viac magazínov
Peter Sagan v Šamoríne
FOTO Sagan dorazil so Šamorína ako práva hviezda: Pozrite sa, čo si dovolil Peter ukázať!
Igor Bukovský
Šoubiznis
Expert na výživu Igor Bukovský opäť šokuje: Jesť dve hodiny pred spaním, aby ste nepribrali? NEZMYSEL!
Pozrite si prehľadný kalendár, kedy  kvitnú ktoré alergény, aby ste sa vedeli brániť.
Rady a tipy
Prehľadný kalendár pre alergikov: Ktorý mesiac bude najhorší pre vás?
Pátracia akcia na Liptove sa skončila smutne.
Krimi
práve sa stalo
AKTUÁLNE Rodinka s deťmi sa prevrátila v dravej rieke: Dobrodružstvo sa skončilo TRAGÉDIOU, matka (†37) neprežila!
taylor mathis ukázala všetko,
FOTO Známa moderátorka šokuje: TIETO jej nahé zábery nemal nikto nikdy vidieť!
Habera ostane príjemne zaskočený.
Šoubiznis
Paľa Haberu súťažiaca zo SuperStar totálne odrovnala: Keď ju zbadal, povedal jej vetu, ktorú si bude navždy pamätať!
Herečka Zuzana Fialová.
Šoubiznis
Poznáme osud Zuzany Fialovej: Objaví sa aj v novej sérii Tvoja tvár znie povedome?
Mečiara vyhadzov zo Slovenského rozhlasu dosť prekvapil.
Šoubiznis
Jojkár Ján Mečiar v obrovskom šoku: Po deviatich rokoch ho vyrazili z práce!
Ján Koleník
Šoubiznis
FOTO Sexi Koleník zmenený na nepoznanie: Z drsného mafiána zarastený a vlasatý chlap!

Nekompromisný rozsudok pre Mazureka: Kotlebovec dostal tvrdý trest!

Obrovské emócie zavládli po vyhlásení rozsudku Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici pod jeho oknami. Milana Mazureka (24), ktorý čelil obžalobe za tvrdé slová na adresu rómskeho etnika, uznal sudca vinným. Jeho „fanúšikovia“ dali najavo svoje sklamanie búrlivým skandovaním.

Sporné výroky poslanca slovenského parlamentu Milana Mazureka zazneli v žilinskom rádiu Frontinus v októbri 2016. Teraz čelil obžalobe, ktorú na neho podal vlani začiatkom decembra prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry pre prečin hanobenia národa, rasy a presvedčenia.

Súdny znalec Max Steuer pripomenul, že v živom vysielaní označil Mazurek za prioritnú tému cigánsky teror na východnom Slovensku. „Na celé etnikum tak stiahol negatívny spoločenský jav. Išlo o psychologický efekt na podnecovanie nenávisti a násilia,“ povedal na minulom pojednávaní.

Rómsky kamarát mu nepomohol

Dnes však pred sudcom vypovedal aj Róm Anton Hájek, ktorý sa Mazureka zastal. „Poznáme sa od detstva, stále sa stretávame. Dokonca sme spolu boli na dovolenke v Taliansku. Milan má ku mne pozitívny, srdečný vzťah,“ tvrdil. Charakterizoval ho ako človeka, ktorý sa rád zabáva bez alkoholu a jeho samého usmerňoval k športu a štúdiu na vysokej škole. „Slová, ktoré zazneli v rádiu, ma neurazili, ani sa ma nedotkli. Nie som asociál, ani nežijem v osade,“zdôvodnil.

Mazurek tiež prízvukoval, že jeho vyjadrenia sa týkali len asociálov a nie celého rómskeho etnika. Počas celého pojednávania skandovali pod oknami súdu jeho priaznivci. Podporiť ho prišli aj najvyšší stranícki šéfovia Marián Kotleba a Milan Uhrík. Kontroverznému politikovi to však nepomohlo. Po takmer trojhodinových záverečných rečiach ho sudca uznal vinným a uložil mu peňažný trest 5-tisíc eur.

Prokurátor sa hneď odvolal, lebo žiadal podmienečný trest na primeranú dobu a okrem toho povinnosť obžalovaného absolvovať na vlastné náklady školenie o rómskom holokauste.

Odvolal sa aj Mazurek. „Je zrejmé, že rozsudok mal pán sudca vopred pripravený. Záverečné reči nemali žiadny zmysel, lebo ho vyriekol hneď po nich,“ posťažoval sa.