitalizovali pred dvoma týždňami.

Spokojní pacienti

„Veľmi som sa potešil keď som počul o sťahovaní. Predsa len nové, je nové." V novej izbe pán Mikula nešetril superlatívmi. „Je to veľkolepé. Cítim sa ako v hoteli!“ Rovnaký názor mali aj Pavol Jančo (56) z okresu Sobrance a Božena Matiová (60) z Michaloviec. „Ležal som v starých priestoroch takmer mesiac, nová izba predčí moje očakávania. Je to naozaj také ako má byť v súčasnej modernej dobe.“ Pani Božena s obdivom poznamenala. „Nie nadarmo sa hovorí, že prostredie lieči. Ešte som tu len chvíľočku a cítim sa vynikajúco.“

Dvojnásobok personálu

S balením pomáhali pacientom aj zdravotné sestry, ktorých dnes do práce nastúpilo viac ako zvyčajne. Každý pacient po prijatí dostal náramok s čiarovým kódom, ktorý zabezpečí jeho jednoznačnú identifikáciu. V novej budove vítal prvých pacientov aj riaditeľ nemocnice. Počas sťahovania sú dnes na oddeleniach dve pracovné zmeny. Jedna pripravovala pacientov na presťahovanie a sprevádzala ich pri presune, druhá ich prijímala v novej nemocnici,“vysvetľuje Jana Čabráková, námestníčka pre ošetrovateľskú starostlivosť v nemocnici Svet zdravia Michalovce.

Presné úlohy

Čabráková vysvetlila, že sťahovaniu predchádzali školenia zamestnancov, pri ktorých sa oboznámili s priestormi nemocnice, s ovládaním výťahov, manipuláciou s posteľami či s novými technológiami, s ktorými budú pracovať. Sťahujeme veľkú nemocnicu so stovkami pacientov a množstvom prístrojov, zdravotníckej techniky, liekov či zdravotníckeho materiálu. Proces sme preto vopred presne nastavili a každému zamestnancovi jasne definovali konkrétne úlohy, aby sme zachovali bezpečnosť pacienta i plynulý prechod poskytovania zdravotnej starostlivosti z pôvodných priestorov do nových,“ dodáva.

Náročný týždeň

„Logistika sťahovanie je naplánovaná na sedem dní. V prípade potreby máme istú časovú rezervu," povedal riaditeľ nemocnice Vladimír Dvorový. Súčasne so sťahovaním uvádzame do praxe aj nový systém plávajúcich lôžok. Znamená, že v rámci príbuzných odbornosti môžeme použiť všetky lôžka, ktoré máme v klastri príbuzných odborov, pre toho pacienta, ktorý to potrebuje, vieme využiť lôžka efektívnejšie a personál sa môže vo väčšej miere venovať pacientovi,“ vysvetlil šéf nemocnice.

Stovky pacientov

Celkovo plánuje nemocnica presťahovať asi 300 pacientov, z chirurgických, gynekologicko-pôrodníckych oddelení či z oddelení intenzívnej starostlivosti. Okrem nich prebieha v nemocnici aj sťahovanie zdravotníckeho personálu či prístrojového vybavenia.

    PlusTV