Bez záujmu: Ples v opere pritiahol pred Slovenské národné divadlo zopár zvedavcov, prítomní policajti medzi sebou rozoberali, kam sa chystajú s rodinou na letnú dovolenku.
Ľudia
ODVRÁTENÁ TVÁR Plesu v opere: Čo všetko sa nemal obyčajný ľud dozvedieť o najhonosnejšej udalosti roka
Ilustračné foto
Zahraničie
Autobus v plameňoch! Podľa predbežných informácií zomrelo 52 ľudí
Čo spája tragický útok psov na ornitológa Petra (†34) so zmiznutím zoologičky Mirky (45)?
Krimi
ZÁHADY v okolí Devínskeho jazera? ODBORNÍCI v tom majú jasno! Čo spája tragický útok psov na ornitológa Petra (†34) so zmiznutím zoologičky Mirky (45)?
Saška, ktorá sa narodila počas snehovej kalamity už má rok.
Zaujímavosti
Toto krásne dievčatko (1) sa na svet vypýtalo počas vlaňajšej snehovej KALAMITY: Neuveríte, ako ju volajú!
Peter Sagan s manželkou Katkou a synom Marlonom.
Šport
FOTO Sagan ukázal Marlona: Pri detailnom pohľade na jeho synčeka vám padne sánka!
Úspešná tenistka Dominika Cibulková otvorene: ,,Tenisu mám plné zuby, nie som stroj!"
EMMA
Úspešná tenistka Dominika Cibulková otvorene: ,,Tenisu mám plné zuby, nie som stroj!"
Sisa Lelkes Sklovská
Šoubiznis
Sisa Lelkes Sklovska dorazila na akciu a tam jej to oznámili: Všetko sa zomlelo za pár minút!
Hlavní hrdinovia seriálu Oteckovia.
Šoubiznis
FOTO Zákulisie nového markizáckeho seriálu Oteckovia odhalené: Pozrite sa, čo stvárajú herci mimo kamier!
Má vlastné mónde impérium a teraz dokazuje, že sa stále cíti ako modelka.
Šoubiznis
"Škandalózne" FOTO VNÚTRI: Victoria Beckham vyšla s kožou na trh... doslova!

ZDERSTVO v nitrianskej nemocnici: Tehotná Angelika hľadala pomoc lekárov, tí ju škaredo odbili!

Neuveriteľnú situáciu zažila tehotná Angelika v nitrianskej pôrodnici. Keď cítila, že jej odteká plodová voda, ponáhľala sa do nemocnice. Tam však na ňu čakal šok! Rozhorčení Slováci sa na sociálnej sieti zhodli: Je to doslova zderstvo!

Poriadne zaskočení zostali pred pár dňami mladí manželia Ivan a Angelika. Keďže mladej žene do pôrodu neostáva veľa času, hneď ako cítila, že jej odteká plodová voda, ponáhľali sa spolu do nemocnice.

„Príznaky boli dosť výrazné. Po vyšetrení doktorkou nám však oznámili, že máme ešte čas. Bábätko asi cvičilo,“ napísal Ivan na sociálnej sieti. Potom ich však zarazili a škaredo odbili slová zdravotníckeho personálu. „Po odchode z ambulancie nám oznámili, že musíme zaplatiť 10 eur,“ sťažuje sa nastávajúci otecko.


Na otázku, či im dajú zaplatiť zas, ak sa stane ďalší planý poplach, zdravotníci odpovedali áno. „Takže, pokiaľ žena neuvidí hlavičku bábätka, nech zostane v pokoji, aj jej peňaženka bude v pokoji,“ rozčuľuje sa Ivan a v hneve pokračuje: „Ženy pred pôrodom aj keď uvidia krv, vodu, kŕče, budú čakať, aby zbytočne neplatili 10 € a ohrozia život dieťatka.“

Ivan bol pobúrený z poplatku, ktorý musel v nemocnici zaplatiť.
Ivan bol pobúrený z poplatku, ktorý musel v nemocnici zaplatiť.
Foto: Facebook


Nemocnica sa ohradila, že informácie nie sú nepravdivé. „Pacientka prišla do našej nemocnice so suspektným odtokom plodovej vody (zdalo sa jej, že jej odteká plodová voda). Lekárka jej urobila kompletné vyšetrenia. Voda jej neodtekala, pričom opakovane jej bol odtok skontrolovaný, ten sa nepotvrdil,“ reaguje Fakultná nemocnica v Nitre.

Hovorkyňa nemocnice Tatiana Timková ďalej uviedla, že pacientku lekári poučili, kedy treba opäť prísť. „Bolo jej vysvetlené, že za vyšetrenie jej bude účtovaný poplatok 10 eur, vzhľadom na to, že na základe vyšetrenia lekárkou, jej stav nebol vyhodnotený ako akútny,“doplnila.

Ministerstvo zdravotníctva od 1. novembra minulého roka schválilo 10-eurový poplatok na urgentoch pre pacientov, ktorých stav nebl dostatočne závažný. Od poplatku sú oslobodení tí, ktorí prídu s úrazom alebo im zdravotnú starostlivosť poskytujú aspoň dve hodiny. „Ide o objektívne dôvody oslobodenia, ktoré tu vôbec neboli. Ak pani nepotrebovala zdravotnú starostlivosť, tak áno platili 10 €,“ odpísali v reakcii z ministerstva.

Minister Tomáš Drucker však v prípade tehotnej Angeliky hovorí o ľudskosti. „Bolo by neférové, ak by žena vo vysokom štádiu tehotenstva, v obave o stratu dieťaťa, prišla a platila desať eur len za to, že tam (na urgente, pozn. red.) nebola dve hodiny,“ citovali jeho slová aktuality.sk.

Nitrianska nemocnica avizovala na dnešné poobedie brífing, na ktorom chce kauzu vysvetliť.

Odporúčame