Tip redakcii
Medzi starými a mladými je dnes veľká priepasť
Tip redakcii Diskusia ()
Tip redakcii
Çağatay a Gizem sa ocitli v nepríjemných problémoch. Zahrali si spolu aj v seriáli Feriha.
Šoubiznis
Seriálový Emir a Güneş z Ferihy lietajú v poriadnych problémoch: Hrozí im väzenie!
Mária Čírová, muž
Šarm
Svadobná cesta v raji: Takto ju trávila Mária Čírová s manželom!
Nad mužom stáli všetci jeho anjeli strážni.
Zaujímavosti
Neuveriteľné VIDEO z ktorého behá mráz po chrbte: Muž vyviazol z tejto nehody bez škrabanca!
Krst knihy receptov Katky Brychtovej. Hostí podujatím sprevádzali jej dcéra Katka Ahmedová a sestra Zuzana Šebestová. Knižku uviedli do života Katkini priatelia Peter Justin Topoľský malinovým sirupom, Martin Nikodým čokoládou a Emma Tekelyová s dcérou Emou orechmi.
Ľudia
Tajná svadba! Vieme, koho si známa spisovateľka vezme
Muž mal upadnúť do bezvedomia po jednom kopnutí do hlavy. (Ilustračné foto)
Krimi
Dráma v centre Bratislavy: Muža chladnokrvne dokopali, leží v umelom spánku!
Celeste Buckingham
Šoubiznis
FOTO VNÚTRI Ale veď toto je až smiešne! Celeste Buckingham sa strápnila vďaka mejkapu na plnej čiare! Veď vyzerá ako...
Jozef Oklamčák
Šoubiznis
FOTO Jozef Oklamčák prišiel pred pár mesiacmi takmer o život: TOTO je muž, ktorý ho zachránil!
Jiří Kajínek navštívil počas prvého výročia prezidentskej milosti Bratislavu.
Správy
VIDEO Kajínkovi sa žije, uráčil sa aj do Bratislavy: Za pár dní letím na Korfu, môžem si dovoliť, čo chcem!
Tenistky
FOTO Ups, čo to vyletelo?! Tenistky ukázali to, čo nemal nikto vidieť: Vypadnuté bradavky aj rozkroky. Hantuchová odhalila všetko!

Medzi starými a mladými je dnes veľká priepasť

Myšlienka spájať ľudí v mladšom veku s tými staršími, tak, aby sa odbúravala veková bariéra sa mi veľmi páči, prináša totiž premostenie, keďže priepasť medzi starými a mladými ľuďmi je dnes veľká. Konštatovala to 27-ročná dobrovoľníčka Magdaléna, ktorá si v projekte Adoptuj si starých rodičov, adoptovala 87-ročnú pani Agnesu z Centra sociálnych služieb Náruč záchrany SENIOR & JUNIOR v bratislavskej Dúbravke.

Pani Agnesa je v centre približne pol roka a už viac ako mesiac jej voľné chvíle spríjemňuje práve dobrovoľníčka Magdaléna. Spolu sa stretávajú raz do týždňa a spoločnými rozhovormi trávia približne dve až tri hodiny. Závisí to však aj od zdravotného stavu pani Agnesy a od toho, ako sa cíti. Dobrovoľníčka priznáva, že prvé reakcie pri spoločnom stretnutí boli zmätené. "Nevedela som, čo môžem očakávať, ale vzhľadom na to, že pani Agnesa je veľmi optimistický človek, tak myslím, že ona je tá, ktorá vedie naše rozhovory," skonštatovala Magdaléna. Každé stretnutie je podľa jej slov veľmi individuálne a poskytuje pani Agnese priestor, kde môže svoje životné skúsenosti odovzdávať ďalej. "Mala som voľný čas a keďže som ho venovala predovšetkým sebe, rozhodla som sa, že sa budem venovať aj niekomu inému, komu to môže pomôcť alebo aspoň minimálne zlepšiť náladu," hovorí o dôvodoch zapojenia sa do projektu Magdaléna. S dobrovoľníctvom podľa jej slov nemala pred tým takmer žiadne skúsenosti, no ako priznala, stretnutia je robia radosť. Ak by sa mala rozhodnúť druhýkrát, určite by sa do projektu znovu zapojila. Zároveň priznáva, že pre človeka s hektickým životom je návšteva centra miestom oddychu, pozastavenia sa. "Nemusím sa nikam ponáhľať, atmosféra je tam pokojná a pokojná, takže stretnutia sú prínosom aj pre mňa," priznala Magdaléna. Trojgeneračné centrum Náruč záchrany spustilo dobrovoľnícky projekt ešte v októbri 2009. V rámci projektu už vybrali a vyškolili deväť dobrovoľníkov - žien, ktoré sa stretávajú so seniormi. Stali sa tak ich spoločníkmi, priateľmi, spojivom so životom, ktorý je mimo zariadenia.

    PlusTV