VIDEO Ďalší trapas RTVS: Pozrite, čo stváral moderátor pri rozhovore s Kuzminovou!
VIDEO Ďalší trapas RTVS: Pozrite, čo stváral moderátor pri rozhovore s Kuzminovou!
V chmeľovskej osade doteraz nikdy neboli problémy, jej obyvatelia žijú slušne.
Krimi
KRVAVÁ bitka v Chmeľove: TOTO je dôvod, pre ktorý zbili ľudia poslanca!
Trnavský župan Jozef Viskupič stíha aj dve akcie za jeden večer.
Správy
Na dvoch akciách v jeden večer: A to všetko zvládol Viskupič v TOMTO oblečení!
Zdravé, ale aj presolené. Pozor, čo dávate deťom.
Rady a tipy
TEST soli v potravinách: Presolené sú aj sladkosti, ktoré dávate svojim deťom!
Melania strká hlavu do piesku a tvrdí, že o ničom nevie.
Správy
Nový škandál v Bielom dome: Ani prvá dáma Melania Trump nie je žiadne neviniatko!
Celebrity V siedmom nebi ukazujú druhú tvár!
Šoubiznis
Celebrity V siedmom nebi ukazujú aj svoju druhú tvár: Hantuchová s rýľom a Sisa ako robotník!
Priateľmi sú nie len pred kamerami ale aj v súkromí.
Šoubiznis
Marek Fašiang a Mary Havranová z markizáckych Oteckov tvrdia, že netvoria pár: Čo však potom znamenajú tieto romantické zábery?
Nechutné! Tieto svetové celebrity mali poriadne hnilé zuby. Pozrite, vymenili ich za hollywoodsky úsmev
EMMA
Nechutné! Tieto svetové celebrity mali poriadne hnilé zuby. Pozrite, vymenili ich za hollywoodsky úsmev
Aj brat Naste Kuzminovej chcel bojovať o medailu, zakázali mu to! Poslal jej odkaz, z ktorého naskakujú zimomriavky
Aj brat Naste Kuzminovej chcel bojovať o medailu, zakázali mu to! Poslal jej odkaz, z ktorého naskakujú zimomriavky

Pred voľbami to v Bratislavskom kraji vrie: Kandidáti sa rozhádali pre seniorov

Regionálne voľby už klopú na dvere. Kandidáti na post župana Bratislavského samosprávneho kraja sú preto čoraz aktívnejší. Dnes ostro vystúpil proti terajšiemu županovi a zároveň kandidátovi na tento post Pavlovi Frešovi ďalší kandidát Milan Ftáčnik. Obvinil ho z toho, že šetrí na dôchodcoch.

Regionálne voľby už klopú na dvere. Kandidáti na post župana Bratislavského samosprávneho kraja sú preto čoraz aktívnejší. Dnes ostro vystúpil proti terajšiemu županovi Pavlovi Frešovi kandidát Milan Ftáčnik. Obvinil ho z toho, že šetrí na dôchodcoch.

Ftáčnik uviedol, že po ôsmich rokoch Frešovho pôsobenia poskytuje Bratislavský kraj menej miest vo verejných zariadeniach sociálnych služieb. Kým v roku 2010 to bolo 1 699 miest, vlani už o 163 miest menej.

Taktiež upozornil, že za posledné štyri roky klesal aj počet neverejných poskytovateľov, ktorých finančne zazmluvnil kraj. „Počet miest v zariadeniach sociálnych služieb v kraji klesá, ale počet záujemcov o sociálne služby stúpa. Kraj starne,“ povedal. Ftáčnik a poznamenal, že kraju stúpali príjmy, ale peniaze na sociálnu oblasť v porovnaní s celkovými príjmami klesali.

Na slová Milana Ftáčnika reagovala zamestnankyňa samosprávneho kraja Michaela Šopová. Jeho argumenty vyvracala a upozornila, že kandidát na post župana nemá v každom prípade presné čísla. „Môžeme si to spolu pozrieť a ukážeme si to v záverečnom účte,“ reagoval na jej argumenty Milan Ftáčnik.

Zareagoval aj BSK

Na kritiku Ftáčnika zareagoval aj Bratislavský samosprávny kraj. Argumentoval, že k 31. decembru bola celková kapacita v zariadeniach sociálnych služieb v pôsobnosti BSK 1 536 miest. BSK za rovnaké obdobie zabezpečil poskytovanie sociálnych služieb u neverejných poskytovateľov pre 2 069 občanov s trvalým pobytom v BSK a ďalším 11 občanom vo verejných zariadeniach v iných krajoch.

Pre porovnanie, napríklad k 31. decembru 2013 bola celková kapacita v zariadeniach sociálnych služieb v pôsobnosti BSK 1 584 miest. Pokles o 48 miest podľa kraja spôsobila snaha zlepšiť podmienky v zariadeniach. Predtým bežne bývali na jednej izbe vo veľkokapacitných zariadeniach aj piati klienti, v izbách nemali súkromie, iba postele a chýbali im vlastné skrinky.

V súčasnosti bývajú na izbe podľa jej veľkosti jeden až dvaja. Menili sa podlahy, postele i skrine. BSK zabezpečil poskytovanie sociálnych služieb v roku 2013 u neverejných poskytovateľov pre 1 521 občanov s trvalým pobytom v BSK a ďalším 11 vo verejných zariadeniach v iných krajoch.

Odporúčame