Tip redakcii
TOTO je najlepší dovolenkový TIP čitateľky Márie (24): Sem sa určite musíte prísť všetci pozrieť!
Tip redakcii Diskusia ()
Tip redakcii
Všetci sa pýtali, kto je tá sexi blondínka? Fanúšikovia, ktorí stáli okolo tímového autobusu Bora-Hansgrohe sa nevedeli vynadívať. Za páskou, kde sa dostanú len jazdci a členovia tímu stála neznáma kráska. Tá čakala, kedy vyjde hviezdny Tourminátor von.
EXKLUZÍVNE Saganov rozchod s manželkou šokoval cyklistický svet: Môže za to táto žena?
Na snimke Peter Sagan s manzelkou Katarinou prichadza na galavecer Sportovec roka 2016.
Ľudia
Šok počas Tour de France: Sagan chce rozvod! Čo to urobilo s jeho manželkou Katkou?
Europoslankyňa Monika Beňová
Správy
Ohrdnutú Beňovú nový život jej ex nezaujíma: Nech si Feďo robí, čo chce!
Saganovci rozchod.
Príbeh stroskotanej lásky Saganovcov vo FOTO: Od náhody až po šokujúci koniec v tom najlepšom!
Maroš (v strede) má v piešťanskom parku plné ruky práce. Denne na jeho „liečiteľské“ schopnosti čakajú desiatky, ba až stovky Rómov.
Regióny
Okolo LIEČITEĽA z Piešťan sa spustil celosvetový ošiaľ: Kto vlastne je ZÁZRAČNÝ Maroš?!
Pred 4 rokmi vyslovila Katka vetu, ktorá hovorí za všetko.
Šoubiznis
Veta, ktorá hovorí za všetko? Už pred 4 rokmi to dala Saganova Katka jasne NAJAVO! Je TOTO skutočný dôvod rozchodu?
Kalisová Miriam
Šoubiznis
FOTO Miriam Kalisová je už nejaký týždeň single: Pozrite, čo s ňou rozchod urobil!
Tatry zasiahol prírodný živel!
Regióny
 aktualizované
AKTUÁLNE KATASTROFA v Tatrách: Preboha, čo sa to v našich veľhorách deje?!
Peter Sagan sa s Katarínou objavil na vyhlásení najlepších cyklistov Slovenska.
Ľudia
Kto je Saganova Katka? Cyklistu zbalila misska, ktorá kedysi súťažila so Senášiovou

TOTO je najlepší dovolenkový TIP čitateľky Márie (24): Sem sa určite musíte prísť všetci pozrieť!

Bratislavčanka Mária miluje túto časť Slovenska.

Na Slovensku je určite stále veľa miest, ktoré ešte nepoznáte! Pre mnohých je takou oblasťou Muránska planina neďaleko Revúcej. Bratislavčanka Mária (24) na ňu nedá dopustiť a podľa fotografií, ktoré nám poslala, si sem minimálne jeden letný výlet určite naplánujte! Stačí zájsť do okresov Brezno, Rimavská Sobota a Revúca, kde je viac ako 250 jaskýň neprístupných verejnosti, 15 priepastí, mnohé krasové a skalnaté útvary. Prípadne si vybrať z mnohých atrakcií, ktoré okolie pod hradom Muráň turistom ponúka. Tu je pár miest, ktoré nesmiete obísť.

Nakŕmte sysle

Na Muránskej planine sa darí asi tisícke sysľov pasienkových. Slúžia ako genofondová základňa v prípade, že bude potrebné zanikajúce populácie na Slovensku posilniť a stabilizovať. Previezli ich z letiska Košice, kde robili neplechu. Sú také krotké, že z vašej ruky si zoberú aj niečo pod zuby. Dajú sa kŕmiť jablkami, suchým chlebom aj piškótami.

Nebojácne sysle jedia priamo z ruky.
Nebojácne sysle jedia priamo z ruky.
Foto: M. G.

Pohlaďte somáriky

V lokalite nájdete aj krásne somáriky, ktoré sú prítulné a pomáhajú spásať nedostupný terén.

V lokalite nájdete aj krásne somáriky, ktoré sú prítulné a pomáhajú spásať nedostupný terén.
V lokalite nájdete aj krásne somáriky, ktoré sú prítulné a pomáhajú spásať nedostupný terén.
Foto: M. G.

Do sedla!

Už deviaty rok môžete na vlastnej koži zažiť putovanie v sedle huculských koníkov na území Muránska planina - Čierny Hron. Huculské kone sem priviezli pred polstoročím. V súčasnosti sa ich celkový počet pohybuje okolo 300 kusov.

Huculské kone sem priviezli pred polstoročím.
Huculské kone sem priviezli pred polstoročím.
Foto: M. G.

Tretí najvyšší

Zrúcanina nad obcou Muráň je tretí najvyššie položený slovenský hrad. Stojí na vrchu Cigánka, na južnom okraji Muránskej planiny, na sever od obce Muráň. Hrad postavili ako kráľovský v 13. storočí na ochranu cesty vedúcej z Gemera do Liptova a Zvolena. V 18. storočí dvakrát vyhorel a koncom 18. storočia už nebol obývaný. Východiskom na výstup k hradu je chata Zámok (843 m) v sedle pod hradom.

Zvyšky hradu Muráň.
Zvyšky hradu Muráň.
Foto: Maroš Detko

Chránená príroda

Turistom slúži až 300 km značených chodníkov. Okolitá príroda sa vyznačuje mimoriadne veľkou rozmanitosťou. Viac ako 90 druhov rastlín je chránených, 35 endemitov a subendemitov a niekoľko reliktov. Najvýznamnejší je lykovec muránsky. Rastie tu tiež vzácna valdštajnka trojlistá Magicova, mnohé druhy zvončekov i orchideí.

Muránska planina ponúka krásnu prírodu.
Muránska planina ponúka krásnu prírodu.
Foto: M. G.

Neodolateľné cyklotrasy

Muránska planina ponúka množstvo značených aj neznačených cyklotrás. My vám ponúkame Medvedí trail. Dĺžka cyklotrasy je 49,4 km, čas jazdy 7,5 hodiny a prevýšenie 1 872 metrov. Možnosť občerstvenia je v sedle Burda. Východisko cyklotrasy je v obci Telgárt, odkiaľ sa po úbočiach Stolických vrchov dostanete na Veľkú lúku, kde sa začína samotné rozprávkové územie Muránskej planiny. Značené cyklotrasy nájdete ľahko. Stačí si len vybrať, sadnúť na bicykel a zažiť dosiaľ nepoznané.

Pošlite tip na dovolenku na Slovensku a vyhrajte!

Aj vás zlákali krásy Slovenska? Dajte o tom vedieť aj ostatným! Pošlite svoj tip na super dovolenku alebo výlet! Každý deň ukážeme v denníku Plus JEDEN DEŇ a na webe pluska.sk zaujímavé a netradičné dovolenkové miesta na Slovensku. Možno ste ani sami netušili, aké krásy u nás nájdete!

A práve vy ste možno našli doteraz nepoznaný kút, ktorý vás načisto dostal. Pošlite jeho fotografiu a krátky opis na e-mail [email protected], aby ho mohli navštíviť aj iní. A vy môžete za svoj dovolenkový tip dostať peknú cenu - značkový kozmetický balíček za Lirene za 35 eur. Tak neváhajte a píšte!

Vážený čitateľ, v súvislosti s vyhodnotením čitateľskej výzvy organizovanej spoločnosťou News and Media Holding, a.s., dochádza k spracúvaniu vašich osobných údajov. Bližšie informácie o podmienkach spracúvania vašich osobných údajov nájdete na našej webstránke https://www.newsandmedia.sk/gdpr/.

Prvá čitateľka už má darček istý

Aj vy môžete poslať svoj tip na dovolenku na Slovensku, a tak inšpirovať iných. Možno práve vďaka vašej rade budú mať krajšie leto! Vy zase môžete získať za svoj tip darček: kozmetický balíček Lirene v hodnote 35 eur. Ten prvý už má svoju majiteľku. Je ňou Veronika Kubalíková zo Skalitého. Na výlet odporúčala prírodné krásy, atrakcie a zaujímavosti Čutkovskej doliny pri Ružomberku. Blahoželáme!

Veronika sa môže tešiť na kozmetiku.
Veronika sa môže tešiť na kozmetiku.
Foto: M. G.
    PlusTV