viac magazínov
Iniciatívy sa po zrušení zhromaždenia chopili slovenskí študenti.
Správy
Organizátor zhromaždení v Bratislave prehovoril: Pre TOTO sme piatkovú akciu zrušili!
Ženy majú väčšinou problém s vyjednávaním o plate.
Rady a tipy
Tu je dôvod, prečo ženy na Slovensku zarábajú menej, ako muži: Pozrite sa, na čo doplácajú
Peter Sagan.
FOTO Namiesto víťazstva má dieru na zadku. Sagan sa hneval: Súperi sa so mnou hrali!
Zasadnutie parlamentu k vyjadreniu dôvery novo zostavenej vláde pod vedením Petra Pellegriniho. Na snímke zľava je Marek Maďarič a Juraj Blanár.
Správy
Parlamentná schôdza úplne prekryla dôležitý moment v živote poslanca Marka Maďariča. Čo sa stalo?
Smutná správa.
Regióny
AKTUÁLNE Po ťažkej chorobe zomrel Harabin (†60): V jeho rodisku zavládol veľký žiaľ!
Juraško si opäť vyrobil trapas.
Šoubiznis
Obrovský TRAPAS Juraška v priamom prenose: Šóošová sa zmohla iba na jedno: Romčo, to nemyslíš vážne!
Oľga Feldeková
Šoubiznis
Veľký trapas v relácii Sedem: Feldeková chcela byť za múdru, no pre Pellegriniho zažila hanbu ako hrom!
Juraj Lelkes a Ján Gordulič.
Šoubiznis
Páni z OTO očami stylistu: Trblietavý Lelkes to s medúzou poriadne prehnal a Gordulič... to si radšej prečítajte sami!
Sexi moderátorky.
FOTO Športové moderátorky dostávajú fanúšikov do varu: Sexi Slovenky strčia svojimi krivkami všetky do vrecka

ZDERSTVO v nitrianskej nemocnici: Tehotná Angelika hľadala pomoc lekárov, tí ju škaredo odbili!

Neuveriteľnú situáciu zažila tehotná Angelika v nitrianskej pôrodnici. Keď cítila, že jej odteká plodová voda, ponáhľala sa do nemocnice. Tam však na ňu čakal šok! Rozhorčení Slováci sa na sociálnej sieti zhodli: Je to doslova zderstvo!

Poriadne zaskočení zostali pred pár dňami mladí manželia Ivan a Angelika. Keďže mladej žene do pôrodu neostáva veľa času, hneď ako cítila, že jej odteká plodová voda, ponáhľali sa spolu do nemocnice.

„Príznaky boli dosť výrazné. Po vyšetrení doktorkou nám však oznámili, že máme ešte čas. Bábätko asi cvičilo,“ napísal Ivan na sociálnej sieti. Potom ich však zarazili a škaredo odbili slová zdravotníckeho personálu. „Po odchode z ambulancie nám oznámili, že musíme zaplatiť 10 eur,“ sťažuje sa nastávajúci otecko.


Na otázku, či im dajú zaplatiť zas, ak sa stane ďalší planý poplach, zdravotníci odpovedali áno. „Takže, pokiaľ žena neuvidí hlavičku bábätka, nech zostane v pokoji, aj jej peňaženka bude v pokoji,“ rozčuľuje sa Ivan a v hneve pokračuje: „Ženy pred pôrodom aj keď uvidia krv, vodu, kŕče, budú čakať, aby zbytočne neplatili 10 € a ohrozia život dieťatka.“

Ivan bol pobúrený z poplatku, ktorý musel v nemocnici zaplatiť.
Ivan bol pobúrený z poplatku, ktorý musel v nemocnici zaplatiť.
Foto: Facebook


Nemocnica sa ohradila, že informácie nie sú nepravdivé. „Pacientka prišla do našej nemocnice so suspektným odtokom plodovej vody (zdalo sa jej, že jej odteká plodová voda). Lekárka jej urobila kompletné vyšetrenia. Voda jej neodtekala, pričom opakovane jej bol odtok skontrolovaný, ten sa nepotvrdil,“ reaguje Fakultná nemocnica v Nitre.

Hovorkyňa nemocnice Tatiana Timková ďalej uviedla, že pacientku lekári poučili, kedy treba opäť prísť. „Bolo jej vysvetlené, že za vyšetrenie jej bude účtovaný poplatok 10 eur, vzhľadom na to, že na základe vyšetrenia lekárkou, jej stav nebol vyhodnotený ako akútny,“doplnila.

Ministerstvo zdravotníctva od 1. novembra minulého roka schválilo 10-eurový poplatok na urgentoch pre pacientov, ktorých stav nebl dostatočne závažný. Od poplatku sú oslobodení tí, ktorí prídu s úrazom alebo im zdravotnú starostlivosť poskytujú aspoň dve hodiny. „Ide o objektívne dôvody oslobodenia, ktoré tu vôbec neboli. Ak pani nepotrebovala zdravotnú starostlivosť, tak áno platili 10 €,“ odpísali v reakcii z ministerstva.

Minister Tomáš Drucker však v prípade tehotnej Angeliky hovorí o ľudskosti. „Bolo by neférové, ak by žena vo vysokom štádiu tehotenstva, v obave o stratu dieťaťa, prišla a platila desať eur len za to, že tam (na urgente, pozn. red.) nebola dve hodiny,“ citovali jeho slová aktuality.sk.

Nitrianska nemocnica avizovala na dnešné poobedie brífing, na ktorom chce kauzu vysvetliť.