Tip redakcii
FOTO Dojatá mama Zlatica (46) s dcérou v nemocnici: Pozrite, čo sa deje s mojou milovanou Zuzkou (13)!
Tip redakcii Diskusia ()
Tip redakcii
Emily Ratajkowski.
FOTO Najsexi modelka mieri do formule: Jej pornozábery obdivuje celý svet, kamerám ukázala nahý rozkrok!
meghan, harry, sobáš
Šarm
Nadávajúca nevesta: Úškrny snúbencov a nadávka Meghan po obrade. Kráľovská svadba ani zďaleka nebola podľa protokolu
Peter Sagan.
Sagan prezradil veci, ktoré ste o ňom netušili: Prehovoril o rodine aj odhalil VEĽKÉ GUMENÉ TAJOMSTVO!
Video zo 7. októbra zachytáva spor trojice mužov v tmavom oblečení a jedného v svetlých nohaviciach. Podľa stránky Justice For Timothy má ísť o Branislava a jeho kamarátov a Nishita.
Krimi
VIDEO Vražda Braňa († 37) v centre Bratislavy: Takto hodnotí šokujúce zábery bývalý KRIMINALISTA!
Suverénna a prirodzená. Taká je novopečená vojvodkyňa zo Sussexu.
Rady a tipy
ÚPLNE BEZ HANBY Suverénna Meghan (36): Celému svetu hrdo ukázala všetky svoje nedostatky!
Vinczeovci sa paradoxne bližšie spoznali na Sajfovej svadbe.
Šoubiznis
Definitívny KONIEC veľkého kamarátstva Adely Vinczeovej a Sajfu: Moderátorka nám povedala, kto ich rozdelil!
Kramárove dievčatá si opäť užívajú exotiku.
Šoubiznis
Nečakaný krok Kramárovej ženy a dcéry: Odchod zo Slovenska!
meg
žena.sk
Harryho svadobné slzy: Pozrite sa, čím dojala Meghan svojho nastávajúceho počas obradu! (FOTO)
Miro Žbirka
Šarm
FOTO: Osláviť vstup do manželstva princa Harryho s Meghan Marklovou prišiel aj Meky Žbirka!

FOTO Dojatá mama Zlatica (46) s dcérou v nemocnici: Pozrite, čo sa deje s mojou milovanou Zuzkou (13)!

Mama Zlatka (46) s anjelikom pre Zuzku od suseda, ktorý ju odviezol do nemocnice.

Poteší každá dobrá správa! Mama ťažko zranenej školáčky Zuzky (13) z Chynorian odcestovala do Banskej Bystrice, kde v Detskej nemocnici zachraňujú jej dcéru. Chce jej pomáhať pri návrate do života. Pani Zlatica netají, že obe čaká dlhá cesta, aby sa všetko vrátilo do starých koľají.

Pani Zlaticu Kisovú vo štvrtok odviezol do nemocnice ochotný sused. Teraz je už konečne pri svojom vymodlenom dieťati. Pred jej narodením to totiž podľa lekárov vyzeralo tak, že vôbec neotehotnie.

Zuzka je po operácii hlavy a robili jej aj vývod na tracheotómiu, aby mohla dýchať. „Dcéra je stále na intenzívke. Vo štvrtok ešte nereagovala a nezadalo sa, že ma vníma. Včera, keď naširoko otvorila oči, som jej povedala: Zuzka, ak ma počuješ, pozri sa na mňa. Otočila ku mne očká a zdvihla ľavú ruku. Bola som taká šťastná, že som to hneď utekala povedať lekárovi. Neskôr pohla aj prstami pravej ruky,“ hovorí natešene pani Zlatka. Ako dodala, snaží sa pomáhať sestričkám, ktoré ju učia, ako sa postarať o dcéru v takomto stave. „Ukázali mi, ako odsávať trubicu tracheotómie, pretože ju bude mať aj keď sa vrátime domov. Ale zatiaľ sa to ešte bojím robiť sama,“ priznala starostlivá mama.

Aby si pani Zlatka, ktorá je v zlej finančnej situácii, mohla dovoliť pobyt v nemocnici, pomohla obec, ktorá jej poskytla 300 eur. Nemocnica jej síce dala ubytovanie zadarmo, stravu si však platí sama a zatiaľ nevie, ako dlho bude s dcérou v Banskej Bystrici. „Pani Kisovej sme podľa našich možností poskytli finančné prostriedky, aby mohla byť pri Zuzke, keď sa začne prebúdzať, držala ju za ruku a pomáhala jej,“ zdôvodnila starostka Mária Lachkovičová a dodala: „Rodina žije vo veľmi skromných pomeroch. Sú to ľudia, ktorí pracujú, ale napriek tomu toho šťastia veľa nemali.“

Pani Zlatka je vážne chorá, vyše pol roka na maródke, jej druh a Zuzkin otec Michal (50) je murár, teraz však bez stabilnej roboty. Rodina má na mesiac 184,70 eur, v ktorých je aj príspevok na Zuzku.

Školáčka Zuzka (13): Vždy s úsmevom.
Školáčka Zuzka (13): Vždy s úsmevom.
Foto: Archív

Nešťastná udalosť sa stala koncom októbra. Školáčka sa tešila na svoje trináste narodeniny a chcela spolužiakom kúpiť sladkosti v neďalekom Partizánskom. Rodičia Zuzku prvýkrát pustili samú cestovať, na čo nebola naučená, pretože dovtedy chodila vždy s mamou. Keď v Chynoranoch vystúpila z autobusu, na krajnici ju zrazilo osobné auto. Podľa trenčianskej krajskej policajnej hovorkyne Eleny Antalovej, vodič motorového vozidla nebol v blízkosti autobusovej zastávky dostatočne opatrný, nešiel primeranou rýchlosťou tak, aby neohrozil osobu vystupujúcu z autobusu a nedbal na zvýšenú opatrnosť voči deťom.

Dievčatko s ťažkými zraneniami záchranári transportovali do Detskej nemocnice v Banskej Bystrici. Lekári Zuzku udržiavali v umelom spánku a neskôr operovali. Pani Zlatica vtedy prežívala najťažšie dni svojho života, pretože prognózy neboli práve najlepšie. Dnes to už vidí optimistickejšie. „Zuzka dovtedy nemala žiadnu vážnejšiu chorobu, takže má silný mladý organizmus. Viem, že to zvládneme a zasa bude dobre,“ uzavrela so slzami v očiach mama, ktorá je opäť pri svoje milovanej dcérke.

Prečítajte si tiež: