Tip redakcii
VIDEO Lúpež po slovensky?! Kam zmizli granáty, náboje či dokonca protitankové zbrane?
Tip redakcii Diskusia ()
Tip redakcii
Ľudia zažili chvíle hrôzy
Správy
Hororové spovede dovolenkárov smerujúcich lietadlom do Chorvátska: Ľudia kričali a krvácali z uší!
Dominika Cibulková na jachte.
FOTO Cibulková to opäť rozbalila vo veľkom štýle: Na luxusnej jachte vytasila svoj šťavnatý zadoček!
Peter Sagan.
FOTO Pohľad, ktorý zabolí. Keď zbadáte Sagana, zľaknete sa: Peťa zničilo PEKLO SEVERU!
Maria Butinová je dlhoročnou aktivistkou v boji za podporu držania zbraní civilnými osobami.
Správy
Američania zatkli mladú Rusku a obvinili ju zo špionáže pre Moskvu
Vytiahnite dáždniky! Na Severe má pršať bez prestania (ilustračná foto).
Regióny
Meteorológovia VARUJÚ: Valia sa na nás BÚRKY, poriadne sa OCHLADÍ! Čo sa to zase na Slovensko rúti?
Zuzana Belohorcová.
Šoubiznis
Najznámejšia učiteľka sexu skončila v nemocnici! Čo sa jej, preboha, stalo?
Belohorcová
Šarm
Opäť pod nožom. Prvé slová Zuzany Belohorcovej po prebratí z narkózy
Zasiahlo to nejedného fanúšika, keď Dara Rolins (45) a Rytmus (41) oznámili koniec ich osemročného vzťahu. Chvíľku bolo ticho, no raper prekvapil vzťahom s mladou modelkou, ktorý spočiatku ťažko tajili. Teraz raper a moderátorka ukazujú svoju lásku celému Slovensku, ale kedy to medzi nimi naozaj začalo?
EMMA
Je to vonku! Iskra medzi Rytmusom a Jasminou prebehla ešte v čase, keď bol s Darou
d
žena.sk
Buďte aj vy hviezdou! Máme pre vás 25 tajných trikov celebrít, WOW efekt zaručený! (FOTO)

VIDEO Lúpež po slovensky?! Kam zmizli granáty, náboje či dokonca protitankové zbrane?

TK k zmiznutým nábojom a granátom z muničného skladu v Trenčíne.

V muničnom sklade v Trenčíne - Kubrej chýbajú granáty, prípad vyšetruje Národná kriminálna agentúra, ktorá začala trestné stíhanie pre zločin nedovoleného ozbrojovania sa a obchodovania so zbraňami. Ministerstvo obrany SR ukončilo fyzickú inventarizáciu zásob munície vo svojich skladoch. Nezrovnalosti vraj môžu pochádzať ešte z čias Československa! Napriek tomu 28 osôb schytalo výpovede, pokuty či iné tresty.

Rezortu obrany chýbajú granáty, RPG–75 a viac ako 200-tisíc kusov nábojov! Na piatkovej tlačovej konferencii o tom informovali minister obrany Peter Gajdoš, prvý viceprezident Policajného zboru SR Jaroslav Málik, riaditeľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Peter Hraško, náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl SR Milan Maxim a riaditeľ Vojenskej polície Michal Migát.

Po vykonaní kontroly zistili, že v skladoch mu chýba 80 ručných granátov RG-F1, 11 protitankových granátov RPG-75, 40 ručných granátov URG-86, 6 nábojov do pancierovky, 1 náboj do BVP, viac ako 200-tisíc kusov nábojov 5,6–Long a stovky ďalších druhov nábojov. "Išlo o historicky prvú fyzickú kontrolu munície, kedy sme skontrolovali sto percent skladov, sto percent zásob, teda každý kus munície," zdôraznil minister obrany Peter Gajdoš.

VIDEO Zásah polície v Pentagóne! Pozrite si ho z chrbta policajného psa

V minulosti totiž vojaci každý rok skontrolovali 20 percent munície. "Ktorýkoľvek z mojich predchodcov mohol nariadiť takúto inventarizáciu," poznamenal Gajdoš s tým, že zistené nedostatky nie sú záležitosťou posledných mesiacov, ale môžu siahať až k rozdeleniu bývalého Československa. Milan Maxim ozrejmil, že prekontrolovali asi 20-tisíc ton zásob, teda asi 100 miliónov kusov munície. Na vykonanie kontroly rezort obrany nasadil 7900 vojakov a zamestnancov.

Expolicajt Ľuboš sa vyhol súdu: Aký mal tentokrát dôvod?

"Prijal som disciplinárne opatrenia celkom voči 28 osobám, ale prípad sa stále rieši. Z toho je 15 profesionálnych vojakov a 13 zamestnancov," povedal Maxim. Konkrétne išlo o odvolanie z funkcií, peňažné tresty, odobranie osobných príplatkov či dokonca výpovede. Maxim sa zmienil aj o príčinách zistených nedostatkov. Podľa jeho slov ide o zlyhanie jednotlivcov, kontrolného mechanizmu či nedostatočný počet zamestnancov určených na strážnu službu. "My neevidujeme vlámanie do objektu zvonka, buď nám to evidenčne nesedí alebo to bolo odcudzené zvnútra," doplnil.

Krvavé jatky v Hurbanove. Po streľbe zomreli dvaja ľudia

Rezort obrany už posilnil stráže v muničných skladoch, prehodnotil systém vstupu do skladov či vymenil všetky bezpečnostné zámky za kvalitnejšie. Priestory skladov taktiež prehľadali so ženistami. "Opatrení bolo veľa," poznamenal Maxim s tým, že pracujú na ďalších opatreniach. Kontroly muničných skladov sa budú v budúcnosti taktiež vykonávať častejšie. Riaditeľ NAKA Peter Hraško informoval, že zatiaľ nebolo zistené, že by uvedený materiál bol použitý na páchanie trestného činu alebo ponúkaný organizovaným či teroristickým zločineckým skupinám. "Veľmi silnou verziou je, že uvedený materiál nebol odcudzený, ale bol evidenčne zanedbaný, respektíve nikdy nebol dodaný," uzavrel Hraško. Polícia prípady preveruje a začala trestné stíhanie vo veci.

    PlusTV