Tip redakcii
ZDERSTVO v nitrianskej nemocnici: Tehotná Angelika hľadala pomoc lekárov, tí ju škaredo odbili!
Tip redakcii Diskusia ()
Tip redakcii
Dagmar Havlová
Správy
Dagmar Havlová prežíva obrovskú bolesť: Oplakáva smrť veľmi blízkeho človeka!
Generálny prokurátor Jaromír Čižnár
Správy
 aktualizované
PRÁVE TERAZ Čižnár sa opäť rozohnil! Veď z toho bučí, že chcú obtiahnuť štát
Niektorí seniori sa nevedia sami najesť, treba im so všetkým pomáhať.
Rady a tipy
Čo sa deje za dverami starobinca: Naša redaktorka sa tam zamestnala ako opatrovateľka, aby to zistila
prezidenti
FOTO Chorvátska prezidentka opäť strhla na seba všetku pozornosť: Pozrite, čo si dovolila počas finále MS vo futbale
Peter Sagan
FOTO Pravá tvár Petra Sagana na Tour de France: Takéto správanie by ste od neho možno ani nečakali!
Mária Bartalos práve dovolenkuje.
Šoubiznis
FOTO Po tajnej svadbe medové týždne! Hviezda markizáckych Oteckov si užíva v exotickej Afrike
Patrí k najlepšie obliekajúcim sa ženám nášho šoubiznisu, no vždy pôsobí krehko a nevinne. Mária však vie byť aj pekelne sexi a svoje dokonalé telo predviedla aj na svojom Instagrame.
EMMA
Mária Čírová sa ukázala v inom svetle: TAKÚTO fotku sme od nej nečakali!
otec
Wanda.sk
Hľadáte ideálneho otca pre svoje dieťa? Zverokruh vám napovie
futbal, fanúšička
Šarm
Sexi prezidentka, porno nevesta a simulant – pohľad na majstrovstvá sveta aj pre tých, ktorí futbal bežne nesledujú

ZDERSTVO v nitrianskej nemocnici: Tehotná Angelika hľadala pomoc lekárov, tí ju škaredo odbili!

Angeliku a jej manžela čakalo v nemocnici nepríjemné prekvapenie.

Neuveriteľnú situáciu zažila tehotná Angelika v nitrianskej pôrodnici. Keď cítila, že jej odteká plodová voda, ponáhľala sa do nemocnice. Tam však na ňu čakal šok! Rozhorčení Slováci sa na sociálnej sieti zhodli: Je to doslova zderstvo!

Poriadne zaskočení zostali pred pár dňami mladí manželia Ivan a Angelika. Keďže mladej žene do pôrodu neostáva veľa času, hneď ako cítila, že jej odteká plodová voda, ponáhľali sa spolu do nemocnice.

„Príznaky boli dosť výrazné. Po vyšetrení doktorkou nám však oznámili, že máme ešte čas. Bábätko asi cvičilo,“ napísal Ivan na sociálnej sieti. Potom ich však zarazili a škaredo odbili slová zdravotníckeho personálu. „Po odchode z ambulancie nám oznámili, že musíme zaplatiť 10 eur,“ sťažuje sa nastávajúci otecko.


Na otázku, či im dajú zaplatiť zas, ak sa stane ďalší planý poplach, zdravotníci odpovedali áno. „Takže, pokiaľ žena neuvidí hlavičku bábätka, nech zostane v pokoji, aj jej peňaženka bude v pokoji,“ rozčuľuje sa Ivan a v hneve pokračuje: „Ženy pred pôrodom aj keď uvidia krv, vodu, kŕče, budú čakať, aby zbytočne neplatili 10 € a ohrozia život dieťatka.“

Ivan bol pobúrený z poplatku, ktorý musel v nemocnici zaplatiť.
Ivan bol pobúrený z poplatku, ktorý musel v nemocnici zaplatiť.
Foto: Facebook


Nemocnica sa ohradila, že informácie nie sú nepravdivé. „Pacientka prišla do našej nemocnice so suspektným odtokom plodovej vody (zdalo sa jej, že jej odteká plodová voda). Lekárka jej urobila kompletné vyšetrenia. Voda jej neodtekala, pričom opakovane jej bol odtok skontrolovaný, ten sa nepotvrdil,“ reaguje Fakultná nemocnica v Nitre.

Hovorkyňa nemocnice Tatiana Timková ďalej uviedla, že pacientku lekári poučili, kedy treba opäť prísť. „Bolo jej vysvetlené, že za vyšetrenie jej bude účtovaný poplatok 10 eur, vzhľadom na to, že na základe vyšetrenia lekárkou, jej stav nebol vyhodnotený ako akútny,“doplnila.

Ministerstvo zdravotníctva od 1. novembra minulého roka schválilo 10-eurový poplatok na urgentoch pre pacientov, ktorých stav nebl dostatočne závažný. Od poplatku sú oslobodení tí, ktorí prídu s úrazom alebo im zdravotnú starostlivosť poskytujú aspoň dve hodiny. „Ide o objektívne dôvody oslobodenia, ktoré tu vôbec neboli. Ak pani nepotrebovala zdravotnú starostlivosť, tak áno platili 10 €,“ odpísali v reakcii z ministerstva.

Minister Tomáš Drucker však v prípade tehotnej Angeliky hovorí o ľudskosti. „Bolo by neférové, ak by žena vo vysokom štádiu tehotenstva, v obave o stratu dieťaťa, prišla a platila desať eur len za to, že tam (na urgente, pozn. red.) nebola dve hodiny,“ citovali jeho slová aktuality.sk.

Nitrianska nemocnica avizovala na dnešné poobedie brífing, na ktorom chce kauzu vysvetliť.

    PlusTV