Tip redakcii
Zomrela kartárka, ktorá predpovedala smrť Ivety Bartošovej: Tvrdé slová o speváčkinom manželstve
Tip redakcii Diskusia ()
Tip redakcii
Sagan v cieli 13. etapy.
FOTO Sagan po heroickom víťazstve v cieli 13. etapy nešetril záhadnými gestami: Najväčší šok zažil pred tímovým autobusom!
Nebude to prechádzka ružovou záhradou! Informácia o rozchode cyklistu Petra Sagana (28) s manželkou Katkou šokovala celé Slovensko. Idylka o šťastnom páre tak skončila po tom, čo jazdec tímu Bora – Hansgrohe priamo počas Tour de France, zavesil na facebook status o rozpade vzťahu. Zdá sa, že rozvod je na spadnutie, preto z okolia cyklistu už prenikajú správy o tom, že boj o niekoľko miliónový majetok bude poriadne ostrý. Pozrite, o čo všetko môže ísť v jeho rozvode.
Rozchod Petra Sagana s manželkou Katkou naberá grády: Začala sa drsná bitka o milióny. O TOTO všetko ho môže pripraviť!
Katka Saganova bola pred ohláseným rozchodom nevídane aktívna na sociálnych sieťach
Relax
Užíva si život a Marlona! Pozrite sa, aké príspevky dávala Katka Saganová na sociálne siete tesne pred rozchodom
Rozchod Petra Sagana s manželkou Katkou je témou číslo jedna. Podľa informácii z okolia slovenského cyklistu však už dvojica spolu nežije niekoľko týždňov. Aj to preto nerobí nášmu jazdcovi na Tour de France žiadny problém „hodiť očko“ po krásnych ženách, ktoré sa obšmietajú v zákulisí slávnych pretekov.
Sagan to bez manželky rozbalil vo veľkom štýle: Tieto FOTO hovoria za všetko!
Máriu dnes pochovali v obci Horné Mýto.
Krimi
Emotívny POHREB Márie († 40) dobodanej 20 ranami: Tvár zavraždenej dcéry hladila matka do poslednej chvíle
Z Emmy vyrástla poriadna sexi kosť.
Šoubiznis
FOTO VNÚTRI Mladá slovenská speváčka opäť vystrkuje rožky: Bradavky v hlavnej úlohe!
Gizka Oňová s manželom
Šarm
Gizka Oňová sa doma poriadne zapotí! Televízna svokra prezradila, čo od nej manžel vyžaduje
žralok, Gwyneth Paltrow
Šarm
Biely ŽRALOK na Malorke! Do mora v okolí obľúbeného letoviska celebrít priplával najnebezpečnejší morský predátor
Alica Takáčová bola dramaturgička a zakladateľka populárnej relácie Zlatá brána.
Správy
Veľmi smutná správa: Zomrela zakladateľka legendárnej relácie Zlatá brána!

Zomrela kartárka, ktorá predpovedala smrť Ivety Bartošovej: Tvrdé slová o speváčkinom manželstve

Zomrela kartárka Jana Skálová († 69), ktorá predpovedala smrť Ivety Bartošovej.

Janu Skálovú († 69), rodáčku zo Žiliny, preslávili karty a veštecké predpovede, ktorým sa venovala viac ako 40 rokov. V Česku, kde žila, ju milovali celebrity aj bežní ľudia, mala svoju televíznu šou. Po tom, čo kartárka, prezývaná česká baba Vanga, predpovedala smrť vlastného syna, sa zariekla, že sebe ani rodine neveští. Takže ťažko povedať, či tušila, že v nedeľu zomrie.

Jana Skálová sa narodila v Žiline a vyučila sa za dámsku krajčírku. Oveľa viac ju však zaujímali veštby a karty. V štrnástich sa s nimi zoznámila, v dvadsiatke veštila kamarátkam. Slávna pražská kartárka Halaburdová, za ktorou vraj tajne chodili komunistickí politici, jej povedala, že má schopnosti a kartám sa má venovať naplno. Bolo rozhodnuté!
Svoje schopnosti zdokonaľovala aj u herečky Heleny Růžičkovej († 67).

Český denník Blesk pripomína, že Skálová ako prvá priviedla do médií veštecké programy. Vystupovala v televízii Prima a TV Relax, kde mala nočnú vešteckú šou. Za dve hodiny vraj poradila 30 až 35 ľuďom. Predpovedala pád newyorských mrakodrapov v roku 2001, aj syna speváčky Moniky Absolonovej (39). Tá vraj už neverila, že bude mať dieťa. O speváčke Ivete Bartošovej († 48) povedala, že sa nedožije päťdesiatky.

Kartárka zhodnotila aj manželstvo speváčky.
Kartárka zhodnotila aj manželstvo speváčky.
Foto: archív

Keď si tá brala Josefa Rychtářa, Skálová hovorila o láske a šťastí. O sedem mesiacov neskôr skočila speváčka pod vlak. Veštkyňa mala pre jej smrť vysvetlenie. „Ona v ňom (v Rychtářovi - pozn. red.) videla svojho Pána Boha. Je mi to veľmi ľúto, ale videla to očami alkoholika. Vedela som, že je to jej posledné šťastie a ďalej nechce ísť. Hovorila som, že je to iba na chvíľu. On ju nedokázal ochrániť,“ povedala v televíznej relácii Prásk!.

Aj sama zažila veľa trápenia. Ako mladému dievčaťu jej kartárka povedala, že sa pre politiku nebude môcť vydať, hoci porodí dieťa. Neverila. Lenže prišiel august 1968 a Jana, ktorá chystala svadbu, dostala z radnice list, že z politických dôvodov sa svadby dočasne rušia. Syna tak porodila ešte pred sobášom.

Keď po mnohých rokoch vykladala karty svokre, vydesila sa. Nechtiac predpovedala smrť vlastného syna Josefa! Ten šiel domov z vojny, lenže už neprišiel, stal sa obeťou nehody. „Odvtedy som nevykladala karty sebe ani rodine,“priznala Skálová v jednom rozhovore. „Lebo karty neklamú,“ dodala.

Milovali ju aj mnohé celebrity

Kartám a veštbám Jany Skálovej verili aj známi Česi. Keď Skálová vydala knihu „Ďábelské papírky“, uverejnila v nej poďakovania známych ľudí, ktorým veštila. Moderátorka Michaela Jílková napísala, že je skvelá. Herečka Jana Boušková ďakovala za úžasné karty. Speváčka Magda Malá ocenila výklad kariet, ale aj kartárkino pozitívne myslenie.

Poznala mnohé celebrity. Za kamaráta označila aj Jiřího Bartošku.
Poznala mnohé celebrity. Za kamaráta označila aj Jiřího Bartošku.
Foto: facebook

Hovoriť ju učil herec Haničinec

Keď už bola ako mladá kartárka známa vo svojom okolí, chcela sa dostať do televízie. Stalo sa tak v roku 1984 v seriáli Rozpaky kuchára Svätopluka. Tam sa stretla s hercom Petrom Haničincom, ktorý ju učil hovoriť a vystupovať pred kamerou.

Prežila toho veľa: sama napísala, že prekonala rakovinu.
Prežila toho veľa: sama napísala, že prekonala rakovinu.
Foto: facebook

Vykladala z rôznych kariet

Najradšej síce vykladala z mariášových kariet, ale často využívala aj iné. Jednu sériu mariášových kariet jej dokonca namaľovala manželka známeho českého kaskadéra a herca Zdeňka Srstku Alena. Jana Skálová však vykladala z rôznych kariet. „Veľmi rada mám jedny detské. Doma mám množstvo ďalších, dokonca aj jedny po babičke,“ hovorila.

    PlusTV