Tip redakcii
Posledné zbohom pre Sabínku (†2), ktorá zomrela v rozhorúčenom aute: Nad jej truhličkou plakalo aj nebo!
Tip redakcii Diskusia ()
Tip redakcii
Všetci sa pýtali, kto je tá sexi blondínka? Fanúšikovia, ktorí stáli okolo tímového autobusu Bora-Hansgrohe sa nevedeli vynadívať. Za páskou, kde sa dostanú len jazdci a členovia tímu stála neznáma kráska. Tá čakala, kedy vyjde hviezdny Tourminátor von.
EXKLUZÍVNE Saganov rozchod s manželkou šokoval cyklistický svet: Môže za to táto žena?
Na snimke Peter Sagan s manzelkou Katarinou prichadza na galavecer Sportovec roka 2016.
Ľudia
Šok počas Tour de France: Sagan chce rozvod! Čo to urobilo s jeho manželkou Katkou?
Europoslankyňa Monika Beňová
Správy
Ohrdnutú Beňovú nový život jej ex nezaujíma: Nech si Feďo robí, čo chce!
Saganovci rozchod.
Príbeh stroskotanej lásky Saganovcov vo FOTO: Od náhody až po šokujúci koniec v tom najlepšom!
Maroš (v strede) má v piešťanskom parku plné ruky práce. Denne na jeho „liečiteľské“ schopnosti čakajú desiatky, ba až stovky Rómov.
Regióny
Okolo LIEČITEĽA z Piešťan sa spustil celosvetový ošiaľ: Kto vlastne je ZÁZRAČNÝ Maroš?!
Pred 4 rokmi vyslovila Katka vetu, ktorá hovorí za všetko.
Šoubiznis
Veta, ktorá hovorí za všetko? Už pred 4 rokmi to dala Saganova Katka jasne NAJAVO! Je TOTO skutočný dôvod rozchodu?
Kalisová Miriam
Šoubiznis
FOTO Miriam Kalisová je už nejaký týždeň single: Pozrite, čo s ňou rozchod urobil!
Tatry zasiahol prírodný živel!
Regióny
 aktualizované
AKTUÁLNE KATASTROFA v Tatrách: Preboha, čo sa to v našich veľhorách deje?!
Peter Sagan sa s Katarínou objavil na vyhlásení najlepších cyklistov Slovenska.
Ľudia
Kto je Saganova Katka? Cyklistu zbalila misska, ktorá kedysi súťažila so Senášiovou

Posledné zbohom pre Sabínku (†2), ktorá zomrela v rozhorúčenom aute: Nad jej truhličkou plakalo aj nebo!

Poslednú cestu Sabínky (†2) do nebíčka sprevádzal neutíchajúci plač a bolesť rodiny.

Úbohého anjelika už pochovali! Len dvojročnú Sabínku, ktorú mama počas lekárskeho vyšetrenia nechala takmer štyri hodiny zavretú v aute, dnes poobede pochovali na cintoríne v Rabči pri Námestove. Jej poslednú cestu do nebíčka sprevádzal neutíchajúci plač a bolesť rodiny.

Posledná rozlúčka s malou princeznou sa konala v Dome smútku bez svätej omše. Sabínku pochovali v bielej truhle, do ktorej jej dali obľúbené hračky. Smútok sa dal doslova krájať. Neplakali len ľudia na cintoríne, ale počas celého dňa z neba pršalo. „Je to veľká tragédia, plačú aj anjelikovia v nebi. Posledné dni boli krásne a slnečné, včera sme sa piekli a dnes takto celý deň prší. Aj v nebi je im ľúto, že zomrelo nevinné dieťatko,“ zaplakala staršia smútiaca žena, ktorá sa schovávala pod dáždnikom.

Na poslednú rozlúčku prišla len hŕstka ľudí a to najmä príbuzní, keďže na Dome smútku, ani v kostole nebolo vystavené smútočné parte a tak sa ľudia nemohli dozvedieť o pohrebe. Tak ako rodina tajila pohreb, tak to bolo aj na farskom úrade.

Podľa informácií denníka Plus JEDEN DEŇ prišla mladá mamička v pondelok do trstenskej nemocnice na gynekologické vyšetrenie, keďže má byť v piatom mesiaci tehotenstva. Auto odparkovala na zakázanom mieste krátko pred deviatou hodinou ráno. Keď sa vybavila približne pred trinástou hodinou a prišla k autu, jej dcérka už nedýchala. Približne po jedenástej hodine teplota na Orave atakovala 31 stupňov Celzia.

Vydesená žena ihneď zalarmovala vrátnika nemocnice v Trstenej, ktorý ako prvý zúbožené dievčatko v bezvedomí ratoval. „Pribehla s dieťaťom v náručí a kričala, aby sme jej pomohli. Vraj jej dieťa nedýcha. Pohľad naň bol zdrvujúci. Dievčatko bolo celé modré,“ zdesene povedal vrátnik nemocnice Miroslav, ktorý mal v tom čase službu. Ihneď zalarmovali záchranárov, žiaľ bezvýsledne. Sabinka bola už mŕtva. Keď dieťatku zmerali teplotu, zistili, že jej telíčko bolo rozohriate na 40,6 stupňov Celzia.

Prečo si dieťa nikto nevšimol?

To, že si úbohé zabudnuté dievčatko v aute nikto nevšimol, bolo zrejme preto, že malo zatmavené zadné sklá.

 

Lekári v tejto súvislosti dvíhajú prst a varujú mladé mamičky, aby do nemocnice na vyšetrenia nenosili svoje deti, v čakárni totiž nevydržia viac ako hodinu. „Mamičky by si mali uvedomiť, že vyšetrenie môže byť zdĺhavejšie, môžu sa objaviť komplikácie, ktoré treba doriešiť. Mnohokrát aj operačným zákrokom a v takom prípade o to dieťa, ktoré je v aute, aj keby to bolo na jeseň, sa nebude mať kto postarať. Preto je dobre, aby ho nechali pri niekom doma,“ prízvukuje skúsený gynekológ trstenskej nemocnice Marian Tholt.

Prípadom sa naďalej zaoberá polícia. „Okolnosti tejto tragédie sú nateraz predmetom vyšetrovania,“ uviedla žilinská policajná hovorkyňa Jana Balogová.

Prečítajte si aj:

Myslíte si, že podobných prípadov bude v tomto období pribúdať? Dajte nám vedieť do diskusie...

    PlusTV