viac magazínov
Galavečer OTO  2018
Šoubiznis
ONLINE Slávnostný galavečer OTO 2018 sa začal: Prvú sošku získala kapela IMT Smile, Sajfa moderuje prvýkrát bez Adely!
Sexi slovenskú cyklistku rieši celý svet: Nahé FOTO, ktoré ste ešte nevideli!
Sexi slovenskú cyklistku rieši celý svet: Nahé FOTO, ktoré ste ešte nevideli!
Novým šéfom vlády má byť Peter Pellegrini.
Správy
Budúci premiér Peter Pellegrini už zostavuje vládu. Toto sú NOVÍ ministri
Peter Sagan
FOTO Sagan penil ako zmyslov zbavený aj zaskočil všetkých: Od ko*otov po psa, ktorý ne*erie
Robert Fico bude naďalej šéfom vládneho Smeru-SD.
Správy
Fico rozhodne neodíde s dlhým nosom. TOTO všetko si bude môcť dopriať
Príliš krátke: Hudáková partnerka odhalila stehná.
Relax
Prví nahodení hostia na gala OTO
Príchod hostí na galavečer OTO 2018.
Šoubiznis
Príchody na galavečer OTO 2018 poznačil obrovský škandál: Na speváka Martina Jakubca vybehol neznámy mladík s vibrátorom v ruke!
Vibrátor: Martin Jakubec sa stal obeťou zabávača. Erotickú pomôcku mu strčil do tváre.
Ľudia
Prvé výtržnosti! Pred budovou Slovenského národného divadla vyčíňal muž s vibrátorm
Trapasy: Niektoré celebrity nevedia ako na to.
Ľudia
Nepochopiteľné! Takto sa celebrity dorichtovali v minulosti na galavečer OTO

Kondoria slečna Alžbeta: Tá sa má, nový domov s unikátnym prvkom!

Najnovším prírastkom Zoologickej záhrady Košice - Kavečany  je 19-ročná samica kondora veľkého. Mladá dáma dostala pre tento druh neobvyklé meno - Alžbeta.

Kondoria slečna prišla na svet v ruskom Petrohrade (Sankt Peterburgu), ale v miestnej zoo neostala, prešla niekoľko ďalších, vrátane českého Zlína a Ostravy. V Košiciach bude túžobne čakať na samca ktorého dovezú na jeseň z Poľska a s ktorým vytvorí pár.

Ohrozené dravce

"Stane sa tak na odporúčanie koordinátora európskeho záchranného programu pre tieto zdochlinožravé vtáky prirodzene žijúce v horách Južnej Ameriky. Chceme sa pokúsiť o rozmnoženie. Nebude to určite po roku, možno ani po dvoch, lebo pár sa musí zharmonizovať, ale veríme, že sa nám to podarí," spresnil hlavný zoológ košickej zoo Patrik Pastorek.

Vernosť nadovšetko

Kondor veľký sa živí zdochlinami. Ide o monogamného vtáka, páry žijú spolu celý život. Zaujímavosťou je, že má najväčšie rozpätie krídel zo všetkých dravcov, až do 320 centimetrov. Dožíva sa 50 – 60 rokov.

Voliéra s unikátnym prvkom

"Samica kondora čaká na návštevníkov v novej voliére so špeciálnou nerezovou sieťou, ktorej výhody ocenia najmä pracovníci pri jej údržbe," vysvetlila hovorkyňa košickej zoo Eva Malešová. Ako dodala, voliéra s takouto sieťou je jediná svojho druhu na Slovensku. Výstavba stála viac než 100- tisíc eur. Projekt podporilo mesto Košice a Environmentálny fond.

Veľké očakávania

Alžbeta je v poradí už druhou samicou kondora veľkého v ZOO Kavečany, prvá má viac než 40 rokov čo je už na reprodukciu priveľa. Košičania sa nádejajú, že nová krv prispeje k tomu, že zámer sa podarí a samička znesie vajce a rodinka sa rozrastie o páperím pokryté mláďa.

Plameniaky a sovičky

Dobrým správam z košickej zoo nie je koniec. V týchto dňoch pribudol medzi jej obyvateľov aj mladý pár pelikánov ružových. "Rozšíril doterajší štvorčlenný kŕdeľ a zvýšil šance na úspešné množenie. Návštevníci môžu obdivovať aj štyri mláďatá sov laponských. Sovíčatá majú mesiac a nevedia ešte lietať, no už v prvých dňoch po opustení hniezda sa z nich stali vynikajúci lezci," nešetrila chválou Malešová.