viac magazínov
Dara videoklip Meszároš
Šarm
EXKLUZÍVNE: Sexi zajačik Dary Rolins prehovoril.TOTO prezradil o speváčke
V Česku je najpopulárnejšou bojovníčkou. Sandra Mašková naháňa súperkám strach v ringu aj v klietke a fanúšikov teší aj šteklivými fotografiami na sociálnych sieťach.
Sexi bojovníčka pobláznila Česko: Jej polonahé FOTO vás dostanú do kolien!
V Alabame popravili najstaršieho väzňa za posledných 40 rokov.
Správy
Popravili najstaršieho väzňa: Za tento skutok vyfasoval ihlu 83-ročný zločinec!
Róbert Bezák si celú záležitosť ohľadom kauzy okolo Béreša overoval.
Správy
Tvrdé slová Róberta Bezáka. Kňaz si servítku v citlivej téme pred ústa nedával
Gabriela Koukalová priťahuje trapasy jedna radosť.
Koukalová páli ostrými, pustila sa aj do trénera Kuzminovej: Je to zbabelec!
Kandráč má za sebou skúsenosť so zlodejmi.
Šoubiznis
Hudobníka Ondreja Kandráča okradli! Neuveríte, kde ho obrali o peniaze aj doklady!
Bieloruske tenistky.
FOTO Sexi súperky Sloveniek: Bieloruské tenistky zhodili šaty a ukázali, čo nosia pod dresmi!
U Mirky Kalisovej sme zvyknutí na takýto účes, ktorý jej veľmi pristane.
Šoubiznis
FOTO VNÚTRI Najšokujúcejší záber Mirky Kalisovej: Ľudia absolútne nechápu, čo to so sebou porobila!
Švédskeho dídžeja a producenta Aviciiho našli mŕtveho v Ománe.
Správy
PRÁVE TERAZ Zomrel svetoznámy DJ Avicii!

Nekompromisný rozsudok pre Mazureka: Kotlebovec dostal tvrdý trest!

Obrovské emócie zavládli po vyhlásení rozsudku Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici pod jeho oknami. Milana Mazureka (24), ktorý čelil obžalobe za tvrdé slová na adresu rómskeho etnika, uznal sudca vinným. Jeho „fanúšikovia“ dali najavo svoje sklamanie búrlivým skandovaním.

Sporné výroky poslanca slovenského parlamentu Milana Mazureka zazneli v žilinskom rádiu Frontinus v októbri 2016. Teraz čelil obžalobe, ktorú na neho podal vlani začiatkom decembra prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry pre prečin hanobenia národa, rasy a presvedčenia.

Súdny znalec Max Steuer pripomenul, že v živom vysielaní označil Mazurek za prioritnú tému cigánsky teror na východnom Slovensku. „Na celé etnikum tak stiahol negatívny spoločenský jav. Išlo o psychologický efekt na podnecovanie nenávisti a násilia,“ povedal na minulom pojednávaní.

Rómsky kamarát mu nepomohol

Dnes však pred sudcom vypovedal aj Róm Anton Hájek, ktorý sa Mazureka zastal. „Poznáme sa od detstva, stále sa stretávame. Dokonca sme spolu boli na dovolenke v Taliansku. Milan má ku mne pozitívny, srdečný vzťah,“ tvrdil. Charakterizoval ho ako človeka, ktorý sa rád zabáva bez alkoholu a jeho samého usmerňoval k športu a štúdiu na vysokej škole. „Slová, ktoré zazneli v rádiu, ma neurazili, ani sa ma nedotkli. Nie som asociál, ani nežijem v osade,“zdôvodnil.

Mazurek tiež prízvukoval, že jeho vyjadrenia sa týkali len asociálov a nie celého rómskeho etnika. Počas celého pojednávania skandovali pod oknami súdu jeho priaznivci. Podporiť ho prišli aj najvyšší stranícki šéfovia Marián Kotleba a Milan Uhrík. Kontroverznému politikovi to však nepomohlo. Po takmer trojhodinových záverečných rečiach ho sudca uznal vinným a uložil mu peňažný trest 5-tisíc eur.

Prokurátor sa hneď odvolal, lebo žiadal podmienečný trest na primeranú dobu a okrem toho povinnosť obžalovaného absolvovať na vlastné náklady školenie o rómskom holokauste.

Odvolal sa aj Mazurek. „Je zrejmé, že rozsudok mal pán sudca vopred pripravený. Záverečné reči nemali žiadny zmysel, lebo ho vyriekol hneď po nich,“ posťažoval sa.