Tip redakcii
Kedysi z nej utekali, teraz ju vyhľadávajú: VIEME, ktorá nemocnica sa mení na nepoznanie
Tip redakcii Diskusia ()
Tip redakcii
Všetci sa pýtali, kto je tá sexi blondínka? Fanúšikovia, ktorí stáli okolo tímového autobusu Bora-Hansgrohe sa nevedeli vynadívať. Za páskou, kde sa dostanú len jazdci a členovia tímu stála neznáma kráska. Tá čakala, kedy vyjde hviezdny Tourminátor von.
EXKLUZÍVNE Saganov rozchod s manželkou šokoval cyklistický svet: Môže za to táto žena?
Na snimke Peter Sagan s manzelkou Katarinou prichadza na galavecer Sportovec roka 2016.
Ľudia
Šok počas Tour de France: Sagan chce rozvod! Čo to urobilo s jeho manželkou Katkou?
Europoslankyňa Monika Beňová
Správy
Ohrdnutú Beňovú nový život jej ex nezaujíma: Nech si Feďo robí, čo chce!
Saganovci rozchod.
Príbeh stroskotanej lásky Saganovcov vo FOTO: Od náhody až po šokujúci koniec v tom najlepšom!
Maroš (v strede) má v piešťanskom parku plné ruky práce. Denne na jeho „liečiteľské“ schopnosti čakajú desiatky, ba až stovky Rómov.
Regióny
Okolo LIEČITEĽA z Piešťan sa spustil celosvetový ošiaľ: Kto vlastne je ZÁZRAČNÝ Maroš?!
Pred 4 rokmi vyslovila Katka vetu, ktorá hovorí za všetko.
Šoubiznis
Veta, ktorá hovorí za všetko? Už pred 4 rokmi to dala Saganova Katka jasne NAJAVO! Je TOTO skutočný dôvod rozchodu?
Kalisová Miriam
Šoubiznis
FOTO Miriam Kalisová je už nejaký týždeň single: Pozrite, čo s ňou rozchod urobil!
Tatry zasiahol prírodný živel!
Regióny
 aktualizované
AKTUÁLNE KATASTROFA v Tatrách: Preboha, čo sa to v našich veľhorách deje?!
Peter Sagan sa s Katarínou objavil na vyhlásení najlepších cyklistov Slovenska.
Ľudia
Kto je Saganova Katka? Cyklistu zbalila misska, ktorá kedysi súťažila so Senášiovou

Kedysi z nej utekali, teraz ju vyhľadávajú: VIEME, ktorá nemocnica sa mení na nepoznanie

„Pacienti, a najmä športovci, môžu u nás rehabilitovať aj pomocou laseroterapie, ktorá na Slovensku ešte nie je bežnou vecou,“ priznala primárka oddelenia Liliya Mičulíková, ktorá pomáha o Marekovi (24) z Bratislavy.

Majú byť na čo pyšní. Fyziatricko-rehabilitačné lôžkové oddelenie Nemocnice Svet zdravia v Galante získalo nový vzhľad, ktorý im môžu závidieť aj mnohé nemocnice na Slovensku. Oddelenie tak teraz poskytuje komplexnú rehabilitačnú starostlivosť pre pacientov s ochoreniami pohybového a nervového systému, po úrazoch, operáciách alebo pri funkčných a štrukturálnych poruchách.

Rekonštrukcia oddelenia, ktoré disponuje 30 lôžkami (tri sú jednoposteľové pre pacientov na invalidnom vozíku alebo s inými závažnými poruchami chôdze, ostatné dvoj- až trojposteľové), nadštandardnou izbou, jedálňou, kuchynkou a telocvičňou, trvala štyri mesiace. „Oddelenie sa teší veľkej obľube, veď počas mesiaca sa staráme v priemere o 60 až 80 pacientov. Rehabilitovať k nám chodia nielen ľudia z celého regiónu, ale i z Bratislavy, Trnavy, Piešťan či Martina. Aj preto sme chceli investovať do vyššej bezpečnosti a väčšieho komfortu pre pacientov,“ vysvetlila námestníčka pre liečebno-preventívnu starostlivosť Drahomíra Bollová, dočasne poverená riadením nemocnice.

Pomoc aj športovcom

Do nemocnice v Galante sa chodia rehabilitovať mnohí športovci zo širokého okolia, medzi ktorými nechýbajú futbalisti majstrovského Spartak Trnava, pretože tamojšie fyziatricko-rehabilitačné oddelenie sa špecializuje tiež na rehabilitáciu športovcov. „Mal som natrhnutý postranný väz v kolene a rehabilitáciou tu ma dostali na ihrislo o takmer tri týždne skôr,“prezradil Ján Vlasko (28), stredopoliar majstrovského Spartaka. „Chodím sem už dlhšie a pomáha mi najmä laseroterapia,“dodal Marek (24) z Bratislavy. „Oddelenie zároveň pomáha aj pacientom s totálnou endoprotézou či už kolena, lakťa alebo ramena. Ako jedno z mála prijíma aj ľudí po amputácii obidvoch končatín, ktorým napomáha postaviť sa na protézy. Najviac pacientov však prichádza po cievnej mozgovej príhode, so sklerózou multiplex či s Parkinsonovou chorobou,“ skonštatovala primárka oddelenia Liliya Mičulíková.

Pacienti ju vyhľadávajú

S dlho očakávaným rozvojom nemocnice je spokojný aj primátor mesta. „Galantská nemocnica dlhé roky trpela na to, že sídli neďaleko krajského mesta. Zásadný, a najmä pozitívny, prelom prišiel príchodom nového investora do nej. Zmeny, ktoré spravil v nemocnici sú skutočne očividné, lebo kým v minulosti sa umiestňovala na chvoste našich nemocníc z hľadiska spokojnosti, teraz sme úplne niekde inde. A to nielen čo sa týka prístrojového vybavenia, ale aj správania sa personálu k pacientom, a v neposlednom rade i jeho odbornosťou. Kým v minulosti sa pacienti tejto nemocnici snažili vyhnúť, dnes ju doslova vyhľadávajú,“neskrýval spokojnosť prvý muž radnice Peter Paška. „Renovácia nemocničných priestorov je jedným z našich dlhodobých projektov. Mnohí potvrdia, že zdravotná starostlivosť je v našich nemocniciach na vysokej úrovni, preto verím, že toto zrenovované oddelenie poskytne pacientom ešte väčší komfort a rýchlejšiu rekonvalescenciu,“ doplnil Martin Kultan, generálny riaditeľ zdravotnej poisťovne Dôvera.

    PlusTV