Tip redakcii
Krásna Simona (27) z Novohradu: Neuveríte, v čom sa stala kráľovnou Európy!
Tip redakcii Diskusia ()
Tip redakcii
Telo zosnulého Henryho previezol vládny špeciál na Filipíny.
Krimi
Tajomný prevoz zosnulého Henryho (†36) zo Slovenska: Pozrite sa, kto s ním išiel na palube vládneho špeciálu!
Nissu Cauti hviezdi v Rusku.
FOTO Dráždivá fanúšička Peru šokovala Rusko: Vyzlieka sa po góle svojich miláčikov!
Martin (35) dnes vypovedal pred súdom.
Správy
Výpoveď Martina (35), ktorý uškrtil 14-ročné dievča, otriasla súdnou sieňou: Inšpiroval som sa filmom 50 odtieňov sivej!
Vysoké nároky: Janette vie po anglicky a v informačno-knižničných technológiách sa musí neustále vzdelávať.
Domov
Makajú pre štát za facku: Janette vie po anglicky, ovláda najmodernejšie technológie, napriek tomu živorí
V niektorých regiónoch sa stále nedarí nájsť lekárov, ktorí by pohotovosti slúžili. Ilustračné foto
Rady a tipy
Pacienti, pripravte sa na veľké zmeny už od júla: Pohotovostí bude ešte menej!
Zdá sa, že Edovi Sheeranovi (27) stúpla sláva do hlavy.
Šoubiznis
VIDEO Nové celebritné maniere speváckej megahviezdy, ktorá sa preslávila svojou skromnosťou: Ed, fanúšikom sa to páči nebude!
Juraj Lelkes (66)
Šoubiznis
FOTO Juraj Lelkes to začína myslieť vážne: Najprv zmenil imidž a teraz dorazil na párty ako dvojča Delona!
d
žena.sk
10 NAJSEXI hercov Hollywoodu: Ktorým ženám patria ich neodolateľné telá? (FOTO)
Zuzana Kanócz (38)
Šoubiznis
FOTO VNÚTRI Zuzana Kanócz si konečne dala povedať: Zbavila sa vrabčieho hniezda a namiesto neho predviedla ešte väčší experiment!

Krásna Simona (27) z Novohradu: Neuveríte, v čom sa stala kráľovnou Európy!

Za SImonou sa muži obzerajú, no na ulici by ju tak ľahko nedobehli.

Je nepriehľadnuteľná! Sympatická blondína z Novohradu Simona Šimová (27) z Lučenca sa v zamestnaní venuje uchovávaniu slovenskej kultúry. Pracuje totiž v Dome Matice slovenskej, no vo voľnom čase sa venuje športu. A práve tam sa jej mimoriadne darí!

Dlhé nohy sú pre sympatickú Lučenčanku obrovskou výhodou. Až 178 cm vysoká Simona Šimová sa len pred vyše rokom začala naplno venovať novej disciplíne v rýchlej chôdzi so špeciálnymi palicami, ktorá má korene vo Fínsku – Nordic walkingu. Jej povaha ju vyniesla až na stupne víťazov na majstrovstvách Európy, keď na 12-kilometrovej trati zdolala všetky súperky a získala titul majsterky Európy!

„Intenzívne sa Nordic walkingu venujem len niekoľko mesiacov. Ja behať nevládzem, ale veľmi rýchlo chodím aj na ulici, lebo sa vždy niekde ponáhľam, takže táto disciplína mi vyhovuje,“ smeje sa Simona. Dvanásť kilometrovú trať prešla za 1:38 hodiny. „Keďže som tam prišla takmer ako nováčik, ani sa mi nesnívalo, že budem hneď najlepšia v Európe. Výhodou Nordic walkingu je aj to, že ho môžu robiť aj malé deti od desať rokov, ale aj 90-roční dôchodcovia. Veľmi sa mi páči, že trénujem v lese a ostatní kolegovia ma neustále podpichujú, že chodím ako blesk,“objasňuje kráska z Lučenca.

Lučenčanka Simona Šimová je najlepšia v Európe v chôdzi s paličkami.
Lučenčanka Simona Šimová je najlepšia v Európe v chôdzi s paličkami.
Foto: pem

Každý jej hovorí, že by mohla uspieť aj v súťažiach krásy. „Nikdy som o tom nepremýšľala. Aj keď som mala vek na súťaže krásy, nikdy som nechcela byť nejakou MISS,“ prekvapuje svojou odpoveďou.

Aj keď má už vo vrecku tituly zo Slovenska i majstrovstiev Európy, v zamestnaní si na seba často oblieka slovenský kroj. „V civile sa venujem kultúre a slovenskému národu ako zamestnankyňa v Dome Matice Slovenskej v Lučenci. Táto práca ma napĺňa, lebo cítim, že dávame ľuďom niečo pekné a aj uchovávame slovenské zvyky.“ vysvetľuje Simona, ktorá v práci spoznáva veľa umelcov, výtvarníkov, tanečníkov i folklórne súbory.

„Aj venovanie sa ľudovým tradíciám a slovenskej kultúre sa dá skĺbiť s Nordic walkingom a vždy si nájdem čas na tréning. Buď dva až trikrát do týždňa v klube, alebo trénujem aj individuálne. Chcem byť aj najlepšia na svete a verím, že sa mi to podarí,“ smelo dodáva na záver.

    PlusTV