Ruský novinár si podal vlastných hokejistov: Dourážal pri tom aj Slovákov!
Ruský novinár si podal vlastných hokejistov: Dourážal pri tom aj Slovákov!
FOTO Ups, tak toto je sila! 15-ročná krasokorčuliarka ukázala viac, ako chcela!
FOTO Ups, tak toto je sila! 15-ročná krasokorčuliarka ukázala viac, ako chcela!
Mládež natočila zamestnancov firmy, ako si to rozdávajú priamo na pracovisku.
Správy
VIDEO Zamestnanci známej firmy si to bez hanby rozdali priamo na pracovisku: Svoj čin TRPKO oľutovali
ilustračná foto
Správy
Znásilnil a zabil iba šesťročné dievčatko: Súd vyniesol rozsudok, ľudia búrlivo reagujú!
(ilustračné foto)
Správy
Hasič chcel vytiahnuť muža z horiaceho domu: Ten ho napadol iba pre to, lebo ho zobudil
Celebrity V siedmom nebi ukazujú druhú tvár!
Šoubiznis
Celebrity V siedmom nebi ukazujú aj svoju druhú tvár: Hantuchová s rýľom a Sisa ako robotník!
Prinášame šoubiznisové novinky a pikošky zo života domácich a zahraničných celebrít, ktoré sa udiali za posledný týždeň.
Šoubiznis
ŠOUBIZNIS V KOCKE! O čo ste prišli za posledný týždeň: Rozchod markizáckeho páriku a prvé slová manželky neverného Bičana!
Herečka Greppelová šokuje: Po rozchode s Tomášom Palonderom sa zasnúbila! (FOTO)
žena.sk
Herečka Greppelová šokuje: Po rozchode s Tomášom Palonderom sa zasnúbila! (FOTO)
VIDEO Ďalší trapas RTVS: Pozrite, čo stváral moderátor pri rozhovore s Kuzminovou!
VIDEO Ďalší trapas RTVS: Pozrite, čo stváral moderátor pri rozhovore s Kuzminovou!

FOTO Dojatá mama Zlatica (46) s dcérou v nemocnici: Pozrite, čo sa deje s mojou milovanou Zuzkou (13)!

Poteší každá dobrá správa! Mama ťažko zranenej školáčky Zuzky (13) z Chynorian odcestovala do Banskej Bystrice, kde v Detskej nemocnici zachraňujú jej dcéru. Chce jej pomáhať pri návrate do života. Pani Zlatica netají, že obe čaká dlhá cesta, aby sa všetko vrátilo do starých koľají.

Pani Zlaticu Kisovú vo štvrtok odviezol do nemocnice ochotný sused. Teraz je už konečne pri svojom vymodlenom dieťati. Pred jej narodením to totiž podľa lekárov vyzeralo tak, že vôbec neotehotnie.

Zuzka je po operácii hlavy a robili jej aj vývod na tracheotómiu, aby mohla dýchať. „Dcéra je stále na intenzívke. Vo štvrtok ešte nereagovala a nezadalo sa, že ma vníma. Včera, keď naširoko otvorila oči, som jej povedala: Zuzka, ak ma počuješ, pozri sa na mňa. Otočila ku mne očká a zdvihla ľavú ruku. Bola som taká šťastná, že som to hneď utekala povedať lekárovi. Neskôr pohla aj prstami pravej ruky,“ hovorí natešene pani Zlatka. Ako dodala, snaží sa pomáhať sestričkám, ktoré ju učia, ako sa postarať o dcéru v takomto stave. „Ukázali mi, ako odsávať trubicu tracheotómie, pretože ju bude mať aj keď sa vrátime domov. Ale zatiaľ sa to ešte bojím robiť sama,“ priznala starostlivá mama.

Aby si pani Zlatka, ktorá je v zlej finančnej situácii, mohla dovoliť pobyt v nemocnici, pomohla obec, ktorá jej poskytla 300 eur. Nemocnica jej síce dala ubytovanie zadarmo, stravu si však platí sama a zatiaľ nevie, ako dlho bude s dcérou v Banskej Bystrici. „Pani Kisovej sme podľa našich možností poskytli finančné prostriedky, aby mohla byť pri Zuzke, keď sa začne prebúdzať, držala ju za ruku a pomáhala jej,“ zdôvodnila starostka Mária Lachkovičová a dodala: „Rodina žije vo veľmi skromných pomeroch. Sú to ľudia, ktorí pracujú, ale napriek tomu toho šťastia veľa nemali.“

Pani Zlatka je vážne chorá, vyše pol roka na maródke, jej druh a Zuzkin otec Michal (50) je murár, teraz však bez stabilnej roboty. Rodina má na mesiac 184,70 eur, v ktorých je aj príspevok na Zuzku.

Školáčka Zuzka (13): Vždy s úsmevom.
Školáčka Zuzka (13): Vždy s úsmevom.
Foto: Archív

Nešťastná udalosť sa stala koncom októbra. Školáčka sa tešila na svoje trináste narodeniny a chcela spolužiakom kúpiť sladkosti v neďalekom Partizánskom. Rodičia Zuzku prvýkrát pustili samú cestovať, na čo nebola naučená, pretože dovtedy chodila vždy s mamou. Keď v Chynoranoch vystúpila z autobusu, na krajnici ju zrazilo osobné auto. Podľa trenčianskej krajskej policajnej hovorkyne Eleny Antalovej, vodič motorového vozidla nebol v blízkosti autobusovej zastávky dostatočne opatrný, nešiel primeranou rýchlosťou tak, aby neohrozil osobu vystupujúcu z autobusu a nedbal na zvýšenú opatrnosť voči deťom.

Dievčatko s ťažkými zraneniami záchranári transportovali do Detskej nemocnice v Banskej Bystrici. Lekári Zuzku udržiavali v umelom spánku a neskôr operovali. Pani Zlatica vtedy prežívala najťažšie dni svojho života, pretože prognózy neboli práve najlepšie. Dnes to už vidí optimistickejšie. „Zuzka dovtedy nemala žiadnu vážnejšiu chorobu, takže má silný mladý organizmus. Viem, že to zvládneme a zasa bude dobre,“ uzavrela so slzami v očiach mama, ktorá je opäť pri svoje milovanej dcérke.

Prečítajte si tiež:

Odporúčame