viac magazínov
cibulková
FOTO Cibulková poriadne dráždi. Domča to dala na Sagana: Jej bradavky obdivuje celé Slovensko
Bieloruske tenistky.
FOTO Sexi súperky Sloveniek: Bieloruské tenistky zhodili šaty a ukázali, čo nosia pod dresmi!
Bystrík K. je v cele predbežného zadržania
Domov
Problémy v rodine prezidenta Kisku: Jeho blízky človek skončil v policajnej cele!
Róbert Bezák si celú záležitosť ohľadom kauzy okolo Béreša overoval.
Správy
Tvrdé slová Róberta Bezáka. Kňaz si servítku v citlivej téme pred ústa nedával
Británia vytvorila orgán na boj proti ruskej propagande a kybernetickým útokom.
Správy
Británia sa obáva ruského útoku a propagandy: Takto sa proti nim chystá chrániť!
viki
žena.sk
Viki Ráková: Kam sa to preboha presťahovala! (FOTO)
Móda je jeho: Patrik Suši Veselý sa rád nechá obdarovať.
Ľudia
Slovenský kaderník si žije! Šatník za takmer pol milióna eur!
Dara videoklip Meszároš
Šarm
EXKLUZÍVNE: Sexi zajačik Dary Rolins prehovoril.TOTO prezradil o speváčke
Zuzana sa v spoločnosti ukázala po boku nového partnera.
Šoubiznis
FOTO Zuzana Fialová po dlhom čase v spoločnosti: Tohto muža skrývala. Aha, kto to je!

VIDEO Spevnite si stehná tak, aby zostali štíhle: Vaše nohy v šortkách vyniknú!

Blíži sa leto a my budeme musieť chtiac či nechtiac ukázať nohy, zvlášť, keď medzi módne vychytávky patria aj šortky. Ak ste sa narodili s podobnými proporciami ako Adriana Sklenaříková, ktorá dĺžkou a krásou svojich nôh porazila väčšinu supermodeliek, tak nečítajte ďalej, ak však predsa len chcete na svojich stehnách niečo vylepšiť, poradíme vám.

Niektoré ženy sa vyhovárajú, že necvičia preto, aby ešte nezväčšili už aj tak objemné stehná... Nebojte sa, kým si kulturistka vybuduje svalnaté stehná, musí dlho a tvrdo pracovať. To vy nebudete, Ale ak nebudete cvičiť vôbec, čoskoro sa dopracujete k ochabnutým trasúcim sa „kvázisvalom“.

To predsa nechcete! Skúsená trénerka pilatesu Helena Ballová z Riverpark Dance School pre vás pripravila niekoľko cvikov, s ktorými si môžete začať formovať nohy do šortiek aj samy doma. Nie sú to však cviky, ktoré odbúrajú tuk len zo stehien. Z bokov, zo stehien a zadku odchádzajú kilečká navyše najťažšie. Určite sa však pomocou týchto cvikov vaše stehná spevnia a ak vydržíte, uvidíte, že časom aj zoštíhlejú.

Tu je ešte jeden jednoduchý trik: Existuje cvik, ktorým si môžete hlavné stehenné svaly (kvadriceps) precvičiť takmer kdekoľvek. Keď cestujete v električke, nesadajte si a postojačky striedavo napínajte kvadriceps na ľavej a pravej nohe. Nestojí to ani čas, ani peniaze, tak skúste!

CVIKY V STOJI

1. Postavíme sa do základného postoja a boky držíme v jednej úrovni. Vystrieme jednu nohu tak, že prepneme špičku a dotýkame sa zeme. S nádychom ťaháme koleno hore až na úroveň bedrového kĺbu a s výdychom ide noha späť.

2. Pri poslednom opakovaní necháme koleno hore, upažíme ruky a začneme otvárať bedrový kĺb tak, že ťaháme koleno pomaly do strany, aby sa nám boky vôbec nehýbali. Opakujeme 8- až 32-krát.

3. Jednu nohu dáme vzad, váha je na oboch nohách rovnako a pomaly klesáme dole tak, aby chrbát zostal vzpriamený. S výdychom klesáme, s nádychom sa vrátime späť.

LEŽÍM A CVIČÍM

1. Ležíme na boku tak, že nohy sú pevne spolu, opierame sa o lakeť a celý čas sa vyťahujeme do výšky. Pritom je hrudník otvorený a brucho stiahnuté.

2. Na nádych ťaháme nohu po lýtku a stehne spodnej nohy, až zapichneme špičku do stropu a s výdychom noha vo flexe klesá späť. Celý pohyb je pomalý a plynulý.

3. Potom zmeníme smer. S nádychom ide noha priamo hore vo flexe a s výdychom s prepnutou špičkou vrátime nohu do pôvodnej polohy. Opakujeme 8- až 32-krát.