Anka sa rozhodla odísť zo sveta veľmi dramatickým spôsobom.
Regióny
Záhadnú smrť obesenej krásnej študentky Anky (†16) objasnili: Polícia vie, čo sa stalo!
Každého poteší, keď dostane čo-to zo svojich zaplatených peňazí naspäť. Ilustračné foto
Video
Ficove príplatky za nočné služby dostali zelenú. Za hlasovala aj opozícia
Radek Smoleňák si po odchode zo Slovana nedal servítku pred ústa!
Šport
Špina vyplávala na povrch! Bývalý hráč hokejového Slovana prehovoril. Tento človek ničí klub
Ilustračné foto
Domov
Pre pár eur navyše prichádzajú ľudia o zdravie. Náš redaktor zisťoval, ako je to naozaj s nočnými zmenami
Slávny filmový Kraus je presne taký cholerik, ako bol aj sám herec.
Zaujímavosti
Pikantné tajomstvo herca Jiřího Kodeta: Šokuje vás, ktorú ženu zviedol!
Ako dvojičky! Rozkošná fotografia Dary Rolins s dcérou pod vianočným stromčekom vás dostane
Ako dvojičky! Rozkošná fotografia Dary Rolins s dcérou pod vianočným stromčekom vás dostane
Ivana Gáborík
Šoubiznis
FOTO Ivana Gáborík je späť v Amerike: TOTO robí s kamarátkami, keď jej manžel nie je nablízku!
Britka tvrdí, že máva sex s duchmi.
Zaujímavosti
TÁTO žena styk s mužmi nevyhľadáva: Tvrdí, že jej sexuálnymi partnermi sú duchovia!
Nemal predsa len mlčať? Ako sa teraz Viktor Vincze pozerá na odhalenie svojho problému? Jedna veta hovorí za všetko
Nemal predsa len mlčať? Ako sa teraz Viktor Vincze pozerá na odhalenie svojho problému? Jedna veta hovorí za všetko

Mávam desivé nočné mory: Priznala Astrid (17), dcéra nebohej opatrovateľky Kataríny

Jednou z obetí tragickej nehody, pri ktorej 14. októbra neďaleko Dolných Vesteníc v okrese Prievidza zahynulo osem ľudí, bola aj Katarína S. († 53) zo Spišskej Novej Vsi. Osud jej zúfalej dcéry Astrid (17) zaujal aj Vila Rozborila a našiel pre ňu určitú pomoc. Dievčinu dojal a načas jej vyčaril úsmev na tvári. Astrid sa nám však priznala, že aj po vyše mesiaci od tragédie ju desia hrozivé sny a nočné mory.

Astrid často navštevuje hrob svojej milovanej mamičky.
Astrid často navštevuje hrob svojej milovanej mamičky.
Foto: Daniela Pirschelová

Študenti tretieho ročníka bilingválneho gymnázia v Spišskej Novej Vsi mali matematiku a preberali funkcie. Vtom sa otvorili dvere a do triedy vošiel známy moderátor. „Bez slova si sadol do lavice. Nikto z nás netušil čo sa deje, tvrdil, že si pomýlil triedu. Po chvíľke však vyrukoval s tým či sa nachádza v triede študentka Astrid,“ opísala netradičný zážitok gymnazistka s neobyčajným krstným menom.

Vilo Rozboril zareagoval na prosbu spolužiakov a rodinnej známej o pomoc pre Astrid.
Vilo Rozboril zareagoval na prosbu spolužiakov a rodinnej známej o pomoc pre Astrid.
Foto: TV JOJ

Smútok strieda radosť

Hovorila, že všetko čo sa dialo potom, bol pre ňu ako neskutočný sen. „O ničom som netušila, keďže rodinná známa Janka, triedna učiteľka a moji spolužiaci, ktorí to celé zorganizovali, mi nič neprezradili. Zažila som so všetkými úžasný výlet do Bachledovej doliny, potom na Donovaly a stretnutie s ľuďmi ktorí mi v nasledujúcich rokoch budú takmer ako rodičia."

"Dcéra" Borisa

„Najviac ma prekvapil pán Kollár, ktorý sa rozhodol, že až do ukončenia vysokoškolského štúdia mi bude mesačne prispievať sumou 500 eur. Doslova povedal, že budem jeho jedenástym dieťaťom," dodalo dievča, ktoré je všetkým nesmierne zaviazané a nedokáže slovami vyjadriť vďaku za to, čoho sa jej dostalo. Úžasné bolo stretnutie so všetkými dobrodincami v štúdiu relácie V siedmom nebi." Keďže mamička by bola začiatkom novembra oslávila 54. narodeniny dostala som možnosť poslať jej do neba obľúbenú pieseň od skupiny Queen, Bohemian Rhapsody. Bolo to veľmi silné," povedala dojato.Astrid si uvedomuje, že nebyť tragickej chvíle, nič z toho by sa nedialo."Keby sa však dalo, všetko by som vymenila za to, aby tu bola radšej moja mamka," smúti predčasne dospelá študentka.

Astrid poslala svojej milovanej mamičke do neba pieseň od skupiny Queen, Bohemian Rhapsody.
Astrid poslala svojej milovanej mamičke do neba pieseň od skupiny Queen, Bohemian Rhapsody.
Foto: TV JOJ

Spomienky na detstvo

Sirota napriek láske a podpore svojho okolia neustále myslí na mamu, ktorá ju tak náhle opustila. „Neprejde deň, aby som si na ňu nespomenula. Predstavujem si ako sme spolu pozerali telku, spievali, chodili na výlety alebo sa prechádzali po meste a rozprávali sa o kadečom. Neviem prečo, ale v spomienkach sa vraciam až do čias, keď som bola malé dieťa,“ povedala zamyslene. Dodala, že je hrozné čo i len pomyslieť, že mamu Katarínu už nikdy neuvidí, neobjíme ju, nezavolá jej, aby ju poinformovala čo má nové alebo či jej chutil obed v školskej jedálni. „Naplno si uvedomujem krutú realitu, no vďaka ľuďom s pozitívnym myslením a dobrou energiou sa mi darí postupne zaplniť prázdne miesto v mojom živote, ktoré tam ostalo po smrti mamičky,“ hovorí sirota Astrid.

Ústretoví učitelia

Smutné myšlienky zaháňa učením, turistikou a stretnutiami s priateľmi. Nechce, aby ju ľutovali, ani hovorili o tom čo sa stalo, lebo potom ju opäť prepadne smútok a ona sa musí odznova vyrovnávať so všetkým. „Iste, zabudnúť na to čo sa stalo sa nedá, ale musím sa s tým naučiť žiť, lebo ináč by som nemohla existovať. Pedagógovia mi vychádzajú všemožne v ústrety, spolužiaci tiež. Viem však, že pri štúdiu na vysokej škole mi nič neprejde, tam môj príbeh nebudú poznať a ja im ho nebudem rozprávať. Nechcem, aby to niekto bral ako vyvolávanie súcitu či ľútosti,“ zdôverila sa. Tragická dopravná nehoda pri ktorej okrem pani Katky zomrelo aj sedem ďalších ľudí, vzbudila v Astrid rozhodnutie byť lekárkou a špecializovať sa na urgentnú medicínu.

Odvážne plány

„Už ako školáčka som navštevovala zdravotnícky krúžok a chodila na rôzne súťaže. V danej aktivite pokračujem aj na strednej škole. Prirodzeným vyústením by preto mohlo byť štúdium medicíny,“ prezradila Astrid svoje plány do budúcna. Dovtedy však ešte veľa vody pretečie Hornádom a ona sa bude musieť prebíjať životom bez toho, aby na jej kroky dohliadalo pozorné oko milovanej matky.

Desivé sny

„Snívajú sa mi zvláštne sny. Občas mávam aj nočné mory. Vtedy sa mi v hlave premieta dookola rovnaký film. Sedím v aute a premýšľam o posledných minútach maminho života. Tušila, že sa blíži koniec? Na čo v momente nárazu myslela? Aké boli jej posledné slová? Otázky sú, len odpovede neprichádzajú,“ povedala zronená dievčina, ktorá hodnotí svoj terajší život na trojku, pracuje však na tom, aby sa zlepšoval.

Následky dopravnej nehody boli veľmi tragické, zomrelo pri nej osem ľudí.
Následky dopravnej nehody boli veľmi tragické, zomrelo pri nej osem ľudí.
Foto: archív

Úprimné vyznanie

Cestou nášho denníka sa rozhodla poďakovať všetkým ktorí zasahovali pri tragickej dopravnej nehode. „Zároveň chcem odkázať pozostalým po obetiach nehody, že rozumiem ich bolesti a viem sa do nej vcítiť, keďže ja sama prežívam presne to isté čo oni!“

Prečítajte si aj:

Vianočné tipy na darček

    Odporúčame