Tip redakcii
Posledné zbohom pre Sabínku (†2), ktorá zomrela v rozhorúčenom aute: Nad jej truhličkou plakalo aj nebo!
Tip redakcii Diskusia ()
Tip redakcii
Rozhodovanie o väzbe Mariana Kočnera a Pavla Ruska na Špecializovanom súde v Banskej Bystrici.
Správy
JE ROZHODNUTÉ! Kočner a Rusko sa po ôsmich hodinách dozvedeli od sudcu verdikt
Nikki úraz celkom zmenil život, hlavne ten intímny.
Rady a tipy
LEN PRE DOSPELÝCH: Sex s cudzími chlapmi jej partner dovolí! Pochopíte, keď spoznáte tento príbeh
Cassie Masonová.
FOTO Najsexi trénerku sveta môže aj roztrhnúť. Z mobilu jej ukradli pornozábery: Na rozkroku skrýva veľké prekvapenie!
Svadba slovenského futbalového reprezentanta Adama Nemca a Miss Universe Zuzany Kollárovej v bratislavskom dóme Svätého Martina. Na snímke Zuzana Kollárová a Adam Nemec prichádzajú na svadobnú hostinu v koči ťahanom koňmi v obci Čereňany.
EXKLUZÍVNE FOTO zo svadby futbalistu Nemca: Megavýstrih nevesty, pilot Škrtel, známa modelka ako v župane
Premiér Peter Pellegrini.
Správy
Premiér Pellegrini je hnevom celý bez seba: Obul sa do novinárov, farmárov a naložil aj samotnému prezidentovi!
Zlatica Švajdová Puškárová
Šoubiznis
Puškárová, ako ju nepoznáte: Kvôli tomuto si ukradla čas od detí!
Speváčka sa zranila po páde zo svojho bicykla.
Šoubiznis
FOTO VNÚTRI Známa slovenská speváčka mala vážnu nehodu: Tá selfie vám vyrazí dych!
Zuzana Plačková
Šoubiznis
FOTO VNÚTRI Zuzana Plačková prvýkrát ukázala zmenšené silikóny: Tomu sa povie zmena k lepšiemu!
Den otvorenych dveri SND
Šarm
Prezradila tajomstvo: Zuzana Kocúriková začala svoju kariéru poriadnym TRAPASOM

Posledné zbohom pre Sabínku (†2), ktorá zomrela v rozhorúčenom aute: Nad jej truhličkou plakalo aj nebo!

Poslednú cestu Sabínky (†2) do nebíčka sprevádzal neutíchajúci plač a bolesť rodiny.

Úbohého anjelika už pochovali! Len dvojročnú Sabínku, ktorú mama počas lekárskeho vyšetrenia nechala takmer štyri hodiny zavretú v aute, dnes poobede pochovali na cintoríne v Rabči pri Námestove. Jej poslednú cestu do nebíčka sprevádzal neutíchajúci plač a bolesť rodiny.

Posledná rozlúčka s malou princeznou sa konala v Dome smútku bez svätej omše. Sabínku pochovali v bielej truhle, do ktorej jej dali obľúbené hračky. Smútok sa dal doslova krájať. Neplakali len ľudia na cintoríne, ale počas celého dňa z neba pršalo. „Je to veľká tragédia, plačú aj anjelikovia v nebi. Posledné dni boli krásne a slnečné, včera sme sa piekli a dnes takto celý deň prší. Aj v nebi je im ľúto, že zomrelo nevinné dieťatko,“ zaplakala staršia smútiaca žena, ktorá sa schovávala pod dáždnikom.

Na poslednú rozlúčku prišla len hŕstka ľudí a to najmä príbuzní, keďže na Dome smútku, ani v kostole nebolo vystavené smútočné parte a tak sa ľudia nemohli dozvedieť o pohrebe. Tak ako rodina tajila pohreb, tak to bolo aj na farskom úrade.

Podľa informácií denníka Plus JEDEN DEŇ prišla mladá mamička v pondelok do trstenskej nemocnice na gynekologické vyšetrenie, keďže má byť v piatom mesiaci tehotenstva. Auto odparkovala na zakázanom mieste krátko pred deviatou hodinou ráno. Keď sa vybavila približne pred trinástou hodinou a prišla k autu, jej dcérka už nedýchala. Približne po jedenástej hodine teplota na Orave atakovala 31 stupňov Celzia.

Vydesená žena ihneď zalarmovala vrátnika nemocnice v Trstenej, ktorý ako prvý zúbožené dievčatko v bezvedomí ratoval. „Pribehla s dieťaťom v náručí a kričala, aby sme jej pomohli. Vraj jej dieťa nedýcha. Pohľad naň bol zdrvujúci. Dievčatko bolo celé modré,“ zdesene povedal vrátnik nemocnice Miroslav, ktorý mal v tom čase službu. Ihneď zalarmovali záchranárov, žiaľ bezvýsledne. Sabinka bola už mŕtva. Keď dieťatku zmerali teplotu, zistili, že jej telíčko bolo rozohriate na 40,6 stupňov Celzia.

Prečo si dieťa nikto nevšimol?

To, že si úbohé zabudnuté dievčatko v aute nikto nevšimol, bolo zrejme preto, že malo zatmavené zadné sklá.

 

Lekári v tejto súvislosti dvíhajú prst a varujú mladé mamičky, aby do nemocnice na vyšetrenia nenosili svoje deti, v čakárni totiž nevydržia viac ako hodinu. „Mamičky by si mali uvedomiť, že vyšetrenie môže byť zdĺhavejšie, môžu sa objaviť komplikácie, ktoré treba doriešiť. Mnohokrát aj operačným zákrokom a v takom prípade o to dieťa, ktoré je v aute, aj keby to bolo na jeseň, sa nebude mať kto postarať. Preto je dobre, aby ho nechali pri niekom doma,“ prízvukuje skúsený gynekológ trstenskej nemocnice Marian Tholt.

Prípadom sa naďalej zaoberá polícia. „Okolnosti tejto tragédie sú nateraz predmetom vyšetrovania,“ uviedla žilinská policajná hovorkyňa Jana Balogová.

Prečítajte si aj:

Myslíte si, že podobných prípadov bude v tomto období pribúdať? Dajte nám vedieť do diskusie...

    PlusTV