Tip redakcii
Pred voľbami to v Bratislavskom kraji vrie: Kandidáti sa rozhádali pre seniorov
Tip redakcii Diskusia ()
Tip redakcii
Rozhodovanie o väzbe Mariana Kočnera a Pavla Ruska na Špecializovanom súde v Banskej Bystrici.
Správy
JE ROZHODNUTÉ! Kočner a Rusko sa po ôsmich hodinách dozvedeli od sudcu verdikt
Nikki úraz celkom zmenil život, hlavne ten intímny.
Rady a tipy
LEN PRE DOSPELÝCH: Sex s cudzími chlapmi jej partner dovolí! Pochopíte, keď spoznáte tento príbeh
Cassie Masonová.
FOTO Najsexi trénerku sveta môže aj roztrhnúť. Z mobilu jej ukradli pornozábery: Na rozkroku skrýva veľké prekvapenie!
Svadba slovenského futbalového reprezentanta Adama Nemca a Miss Universe Zuzany Kollárovej v bratislavskom dóme Svätého Martina. Na snímke Zuzana Kollárová a Adam Nemec prichádzajú na svadobnú hostinu v koči ťahanom koňmi v obci Čereňany.
EXKLUZÍVNE FOTO zo svadby futbalistu Nemca: Megavýstrih nevesty, pilot Škrtel, známa modelka ako v župane
Premiér Peter Pellegrini.
Správy
Premiér Pellegrini je hnevom celý bez seba: Obul sa do novinárov, farmárov a naložil aj samotnému prezidentovi!
Zlatica Švajdová Puškárová
Šoubiznis
Puškárová, ako ju nepoznáte: Kvôli tomuto si ukradla čas od detí!
Speváčka sa zranila po páde zo svojho bicykla.
Šoubiznis
FOTO VNÚTRI Známa slovenská speváčka mala vážnu nehodu: Tá selfie vám vyrazí dych!
Zuzana Plačková
Šoubiznis
FOTO VNÚTRI Zuzana Plačková prvýkrát ukázala zmenšené silikóny: Tomu sa povie zmena k lepšiemu!
Den otvorenych dveri SND
Šarm
Prezradila tajomstvo: Zuzana Kocúriková začala svoju kariéru poriadnym TRAPASOM

Pred voľbami to v Bratislavskom kraji vrie: Kandidáti sa rozhádali pre seniorov

Milan Ftáčnik tvrdí, že terajší župan Pavol Frešo šetrí na senioroch.

Regionálne voľby už klopú na dvere. Kandidáti na post župana Bratislavského samosprávneho kraja sú preto čoraz aktívnejší. Dnes ostro vystúpil proti terajšiemu županovi a zároveň kandidátovi na tento post Pavlovi Frešovi ďalší kandidát Milan Ftáčnik. Obvinil ho z toho, že šetrí na dôchodcoch.

Regionálne voľby už klopú na dvere. Kandidáti na post župana Bratislavského samosprávneho kraja sú preto čoraz aktívnejší. Dnes ostro vystúpil proti terajšiemu županovi Pavlovi Frešovi kandidát Milan Ftáčnik. Obvinil ho z toho, že šetrí na dôchodcoch.

Ftáčnik uviedol, že po ôsmich rokoch Frešovho pôsobenia poskytuje Bratislavský kraj menej miest vo verejných zariadeniach sociálnych služieb. Kým v roku 2010 to bolo 1 699 miest, vlani už o 163 miest menej.

Taktiež upozornil, že za posledné štyri roky klesal aj počet neverejných poskytovateľov, ktorých finančne zazmluvnil kraj. „Počet miest v zariadeniach sociálnych služieb v kraji klesá, ale počet záujemcov o sociálne služby stúpa. Kraj starne,“ povedal. Ftáčnik a poznamenal, že kraju stúpali príjmy, ale peniaze na sociálnu oblasť v porovnaní s celkovými príjmami klesali.

Na slová Milana Ftáčnika reagovala zamestnankyňa samosprávneho kraja Michaela Šopová. Jeho argumenty vyvracala a upozornila, že kandidát na post župana nemá v každom prípade presné čísla. „Môžeme si to spolu pozrieť a ukážeme si to v záverečnom účte,“ reagoval na jej argumenty Milan Ftáčnik.

Zareagoval aj BSK

Na kritiku Ftáčnika zareagoval aj Bratislavský samosprávny kraj. Argumentoval, že k 31. decembru bola celková kapacita v zariadeniach sociálnych služieb v pôsobnosti BSK 1 536 miest. BSK za rovnaké obdobie zabezpečil poskytovanie sociálnych služieb u neverejných poskytovateľov pre 2 069 občanov s trvalým pobytom v BSK a ďalším 11 občanom vo verejných zariadeniach v iných krajoch.

Pre porovnanie, napríklad k 31. decembru 2013 bola celková kapacita v zariadeniach sociálnych služieb v pôsobnosti BSK 1 584 miest. Pokles o 48 miest podľa kraja spôsobila snaha zlepšiť podmienky v zariadeniach. Predtým bežne bývali na jednej izbe vo veľkokapacitných zariadeniach aj piati klienti, v izbách nemali súkromie, iba postele a chýbali im vlastné skrinky.

V súčasnosti bývajú na izbe podľa jej veľkosti jeden až dvaja. Menili sa podlahy, postele i skrine. BSK zabezpečil poskytovanie sociálnych služieb v roku 2013 u neverejných poskytovateľov pre 1 521 občanov s trvalým pobytom v BSK a ďalším 11 vo verejných zariadeniach v iných krajoch.

    PlusTV