Tip redakcii
Nekompromisný rozsudok pre Mazureka: Kotlebovec dostal tvrdý trest!
Tip redakcii Diskusia ()
Tip redakcii
Vtipy Peter Sagan
FOTO Z rozchodu Sagana si strieľa Internet: Tieto podarené vtipy vám urobia skvelý deň!
FOTO z miesta: Útočníkom bol podľa očitých svedkov muž v tričku s modrými rukávmi. Obeťou muž v zelenom tričku ležiaci na zemi. Okoloidúci privolávajú záchranku.
Regióny
VIEME PRVÍ FOTO Po brutálnej bitke v Bratislave zostalo na zemi ležať bezvládne telo muža!
Sagan v cieli 13. etapy.
FOTO Sagan po heroickom víťazstve v cieli 13. etapy nešetril záhadnými gestami: Najväčší šok zažil pred tímovým autobusom!
V zariadení pôsobila aj teta obvinenej Vanessy (18).
Krimi
EXKLUZÍVNE Prehovorila teta FALOŠNEJ opatrovateľky (18) z domova hrôzy: TAKTO to bolo s jej expresným povýšením!
Saganovcov podľa numerologičky spája už iba synček Marlon.
Rady a tipy
Peter a Katka Saganovci: Môžu vzťah ešte zachrániť? Toto hovorí numerológia! 
Miriam Kalisová
Šoubiznis
Miriam Kalisová otvorene rok po rozvode prezrádza: Ako skutočne vychádzam so svojím exmanželom
Roman Juraško
Šoubiznis
FOTO VNÚTRI Videli ste už niekedy Juraškovho brata? Tá podoba je neuveriteľná!
Sagan rozchod včera všetkých poriadne šokoval. O rovnaký rozruch sa postarali aj niektoré svetové celebrity
Šoubiznis
ŠOKUJÚCE rozchody á la Sagan: Aj tieto celebrity si nečakane povedali ZBOHOM!
Človek by si myslel, že majú osobných trénerov, či aspoň výživových poradcov. V skutočnosti však za nadmerné až morbídne výkyvy na váhe môže psychický stav, choroby a nedisciplinovanosť. S úľavou však môžeme povedať, že známe celebrity už teraz nevyzerajú tak, ako na fotografiách, kde majú kilečká navyše.
EMMA
Zo sexi celebrít tučkovia: Týchto 7 svetových hviezd pribralo viac než je zdravé

Nekompromisný rozsudok pre Mazureka: Kotlebovec dostal tvrdý trest!

Milan Mazurek prišiel na súd s pokojnou tvárou, no odchádzal rozhorčený.

Obrovské emócie zavládli po vyhlásení rozsudku Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici pod jeho oknami. Milana Mazureka (24), ktorý čelil obžalobe za tvrdé slová na adresu rómskeho etnika, uznal sudca vinným. Jeho „fanúšikovia“ dali najavo svoje sklamanie búrlivým skandovaním.

Sporné výroky poslanca slovenského parlamentu Milana Mazureka zazneli v žilinskom rádiu Frontinus v októbri 2016. Teraz čelil obžalobe, ktorú na neho podal vlani začiatkom decembra prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry pre prečin hanobenia národa, rasy a presvedčenia.

Súdny znalec Max Steuer pripomenul, že v živom vysielaní označil Mazurek za prioritnú tému cigánsky teror na východnom Slovensku. „Na celé etnikum tak stiahol negatívny spoločenský jav. Išlo o psychologický efekt na podnecovanie nenávisti a násilia,“ povedal na minulom pojednávaní.

Rómsky kamarát mu nepomohol

Dnes však pred sudcom vypovedal aj Róm Anton Hájek, ktorý sa Mazureka zastal. „Poznáme sa od detstva, stále sa stretávame. Dokonca sme spolu boli na dovolenke v Taliansku. Milan má ku mne pozitívny, srdečný vzťah,“ tvrdil. Charakterizoval ho ako človeka, ktorý sa rád zabáva bez alkoholu a jeho samého usmerňoval k športu a štúdiu na vysokej škole. „Slová, ktoré zazneli v rádiu, ma neurazili, ani sa ma nedotkli. Nie som asociál, ani nežijem v osade,“zdôvodnil.

Mazurek tiež prízvukoval, že jeho vyjadrenia sa týkali len asociálov a nie celého rómskeho etnika. Počas celého pojednávania skandovali pod oknami súdu jeho priaznivci. Podporiť ho prišli aj najvyšší stranícki šéfovia Marián Kotleba a Milan Uhrík. Kontroverznému politikovi to však nepomohlo. Po takmer trojhodinových záverečných rečiach ho sudca uznal vinným a uložil mu peňažný trest 5-tisíc eur.

Prokurátor sa hneď odvolal, lebo žiadal podmienečný trest na primeranú dobu a okrem toho povinnosť obžalovaného absolvovať na vlastné náklady školenie o rómskom holokauste.

Odvolal sa aj Mazurek. „Je zrejmé, že rozsudok mal pán sudca vopred pripravený. Záverečné reči nemali žiadny zmysel, lebo ho vyriekol hneď po nich,“ posťažoval sa.

    PlusTV