viac magazínov
Peter Sagan v Šamoríne
FOTO Sagan dorazil so Šamorína ako práva hviezda: Pozrite sa, čo si dovolil Peter ukázať!
Igor Bukovský
Šoubiznis
Expert na výživu Igor Bukovský opäť šokuje: Jesť dve hodiny pred spaním, aby ste nepribrali? NEZMYSEL!
Pozrite si prehľadný kalendár, kedy  kvitnú ktoré alergény, aby ste sa vedeli brániť.
Rady a tipy
Prehľadný kalendár pre alergikov: Ktorý mesiac bude najhorší pre vás?
Pátracia akcia na Liptove sa skončila smutne.
Krimi
práve sa stalo
AKTUÁLNE Rodinka s deťmi sa prevrátila v dravej rieke: Dobrodružstvo sa skončilo TRAGÉDIOU, matka (†37) neprežila!
taylor mathis ukázala všetko,
FOTO Známa moderátorka šokuje: TIETO jej nahé zábery nemal nikto nikdy vidieť!
Habera ostane príjemne zaskočený.
Šoubiznis
Paľa Haberu súťažiaca zo SuperStar totálne odrovnala: Keď ju zbadal, povedal jej vetu, ktorú si bude navždy pamätať!
Herečka Zuzana Fialová.
Šoubiznis
Poznáme osud Zuzany Fialovej: Objaví sa aj v novej sérii Tvoja tvár znie povedome?
Mečiara vyhadzov zo Slovenského rozhlasu dosť prekvapil.
Šoubiznis
Jojkár Ján Mečiar v obrovskom šoku: Po deviatich rokoch ho vyrazili z práce!
Ján Koleník
Šoubiznis
FOTO Sexi Koleník zmenený na nepoznanie: Z drsného mafiána zarastený a vlasatý chlap!

Víkend bude patriť Bratislavským mestským dňom: Tešiť sa môžete na stovku rôznych podujatí!

Akcia sa uskutoční od piatka 20. apríla do nedele 22. apríla.

“V sobotu o 10:00 pod Michalskou bránou odpečatíme brány mesta a symbolicky tak pozveme Bratislavčanov aj návštevníkov mesta na mestské dni. Otvorené dvere budú napríklad v Primaciálnom paláci, kde každého rád privítam, ako aj v mestských múzeách, galériách, ZOO a ďalších mestských organizáciách,“ uviedol primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Pribudnú viaceré novinky

Tohtoročnou novinkou podujatia sú mestské trhy na Primaciálnom námestí, ktoré ponúknu občerstvenie, rôzne výrobky, ale aj hudobný a kultúrny program. Ďalšou novinkou je program pre deti na Tyršovom nábreží v Petržalke, kde bratislavský mestský podnik Odvoz a likvidácia odpadu a.s. ponúkne cyklopreteky, cirkusové predstavenia či smetiarske auto.

Lákadlom má byť aj ZOO, kde mestská polícia pre návštevníkov pripraví ukážky kynológie a hipológie a v nedeľu tam primátor Bratislavy pokrstí zebrie mláďatko. Na vyhliadkové plavby loďou po Dunaji sa môžu ľudia tešiť v sobotu. Stačí si vyzdvihnúť bezplatné vstupenky v Kancelárii prvého kontaktu na prízemí budovy magistrátu hlavného mesta, a to v stredu 18. apríla od 9:00. Aj tento rok bude výnimočne počas podujatia sprístupnená kostnica pod kaplnkou Sv. Jakuba na Námestí SNP ako aj ostrov Sihoť.

Aj takto to vyzeralo na Bratislavských mestských dňoch v roku 2017.
Aj takto to vyzeralo na Bratislavských mestských dňoch v roku 2017.
Foto: Martin Domok

Múzeum mesta Bratislava oslavuje tento rok 150 rokov a pri tejto príležitosti pripravilo viaceré podujatia. V piatok o 21:00 sa na priečelí Starej radnice uskutoční vizuálna šou, ktorá zmapuje príbeh Múzea mesta Bratislava. K 25. výročiu Bratislavy ako hlavného mesta samostatného Slovenska pripravilo múzeum výstavu v Justiho sieni Primaciálneho paláca. Na strednom hrade Hradu Devín bude výstava Magická osmička v dejinách Slovenska. Galéria mesta Bratislavy pripravila v obrazárni Primaciálneho paláca výstavu obrazov historických osobností Bratislavy.

Súčasťou Bratislavských mestských dní bude aj udeľovanie najvýznamnejšieho samosprávneho ocenenia mesta Bratislavy - ceny primátora hlavného mesta. Cena sa udeľuje už 26 rokov a mená tohtoročných ocenených sa ľudia dozvedia v piatok.

Cez víkend čaká ľudí aj Námestie detí na Hlavnom námestí, kde budú svoju tvorivú činnosť prezentovať deti z mestských centier voľného času a základných umeleckých škôl, Dobrý trh Jakubák na Jakubovom námestí či tematické prehliadky mestom, napríklad Po stopách Milana Rastislava Štefánika, ďalej Bratislava ´93, ktorá zmapuje dejiny Bratislavy ako hlavného mesta Slovenska a ďalšie.

Takto to vyzeralo na Bratislavských mestských dňoch v roku 2017.
Takto to vyzeralo na Bratislavských mestských dňoch v roku 2017.
Foto: Martin Domok

Pre športovcov sprístupní Správa telovýchovných a rekreačných zariadení hlavného mesta SR Bratislavy viaceré športoviská, napríklad zimný štadión v Dúbravke, bedmintonové kurty na Harmincovej či plaváreň na Pasienkoch. Milovníci prírody si prídu na svoje na Partizánskej lúke, kde budú v sobotu Lesnícke hry. Na bratislavskom závodisku bude v nedeľu dostihový deň a Veľká cena primátora.

Vstup na všetky podujatia bude zadarmo, pričom na niektoré z nich je potrebné si vstupenky vyzdvihnúť vopred. Hlavné mesto zároveň odporúča ľuďom, aby sa na jednotlivé akcie prepravovali mestskou hromadnou dopravou , ktorú počas víkendu posilnia a doplnia aj o historické vozidlá na vybraných linkách.