Tip redakcii
Zomrela kartárka, ktorá predpovedala smrť Ivety Bartošovej: Tvrdé slová o speváčkinom manželstve
Tip redakcii Diskusia ()
Tip redakcii
Çağatay a Gizem sa ocitli v nepríjemných problémoch. Zahrali si spolu aj v seriáli Feriha.
Šoubiznis
Seriálový Emir a Güneş z Ferihy lietajú v poriadnych problémoch: Hrozí im väzenie!
Mária Čírová, muž
Šarm
Svadobná cesta v raji: Takto ju trávila Mária Čírová s manželom!
Nad mužom stáli všetci jeho anjeli strážni.
Zaujímavosti
Neuveriteľné VIDEO z ktorého behá mráz po chrbte: Muž vyviazol z tejto nehody bez škrabanca!
Krst knihy receptov Katky Brychtovej. Hostí podujatím sprevádzali jej dcéra Katka Ahmedová a sestra Zuzana Šebestová. Knižku uviedli do života Katkini priatelia Peter Justin Topoľský malinovým sirupom, Martin Nikodým čokoládou a Emma Tekelyová s dcérou Emou orechmi.
Ľudia
Tajná svadba! Vieme, koho si známa spisovateľka vezme
Muž mal upadnúť do bezvedomia po jednom kopnutí do hlavy. (Ilustračné foto)
Krimi
Dráma v centre Bratislavy: Muža chladnokrvne dokopali, leží v umelom spánku!
Celeste Buckingham
Šoubiznis
FOTO VNÚTRI Ale veď toto je až smiešne! Celeste Buckingham sa strápnila vďaka mejkapu na plnej čiare! Veď vyzerá ako...
Jozef Oklamčák
Šoubiznis
FOTO Jozef Oklamčák prišiel pred pár mesiacmi takmer o život: TOTO je muž, ktorý ho zachránil!
Jiří Kajínek navštívil počas prvého výročia prezidentskej milosti Bratislavu.
Správy
VIDEO Kajínkovi sa žije, uráčil sa aj do Bratislavy: Za pár dní letím na Korfu, môžem si dovoliť, čo chcem!
Tenistky
FOTO Ups, čo to vyletelo?! Tenistky ukázali to, čo nemal nikto vidieť: Vypadnuté bradavky aj rozkroky. Hantuchová odhalila všetko!

Zomrela kartárka, ktorá predpovedala smrť Ivety Bartošovej: Tvrdé slová o speváčkinom manželstve

Zomrela kartárka Jana Skálová († 69), ktorá predpovedala smrť Ivety Bartošovej.

Janu Skálovú († 69), rodáčku zo Žiliny, preslávili karty a veštecké predpovede, ktorým sa venovala viac ako 40 rokov. V Česku, kde žila, ju milovali celebrity aj bežní ľudia, mala svoju televíznu šou. Po tom, čo kartárka, prezývaná česká baba Vanga, predpovedala smrť vlastného syna, sa zariekla, že sebe ani rodine neveští. Takže ťažko povedať, či tušila, že v nedeľu zomrie.

Jana Skálová sa narodila v Žiline a vyučila sa za dámsku krajčírku. Oveľa viac ju však zaujímali veštby a karty. V štrnástich sa s nimi zoznámila, v dvadsiatke veštila kamarátkam. Slávna pražská kartárka Halaburdová, za ktorou vraj tajne chodili komunistickí politici, jej povedala, že má schopnosti a kartám sa má venovať naplno. Bolo rozhodnuté!
Svoje schopnosti zdokonaľovala aj u herečky Heleny Růžičkovej († 67).

Český denník Blesk pripomína, že Skálová ako prvá priviedla do médií veštecké programy. Vystupovala v televízii Prima a TV Relax, kde mala nočnú vešteckú šou. Za dve hodiny vraj poradila 30 až 35 ľuďom. Predpovedala pád newyorských mrakodrapov v roku 2001, aj syna speváčky Moniky Absolonovej (39). Tá vraj už neverila, že bude mať dieťa. O speváčke Ivete Bartošovej († 48) povedala, že sa nedožije päťdesiatky.

Kartárka zhodnotila aj manželstvo speváčky.
Kartárka zhodnotila aj manželstvo speváčky.
Foto: archív

Keď si tá brala Josefa Rychtářa, Skálová hovorila o láske a šťastí. O sedem mesiacov neskôr skočila speváčka pod vlak. Veštkyňa mala pre jej smrť vysvetlenie. „Ona v ňom (v Rychtářovi - pozn. red.) videla svojho Pána Boha. Je mi to veľmi ľúto, ale videla to očami alkoholika. Vedela som, že je to jej posledné šťastie a ďalej nechce ísť. Hovorila som, že je to iba na chvíľu. On ju nedokázal ochrániť,“ povedala v televíznej relácii Prásk!.

Aj sama zažila veľa trápenia. Ako mladému dievčaťu jej kartárka povedala, že sa pre politiku nebude môcť vydať, hoci porodí dieťa. Neverila. Lenže prišiel august 1968 a Jana, ktorá chystala svadbu, dostala z radnice list, že z politických dôvodov sa svadby dočasne rušia. Syna tak porodila ešte pred sobášom.

Keď po mnohých rokoch vykladala karty svokre, vydesila sa. Nechtiac predpovedala smrť vlastného syna Josefa! Ten šiel domov z vojny, lenže už neprišiel, stal sa obeťou nehody. „Odvtedy som nevykladala karty sebe ani rodine,“priznala Skálová v jednom rozhovore. „Lebo karty neklamú,“ dodala.

Milovali ju aj mnohé celebrity

Kartám a veštbám Jany Skálovej verili aj známi Česi. Keď Skálová vydala knihu „Ďábelské papírky“, uverejnila v nej poďakovania známych ľudí, ktorým veštila. Moderátorka Michaela Jílková napísala, že je skvelá. Herečka Jana Boušková ďakovala za úžasné karty. Speváčka Magda Malá ocenila výklad kariet, ale aj kartárkino pozitívne myslenie.

Poznala mnohé celebrity. Za kamaráta označila aj Jiřího Bartošku.
Poznala mnohé celebrity. Za kamaráta označila aj Jiřího Bartošku.
Foto: facebook

Hovoriť ju učil herec Haničinec

Keď už bola ako mladá kartárka známa vo svojom okolí, chcela sa dostať do televízie. Stalo sa tak v roku 1984 v seriáli Rozpaky kuchára Svätopluka. Tam sa stretla s hercom Petrom Haničincom, ktorý ju učil hovoriť a vystupovať pred kamerou.

Prežila toho veľa: sama napísala, že prekonala rakovinu.
Prežila toho veľa: sama napísala, že prekonala rakovinu.
Foto: facebook

Vykladala z rôznych kariet

Najradšej síce vykladala z mariášových kariet, ale často využívala aj iné. Jednu sériu mariášových kariet jej dokonca namaľovala manželka známeho českého kaskadéra a herca Zdeňka Srstku Alena. Jana Skálová však vykladala z rôznych kariet. „Veľmi rada mám jedny detské. Doma mám množstvo ďalších, dokonca aj jedny po babičke,“ hovorila.

    PlusTV