Tip redakcii
FOTO Marián (62) doplatil na boj proti čiernej stavbe: Vyhrážal sa mu aj TENTO známy spevák!
Tip redakcii Diskusia ()
Tip redakcii
Všetci sa pýtali, kto je tá sexi blondínka? Fanúšikovia, ktorí stáli okolo tímového autobusu Bora-Hansgrohe sa nevedeli vynadívať. Za páskou, kde sa dostanú len jazdci a členovia tímu stála neznáma kráska. Tá čakala, kedy vyjde hviezdny Tourminátor von.
EXKLUZÍVNE Saganov rozchod s manželkou šokoval cyklistický svet: Môže za to táto žena?
Na snimke Peter Sagan s manzelkou Katarinou prichadza na galavecer Sportovec roka 2016.
Ľudia
Šok počas Tour de France: Sagan chce rozvod! Čo to urobilo s jeho manželkou Katkou?
Europoslankyňa Monika Beňová
Správy
Ohrdnutú Beňovú nový život jej ex nezaujíma: Nech si Feďo robí, čo chce!
Saganovci rozchod.
Príbeh stroskotanej lásky Saganovcov vo FOTO: Od náhody až po šokujúci koniec v tom najlepšom!
Maroš (v strede) má v piešťanskom parku plné ruky práce. Denne na jeho „liečiteľské“ schopnosti čakajú desiatky, ba až stovky Rómov.
Regióny
Okolo LIEČITEĽA z Piešťan sa spustil celosvetový ošiaľ: Kto vlastne je ZÁZRAČNÝ Maroš?!
Pred 4 rokmi vyslovila Katka vetu, ktorá hovorí za všetko.
Šoubiznis
Veta, ktorá hovorí za všetko? Už pred 4 rokmi to dala Saganova Katka jasne NAJAVO! Je TOTO skutočný dôvod rozchodu?
Kalisová Miriam
Šoubiznis
FOTO Miriam Kalisová je už nejaký týždeň single: Pozrite, čo s ňou rozchod urobil!
Tatry zasiahol prírodný živel!
Regióny
 aktualizované
AKTUÁLNE KATASTROFA v Tatrách: Preboha, čo sa to v našich veľhorách deje?!
Peter Sagan sa s Katarínou objavil na vyhlásení najlepších cyklistov Slovenska.
Ľudia
Kto je Saganova Katka? Cyklistu zbalila misska, ktorá kedysi súťažila so Senášiovou

FOTO Marián (62) doplatil na boj proti čiernej stavbe: Vyhrážal sa mu aj TENTO známy spevák!

Marián Kováč (62) na svoj boj proti čiernej stavbe doplatil.

Marián Kováč (62) z bratislavského Ružinova má za sebou nepríjemné obdobie. Od apríla bojuje proti čiernej stavbe v záhradkárskej oblasti a na svoje protesty už poriadne doplatil.

Najskôr sa mu vyhrážali, potom mu podpálili bránu, auto a strechu domu. Polícia už z činov obvinila Adama Greksu (33), syna známeho speváka Mariána (59). Marián Kováč však tvrdí, že svoje si vypočul práve aj od otca.

Spevák tiež kedysi býval v záhradkárskej oblasti a s Mariánom Kováčom sa poznali. „Pristavil sa pri mne autom, otvoril okno a spýtal sa ma, či mi ešte nestačilo, čo sa stalo, či chcem ešte viac a aby som im dal pokoj,“ povedal Marián Kováč. Tvrdí, že to bolo pár dní predtým, ako mu podpálili auto a strechu. Skontaktovali sme sa aj Mariánom Greksom. "Vôbec to nie je pravda, nič také som nepovedal," vyjadril sa spevák.

Čierna stavba

„Stavať začali v apríli a odvtedy proti stavbe bojujem cez stavebný úrad a miestny úrad v Ružinove. Keď som videl projekt, ktorý mi dal jeden pracovník, bol som zhrozený. Ľudia si tu stavajú chatky, prípadne rodinné domy, ale toto mala byť trojpodlažná bytovka. Podľa všetkého v nej malo bývať päťdesiat robotníkov z Ukrajiny,“ povedala Marián Kováč.

Čierna stavba je od mája zastavená, napriek tomu sa na pozemku stále pracuje. Napríklad minulý týždeň prišli autá vyliať nový čerstvý betón na základovú dosku. Hneď za nimi však dorazili policajti, ktorí dozerajú na to, aby sa na stavbe nepokračovalo.

„Stavebný úrad môže stavebníkovi nepovolenej stavby uložiť pokutu za stavbu bez stavebného povolenia až do 165 969 eur,“ informovala hovorkyňa Ružinova Jana Pôbišová.

Podpálili mu auto aj strechu domu

Adam Greksa býva v spomínanej lokalite a podľa všetkého stojí za čiernou stavbou. „Písaná je na jeho svokru, ale sú dôkazy, že on objednával betón a platil robotníkov,“ prezradil nám Marián Kováč, ktorý na boj proti čiernej stavbe doplatil. „Synovi prepichli pneumatiky na aute, potom nasledovali viaceré vyhrážky cez telefón. Syn podľa hlasu spoznal, že ide o Adama Greksu,“ hovorí dôchodca.

Neskôr mu podpálili aj posuvnú bránu, auto a strechu chaty, čím mu spôsobili škodu približne za 28-tisíc eur. Poisťovňa však nepreplatí ani cent, keďže poistka sa nevzťahovala na úmyselné podpálenie. „Nechcem nič viac, len aby mi zaplatili to, čo by sa patrilo,“ dodal Marián Kováč. Ako sám však priznal, strach už nemá.

Skončil za mrežami

Polícia zadržala Adama Greksu, kandidáta na poslanca Ružinova, minulý piatok. Počas domových prehliadok našli v jeho dome drogy aj zbrane. Polícia ho obvinila z nebezpečného vyhrážania a z dvoch trestných činov poškodzovania cudzej veci.

V pondelok ho sudca vzal do väzby, Adam Greksa podal proti rozhodnutiu sťažnosť a o všetkom rozhodne krajský súd. Hrozí mu väzenie až na tri roky.

Prečítajte si ešte:

    PlusTV