Módna polícia z Krištáľového krídla.
Šoubiznis
VEĽKÁ MÓDNA POLÍCIA z Krištáľového krídla: Maštalír ako z Hollywoodu, trapas Zimányovej s holým stehnom či éterická Celeste!
V bratislavskej Petržalke sa strieľalo.
Regióny
 aktualizované
AKTUÁLNE Streľba v Bratislave: Dvaja mŕtvi, polícia na mieste našla aj malé bábätko!
Byť švagrom vplyvného Smeráka sa oplatí. Nepochopiteľné, koľko zarába!
Byť švagrom vplyvného Smeráka sa oplatí. Nepochopiteľné, koľko zarába!
Miro sa kvôli vážnej nehode odmlčal, opäť však žne úspechy.
Regióny
Milionár z Jura sa vracia zo záhrobia: Neuveriteľný príbeh obyčajného chalana, ktorý vás dostane
V bratislavskom krematóriu sa konala posledná rozlúčka so zosnulým Vladimírom Černušákom, prvým prezidentom Slovenského olympíjskeho výboru.
Šport
FOTO Slovensko sa rozlúčilo s veľkou športovou osobnosťou: nad truhlo plakali aj najväčšie hviezdy!
Miriam Kalisová a Dušan Pašek ml. oslavovali v limuzíne.
Šoubiznis
FOTO Luxusná Pašekova oslava: Limuzína a rozšafná Kalisová v dierkovaných pančuchách!
Peter Marcin
Šoubiznis
To je ale nechutné! Peter Marcin robil veci, na ktoré treba poriadne silný žalúdok!
Jojkárka Lenka Čviriková Hriadelová si teraz musí zvykať na bývanie v podnájme.
Šoubiznis
Nové prekvapivé informácie o Lenke Čvirikovej Hriadelovej po dražbe domu: Všetko je nakoniec inak!
Barbora Švidraňová
Šoubiznis
FOTO Barbora Švidraňová dráždi aj s tehotenským bruškom: Wau, na tieto sexi šaty potrebovala dávku odvahy!

VIDEO Lúpež po slovensky?! Kam zmizli granáty, náboje či dokonca protitankové zbrane?

V muničnom sklade v Trenčíne - Kubrej chýbajú granáty, prípad vyšetruje Národná kriminálna agentúra, ktorá začala trestné stíhanie pre zločin nedovoleného ozbrojovania sa a obchodovania so zbraňami. Ministerstvo obrany SR ukončilo fyzickú inventarizáciu zásob munície vo svojich skladoch. Nezrovnalosti vraj môžu pochádzať ešte z čias Československa! Napriek tomu 28 osôb schytalo výpovede, pokuty či iné tresty.

Rezortu obrany chýbajú granáty, RPG–75 a viac ako 200-tisíc kusov nábojov! Na piatkovej tlačovej konferencii o tom informovali minister obrany Peter Gajdoš, prvý viceprezident Policajného zboru SR Jaroslav Málik, riaditeľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Peter Hraško, náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl SR Milan Maxim a riaditeľ Vojenskej polície Michal Migát.

Po vykonaní kontroly zistili, že v skladoch mu chýba 80 ručných granátov RG-F1, 11 protitankových granátov RPG-75, 40 ručných granátov URG-86, 6 nábojov do pancierovky, 1 náboj do BVP, viac ako 200-tisíc kusov nábojov 5,6–Long a stovky ďalších druhov nábojov. "Išlo o historicky prvú fyzickú kontrolu munície, kedy sme skontrolovali sto percent skladov, sto percent zásob, teda každý kus munície," zdôraznil minister obrany Peter Gajdoš.

VIDEO Zásah polície v Pentagóne! Pozrite si ho z chrbta policajného psa

V minulosti totiž vojaci každý rok skontrolovali 20 percent munície. "Ktorýkoľvek z mojich predchodcov mohol nariadiť takúto inventarizáciu," poznamenal Gajdoš s tým, že zistené nedostatky nie sú záležitosťou posledných mesiacov, ale môžu siahať až k rozdeleniu bývalého Československa. Milan Maxim ozrejmil, že prekontrolovali asi 20-tisíc ton zásob, teda asi 100 miliónov kusov munície. Na vykonanie kontroly rezort obrany nasadil 7900 vojakov a zamestnancov.

Expolicajt Ľuboš sa vyhol súdu: Aký mal tentokrát dôvod?

"Prijal som disciplinárne opatrenia celkom voči 28 osobám, ale prípad sa stále rieši. Z toho je 15 profesionálnych vojakov a 13 zamestnancov," povedal Maxim. Konkrétne išlo o odvolanie z funkcií, peňažné tresty, odobranie osobných príplatkov či dokonca výpovede. Maxim sa zmienil aj o príčinách zistených nedostatkov. Podľa jeho slov ide o zlyhanie jednotlivcov, kontrolného mechanizmu či nedostatočný počet zamestnancov určených na strážnu službu. "My neevidujeme vlámanie do objektu zvonka, buď nám to evidenčne nesedí alebo to bolo odcudzené zvnútra," doplnil.

Krvavé jatky v Hurbanove. Po streľbe zomreli dvaja ľudia

Rezort obrany už posilnil stráže v muničných skladoch, prehodnotil systém vstupu do skladov či vymenil všetky bezpečnostné zámky za kvalitnejšie. Priestory skladov taktiež prehľadali so ženistami. "Opatrení bolo veľa," poznamenal Maxim s tým, že pracujú na ďalších opatreniach. Kontroly muničných skladov sa budú v budúcnosti taktiež vykonávať častejšie. Riaditeľ NAKA Peter Hraško informoval, že zatiaľ nebolo zistené, že by uvedený materiál bol použitý na páchanie trestného činu alebo ponúkaný organizovaným či teroristickým zločineckým skupinám. "Veľmi silnou verziou je, že uvedený materiál nebol odcudzený, ale bol evidenčne zanedbaný, respektíve nikdy nebol dodaný," uzavrel Hraško. Polícia prípady preveruje a začala trestné stíhanie vo veci.

Odporúčame