Tip redakcii
Primátor Nesrovnal nám dal do rúk ESO: Tvrdia zástancovia herní a kasín
Tip redakcii Diskusia ()
Tip redakcii
Ľudia zažili chvíle hrôzy
Správy
Hororové spovede dovolenkárov smerujúcich lietadlom do Chorvátska: Ľudia kričali a krvácali z uší!
Dominika Cibulková na jachte.
FOTO Cibulková to opäť rozbalila vo veľkom štýle: Na luxusnej jachte vytasila svoj šťavnatý zadoček!
Peter Sagan.
FOTO Pohľad, ktorý zabolí. Keď zbadáte Sagana, zľaknete sa: Peťa zničilo PEKLO SEVERU!
Maria Butinová je dlhoročnou aktivistkou v boji za podporu držania zbraní civilnými osobami.
Správy
Američania zatkli mladú Rusku a obvinili ju zo špionáže pre Moskvu
Vytiahnite dáždniky! Na Severe má pršať bez prestania (ilustračná foto).
Regióny
Meteorológovia VARUJÚ: Valia sa na nás BÚRKY, poriadne sa OCHLADÍ! Čo sa to zase na Slovensko rúti?
Zuzana Belohorcová.
Šoubiznis
Najznámejšia učiteľka sexu skončila v nemocnici! Čo sa jej, preboha, stalo?
Belohorcová
Šarm
Opäť pod nožom. Prvé slová Zuzany Belohorcovej po prebratí z narkózy
Zasiahlo to nejedného fanúšika, keď Dara Rolins (45) a Rytmus (41) oznámili koniec ich osemročného vzťahu. Chvíľku bolo ticho, no raper prekvapil vzťahom s mladou modelkou, ktorý spočiatku ťažko tajili. Teraz raper a moderátorka ukazujú svoju lásku celému Slovensku, ale kedy to medzi nimi naozaj začalo?
EMMA
Je to vonku! Iskra medzi Rytmusom a Jasminou prebehla ešte v čase, keď bol s Darou
d
žena.sk
Buďte aj vy hviezdou! Máme pre vás 25 tajných trikov celebrít, WOW efekt zaručený! (FOTO)

Primátor Nesrovnal nám dal do rúk ESO: Tvrdia zástancovia herní a kasín

Dominika Lukáčová hovorí o tom, ako budú zástupcovia herní a kasín postupovať.

Bratislavskí poslanci odklepli predvčerom absolútny zákaz hazardu. Herne a kasína by mali miznúť z ulíc mesta postupne. Či sa tak udeje, aké právne kroky urobia odporcovia zákazu a aké dopady to môže mať na mesto, sme rozoberali so zástupkyňou Aliancie zábavy a hier Dominikou Lukáčovou.

Čakali ste takéto rozhodnutie mestských poslancov?

Matematika nepustí, očakávali sme to. Pred mesiacom to neprešlo o jeden jediný hlas a na zasadnutí chýbali štyria poslanci.

Ako presvedčil primátor štyroch ďalších poslancov, ktorí hlasovali za zákaz?

Nečudujem sa im, že tak hlasovali. Poslanci, ktorí si dovolili nesúhlasiť s absolútnym zákazom vo februári, mali po zasadnutí absolútne peklo. Útočili na nich zo všetkých strán.

Poslanci, ktorí priši na druhé hlasovanie, nemali veľa možností ako sa rozhodnúť. Podľahli tlaku z vonku a hlasovali tak, ako si to primátor a aktivisti želali.

Čo budete robiť ďalej?

Nebudem sa už vracať k tomu, že počas petície došlo k množstvu pochybení, na ktoré sme poukazovali. Ako napríklad nedodržanie lehôt, menil sa zákon, ktorý je retroaktívny a napasoval sa na vyzbieranú petíciu aby stoj čo stoj prešla.

Najväčší trhák, najväčšie eso, ktoré môžeme teraz vytiahnuť, je opakované hlasovanie. Podľa uznávaných právnikov a analýz to vôbec nebolo v poriadku.

Aké skupiny ľudí stoja za antiherňovou loby?

Je to rozhodne viac skupín. Jedna je politicko-populistická, keďže je rok pred komunálnymi voľbami. Hazard je najľúbivejšia, najľahšia a najlacnejšia téma, na ktorej sa dá zviditeľniť. Videli sme to napríklad pri pani Čahojovej, ktorá chce kandidovať za primátorku a extrémne sa zasadzovala za zrušenie hazardu. Primátor by sa tiež rád videl aj ďalej vo svojom kresle a preto mu vyhovovalo sa dva roky stavať pred svetla kamier a hovoriť fuj ten zlý hazard a ja ten dobrý vám pomôžem.

My sme obdivovali tých 17 poslancov, ktorí boli natoľko čestní a nešli tou lacnou populistickou cestou a povedali, že toto extrémne riešenie nie je dobrým riešením.

Okrem politikov tu máme ešte aktivistov, ktorí s celou kampaňou začali.

Aktivisti pod vedením pána Chromíka sú druhou rovinou. On dokázal zmobilizovať všetky kresťanské organizácie, postavil osemsto ľudí pred volebné miestnosti a tí vyzbierali podpisy pod petíciu. Bez jeho zasadenia do tejto veci by sa nikdy nič takéto asi nepodarilo. Verím, že aktivisti to robili s dobrým úmyslom a že za pánom Chromíkom nestojí žiadna obrovská investičná skupina, ktorá chce postaviť megakasíno za hranicami Bratislavy.

    PlusTV