Tip redakcii
FOTO Polícia obvinila syna známeho speváka z podpaľačstva: A to chcel byť poslanec?!
Tip redakcii Diskusia ()
Tip redakcii
Ľudia zažili chvíle hrôzy
Správy
Hororové spovede dovolenkárov smerujúcich lietadlom do Chorvátska: Ľudia kričali a krvácali z uší!
Dominika Cibulková na jachte.
FOTO Cibulková to opäť rozbalila vo veľkom štýle: Na luxusnej jachte vytasila svoj šťavnatý zadoček!
Peter Sagan.
FOTO Pohľad, ktorý zabolí. Keď zbadáte Sagana, zľaknete sa: Peťa zničilo PEKLO SEVERU!
Maria Butinová je dlhoročnou aktivistkou v boji za podporu držania zbraní civilnými osobami.
Správy
Američania zatkli mladú Rusku a obvinili ju zo špionáže pre Moskvu
Vytiahnite dáždniky! Na Severe má pršať bez prestania (ilustračná foto).
Regióny
Meteorológovia VARUJÚ: Valia sa na nás BÚRKY, poriadne sa OCHLADÍ! Čo sa to zase na Slovensko rúti?
Zuzana Belohorcová.
Šoubiznis
Najznámejšia učiteľka sexu skončila v nemocnici! Čo sa jej, preboha, stalo?
Belohorcová
Šarm
Opäť pod nožom. Prvé slová Zuzany Belohorcovej po prebratí z narkózy
Zasiahlo to nejedného fanúšika, keď Dara Rolins (45) a Rytmus (41) oznámili koniec ich osemročného vzťahu. Chvíľku bolo ticho, no raper prekvapil vzťahom s mladou modelkou, ktorý spočiatku ťažko tajili. Teraz raper a moderátorka ukazujú svoju lásku celému Slovensku, ale kedy to medzi nimi naozaj začalo?
EMMA
Je to vonku! Iskra medzi Rytmusom a Jasminou prebehla ešte v čase, keď bol s Darou
d
žena.sk
Buďte aj vy hviezdou! Máme pre vás 25 tajných trikov celebrít, WOW efekt zaručený! (FOTO)

FOTO Polícia obvinila syna známeho speváka z podpaľačstva: A to chcel byť poslanec?!

Dôvodom konfliktu medzi Adamom Greksom a Mariánom Kováčom je čierna stavba v Ružinove.

Syn známeho hudobníka Mariána Greksu (59) je vo väzení! Zadržanie Adama Greksu (33) má súvisieť s čiernou stavbou v záhradkárskej oblasti v bratislavskom Ružinove.

Miestnemu obyvateľovi Mariánovi Kováčovi (62), ktorý býva hneď vedľa kontroverznej stavby, sa mal dokonca vyhrážať. Kováčovi navyše niekto nedávno podpálil auto, od ktorého sa chytil aj dom.

Vzali ho do väzby

Adama Greksu, ktorý kandiduje na poslanca Ružinova, zadržali policajti v piatok. Podľa polície je podozrivý z majetkovej a násilnej trestnej činnosti. V pondelok ho sudca na podnet prokurátora vzal do väzby. Rozhodnutie zatiaľ nie je právoplatné.

„Okresný súd vzal do väzby obvineného, trestne stíhaného z prečinu nebezpečného vyhrážania a prečinu poškodzovania cudzej veci, a to z dôvodu tzv. preventívnej väzby, čiže obavy, že by mohol pokračovať v trestnej činnosti,“ uviedol hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak. Ako ďalej uviedol, obvinený aj prokurátor podali proti rozhodnutiu sťažnosti, o ktorých bude po doručení rozhodovať Krajský súd v Bratislave.

Niekto mu podpáli auto

Zadržanie Adama Greksu má súvisieť s prípadom Mariána Kováča, ktorý už mesiace bojuje proti čiernej stavbe v susedstve jeho záhrady. Tá je momentálne vo výstavbe a má patriť práve synovi známeho hudobníka.

Nespokojný dôchodca však zrejme nedávno na svoje protesty proti honosnej výstavbe doplatil. Najprv to boli len vyhrážky, ktoré sa podľa jeho slov, na neho a jeho rodinu zniesli a potom nasledovalo niečo oveľa horšie. „Najprv mi podpálili bránu, potom aj auto, od ktorého sa chytil aj dom. Plamene mi zničili celú strechu,“ povedal nahnevaný Marián.

„Obvinený mal v noci na 16. júna poškodiť betónový plot a posuvnú bránu jedného z domov. K poškodeniu došlo aj poliatím neznámou tekutinou a jej zapálením, čím spôsobil škodu 1500 eur. Koncom júna na tom istom dome doposiaľ neznámym spôsobom a predmetom mal zase spôsobiť požiar strechy a dreveného prístrešku, škoda bola 22 000 eur, a podpálením zaparkovaného auta spôsobil ďalšiu škodu, tentoraz 4 000 eur,“ informovala polícia.

Zhrozený spevák

Čiernou stavbou sa zaoberá polícia aj ružinovský stavebný úrad, ktorý dal stavebníkovi stopku. Podľa informácií TV Markíza, policajti dozerajú, aby sa na stavbe nepokračovalo. Ružinovská samospráva upozorňuje záhradkárov, že v prípade, ak zbadajú, že sa na stavbe opäť pracuje, nech okamžite volajú políciu.

Otec obvineného, spevák Marián Greksa, je zo situácie okolo syna zhrozený. „Je to katastrofálny pocit a dúfam, že je nevinný. Ak je vinný, tak padni komu padni,“ vyjadril sa pre média. Adamovi Greksovi hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na 6 mesiacov až tri roky.

Prečítajte si aj:

Potvrdí sa podozrenie z majetkovej a násilnej trestnej činnosti z ktorej je podozrivý Adam Greksa? Dajte nám vedieť do diskusie...

    PlusTV