Tip redakcii
Na tento krok vlády poriadne doplatia mladí Slováci: Zaplačú, keď uvidia, z čoho budú musieť vyžiť!
Tip redakcii Diskusia ()
Tip redakcii
Ľudia zažili chvíle hrôzy
Správy
Hororové spovede dovolenkárov smerujúcich lietadlom do Chorvátska: Ľudia kričali a krvácali z uší!
Dominika Cibulková na jachte.
FOTO Cibulková to opäť rozbalila vo veľkom štýle: Na luxusnej jachte vytasila svoj šťavnatý zadoček!
Peter Sagan.
FOTO Pohľad, ktorý zabolí. Keď zbadáte Sagana, zľaknete sa: Peťa zničilo PEKLO SEVERU!
Maria Butinová je dlhoročnou aktivistkou v boji za podporu držania zbraní civilnými osobami.
Správy
Američania zatkli mladú Rusku a obvinili ju zo špionáže pre Moskvu
Vytiahnite dáždniky! Na Severe má pršať bez prestania (ilustračná foto).
Regióny
Meteorológovia VARUJÚ: Valia sa na nás BÚRKY, poriadne sa OCHLADÍ! Čo sa to zase na Slovensko rúti?
Zuzana Belohorcová.
Šoubiznis
Najznámejšia učiteľka sexu skončila v nemocnici! Čo sa jej, preboha, stalo?
Belohorcová
Šarm
Opäť pod nožom. Prvé slová Zuzany Belohorcovej po prebratí z narkózy
Zasiahlo to nejedného fanúšika, keď Dara Rolins (45) a Rytmus (41) oznámili koniec ich osemročného vzťahu. Chvíľku bolo ticho, no raper prekvapil vzťahom s mladou modelkou, ktorý spočiatku ťažko tajili. Teraz raper a moderátorka ukazujú svoju lásku celému Slovensku, ale kedy to medzi nimi naozaj začalo?
EMMA
Je to vonku! Iskra medzi Rytmusom a Jasminou prebehla ešte v čase, keď bol s Darou
d
žena.sk
Buďte aj vy hviezdou! Máme pre vás 25 tajných trikov celebrít, WOW efekt zaručený! (FOTO)

Na tento krok vlády poriadne doplatia mladí Slováci: Zaplačú, keď uvidia, z čoho budú musieť vyžiť!

Dnešných mladých ľudí nečaká jasná budúcnosť.

Horúcou témou sa v poslednom čase stalo zastropovanie veku, v ktorom budú Slováci chodiť do dôchodku. Nad jedným sa však páni poslanci asi poriadne nezamysleli! Mladým to poriadne skreše ich penzie!

Vek odchodu do dôchodku sa každoročne predlžuje o určený počet dní. Ten závisí od vývoja priemernej dĺžky života spoločnej pre mužov a ženy. V súčasnosti môžete odísť do penzie, ak ste dosiahli vek 62 rokov a 139 dní.

Nehorázny PODVOD na Slovákoch: Pozrite sa, čo za drahé peniaze tankujeme do áut!


Už budúci rok by sa však mal opäť oddialiť. „Predĺži sa o 63 dní. Od roku 2019 bude dôchodkovy vek predstavovať 62 rokov 202 dní,“potvrdila pre pluska.sk Daniela Rodinová z Tlačového a komunikačného odboru Ministerstva práce.


Vládne strany sa v poslednom čase predbiehajú, ktorá prinesie lepší návrh ohľadne zastropovania odchodu veku do dôchodku. Skloňoval sa vek 65 aj 64 rokov, či by mali ísť v jednom veku muži aj ženy, alebo či si ženy zaslúžia odísť do penzie skôr.


Pravdou však je, že ľudia sa dožívajú dlhšie a celkovo slovenská populácia starne. Kedysi nebolo toľko dôchodcov ako ich máme dnes v porovaní s mladými rodinami. A bude to ešte horšie. Slovensko bude mať jednu z najstarších populácií v Európe už okolo roku 2050.

SMRTIACU PLIAGU sa nedarí zastaviť! Ohrozí celé Slovensko?


„Matematika nepustí. Základná voľba stojí, či pracovať dlhšie a mať slušné dôchodky, alebo pracovať kratšie a mať nižšie dôchodky,“ tvrdí odborník na financie v komentári na aktuality.sk Ronald Ižip.


Tí, ktorí sa už poistili a sporia si aj v druhom dôchodkovom pilieri, môžu taktiež stratiť. Plánované zastropovanie veku sa prejaví aj na výške úspor, ktoré si dokážu našetriť v druhom pilieri.


Predstavme si mladého 24 ročného človeka, ktorý po skončení vysokej školy vstupuje na trh práce. Podľa dnešných pravidiel by šiel do penzie pravdepodobne ako 68 ročný.


„V prípade, že by na začiatku pracovnej kariéry dostal plat 1 000 eur, v dobe odchodu do dôchodku by mal v druhom pilieri našetrených 158 137,18 eura. To za predpokladu, že by sa mu plat zvyšoval ročne o necelé dve percentá, vybral by si akciový fond, pričom zhodnotenie úspor na akciách by predstavovalo 7,68 % p.a. a na dlhopisoch 3,67 % p.a.,“ vysvetľuje Martin Kaňa, generálny riaditeľ Dôchodkovej správcovskej spoločnosti Poštovej banky.


Ak by sa zaviedol strop odchodu do dôchodku na uvažovaných 64 rokov, úspory toho istého človeka v druhom pilieri by boli za rovnakých podmienok o vyše 24-tisíc eur nižšie, konkrétne 134 044,48 eura.

Tu je odpoveď, prečo tisíce Slovákov nemajú ani len MINIMÁLNY DÔCHODOK! Doplatili ste aj vy?

Prečítajte si:

    PlusTV