viac magazínov
Dusan pasek
VIDEO Pašek po 20 rokoch prehovoril o samovražde svojho otca: Takáto je podľa mňa pravda o jeho smrti!
Podarilo sa Ľubici Laššákovej napraviť módne faux pas?
Správy
Nová ministerka spôsobila trapas. Pozrite sa, ako ho vyriešila
Jožo Ráž ml.
Správy
Čo uškodilo mladému Rážovi: Odborník to povedal na rovinu
Novému premiérovi vypadol z vnútorného vrecka zaujímavý predmet.
Správy
VIDEO Pellegrinimu vypadol počas tlačovky z vrecka neznámy predmet: Bugár okamžite zbystril zrak!
Schumacher, Schumacherova, Schumacherovci
Schumacherovci prelomili desivé mlčanie o stave Michaela: Sme radi, že to chápete!
Marie Rottrová
Šoubiznis
FOTO Speváčka Marie Rottrová sa teda nezdá: Pred 80-kou si obliekla TAKÝTO dráždivý outfit!
Hatalová prekvapuje: Doma má klon porotcu SuperStar.
Šoubiznis
Speváčka Hatalová šokuje: Ja vlastne žijem s Ruppertom zo SuperStar!
kralovske rodiny
žena.sk
Vtedy a dnes: Najznámejší členovia kráľovských rodín neboli vždy takí nóbl! Aha, ako sa odhaľovala princezná Sofia! (Foto vnútri)
Cítite pulzujúcu bolesť v hlave a nič vás nebaví? Je načase spoznať svoju migrénu.
Zdravie
7 spôsobov ako zatočiť s migrénou. Naozaj vám pomôžu

Krásna Simona (27) z Novohradu: Neuveríte, v čom sa stala kráľovnou Európy!

Je nepriehľadnuteľná! Sympatická blondína z Novohradu Simona Šimová (27) z Lučenca sa v zamestnaní venuje uchovávaniu slovenskej kultúry. Pracuje totiž v Dome Matice slovenskej, no vo voľnom čase sa venuje športu. A práve tam sa jej mimoriadne darí!

Dlhé nohy sú pre sympatickú Lučenčanku obrovskou výhodou. Až 178 cm vysoká Simona Šimová sa len pred vyše rokom začala naplno venovať novej disciplíne v rýchlej chôdzi so špeciálnymi palicami, ktorá má korene vo Fínsku – Nordic walkingu. Jej povaha ju vyniesla až na stupne víťazov na majstrovstvách Európy, keď na 12-kilometrovej trati zdolala všetky súperky a získala titul majsterky Európy!

„Intenzívne sa Nordic walkingu venujem len niekoľko mesiacov. Ja behať nevládzem, ale veľmi rýchlo chodím aj na ulici, lebo sa vždy niekde ponáhľam, takže táto disciplína mi vyhovuje,“ smeje sa Simona. Dvanásť kilometrovú trať prešla za 1:38 hodiny. „Keďže som tam prišla takmer ako nováčik, ani sa mi nesnívalo, že budem hneď najlepšia v Európe. Výhodou Nordic walkingu je aj to, že ho môžu robiť aj malé deti od desať rokov, ale aj 90-roční dôchodcovia. Veľmi sa mi páči, že trénujem v lese a ostatní kolegovia ma neustále podpichujú, že chodím ako blesk,“objasňuje kráska z Lučenca.

Lučenčanka Simona Šimová je najlepšia v Európe v chôdzi s paličkami.
Lučenčanka Simona Šimová je najlepšia v Európe v chôdzi s paličkami.
Foto: pem

Každý jej hovorí, že by mohla uspieť aj v súťažiach krásy. „Nikdy som o tom nepremýšľala. Aj keď som mala vek na súťaže krásy, nikdy som nechcela byť nejakou MISS,“ prekvapuje svojou odpoveďou.

Aj keď má už vo vrecku tituly zo Slovenska i majstrovstiev Európy, v zamestnaní si na seba často oblieka slovenský kroj. „V civile sa venujem kultúre a slovenskému národu ako zamestnankyňa v Dome Matice Slovenskej v Lučenci. Táto práca ma napĺňa, lebo cítim, že dávame ľuďom niečo pekné a aj uchovávame slovenské zvyky.“ vysvetľuje Simona, ktorá v práci spoznáva veľa umelcov, výtvarníkov, tanečníkov i folklórne súbory.

„Aj venovanie sa ľudovým tradíciám a slovenskej kultúre sa dá skĺbiť s Nordic walkingom a vždy si nájdem čas na tréning. Buď dva až trikrát do týždňa v klube, alebo trénujem aj individuálne. Chcem byť aj najlepšia na svete a verím, že sa mi to podarí,“ smelo dodáva na záver.