viac magazínov
cibulková
FOTO Cibulková poriadne dráždi. Domča to dala na Sagana: Jej bradavky obdivuje celé Slovensko
Bieloruske tenistky.
FOTO Sexi súperky Sloveniek: Bieloruské tenistky zhodili šaty a ukázali, čo nosia pod dresmi!
Bystrík K. je v cele predbežného zadržania
Domov
Problémy v rodine prezidenta Kisku: Jeho blízky človek skončil v policajnej cele!
Róbert Bezák si celú záležitosť ohľadom kauzy okolo Béreša overoval.
Správy
Tvrdé slová Róberta Bezáka. Kňaz si servítku v citlivej téme pred ústa nedával
Británia vytvorila orgán na boj proti ruskej propagande a kybernetickým útokom.
Správy
Británia sa obáva ruského útoku a propagandy: Takto sa proti nim chystá chrániť!
viki
žena.sk
Viki Ráková: Kam sa to preboha presťahovala! (FOTO)
Móda je jeho: Patrik Suši Veselý sa rád nechá obdarovať.
Ľudia
Slovenský kaderník si žije! Šatník za takmer pol milióna eur!
Dara videoklip Meszároš
Šarm
EXKLUZÍVNE: Sexi zajačik Dary Rolins prehovoril.TOTO prezradil o speváčke
Zuzana sa v spoločnosti ukázala po boku nového partnera.
Šoubiznis
FOTO Zuzana Fialová po dlhom čase v spoločnosti: Tohto muža skrývala. Aha, kto to je!

VIDEO Inšpirujte sa školou tanca, ako cvičiť doma: Vytvarujte si s nami paže do plesových šiat

Keď pred 7 rokmi bývalá tanečnica Iveta Tkáčová zakladala v bratislavskom Riverparku tanečnú školu, netušila, aký záujem vyvolá. Slováci milujú pohyb. Do dvoch tanečných sál priamo na brehu Dunaja s kapacitou 60 ľudí prichádzajú ľudia od siedmej ráno až do pol desiatej večer.

Vyše tridsať lektorov ponúka v Riverpark Dance School takmer všetky druhy tanca, na ktoré si spomeniete, od spoločenských cez hip hop, salsu, latino po pole dance a balet. Pod jednou strechou sa tu stretáva najširšia ponuka tanečných hodín a tematických cvičení na Slovensku. Popri tanci škola ponúka aj hodiny pilatesu, PortDeBras aj rôzne druhy jogy.

Pritom nejde len o zlepšenie pohybových schopností a skrášlenie tela, čo pravidelný cielený pohyb prináša, ale aj o rozvoj telesnej a duševnej harmónie v príjemnom tvorivom prostredí. „Doobeda máme viac cvičebné hodiny ako pilates, jogu a otvorené detské hodiny, poobede a večer najmä kurzy ako balet či hip hop,“ povedala nám manažérka školy Zuzana Kaduková. Pritom na každej hodine je 10 – 15 ľudí, na pravidelných kurzoch ešte viac.

Najväčším pohybovým hitom sú momentálne ľudové tance. Tento kurz vedú manželia Morongovci z Lúčnice, ktorí zá- ujemcov tanečne prevedú všetkými slovenskými regiónmi. „Vo viacerých tanečných štýloch sú naši lektori slovenskými špičkami,“ dodala. „Okrem 24 tanečných štýlov a 18 cvičení pre dospelých vedie naša škola aj niekoľko detských kurzov, o ktoré je tiež veľký záujem,“ spresnil Branislav Harceg. Zdravý spôsob života podporuje aj Dance bar v škole, kde klienti nájdu bohatú ponuku bionápojov a zdravých pochúťok.

Cviky na krásne paže

Lektorka Riverpark Dance School Helena Ballová pre vás vybrala 4 jednoduché pilatesové cviky na partie, s ktorými zvyčajne mávame problém. Každý týždeň sa budeme venovať jednej partii. Cvičiť môžete aj sami doma, minimálne trikrát do týždňa, 8 až 32 opakovaní.

Postavte sa vzpriamene, päty k sebe, špičky od seba a spevnite celé telo. Vezmite si do rúk uterák a napnite ho pred sebou. Pomaly krčíme lakte a priťahujeme uterák k hrudníku. Dávame pozor, aby nám lakte neklesali, ale držali sa stále v jednej úrovni (akoby sme lakte šúchali po stole). Pokiaľ začnú lakte klesať, zastavíme pohyb a vrátime sa do polohy, v ktorej sme začínali. Opakujem 8-, 16- až 32-krát.

Stojíme v základnom postoji a uterák napneme za chrbtom tak, aby dlane smerovali dozadu. Držíme ho pevne napnutý všetkými prstami a nezabúdame na základný postoj a vzpriamenú chrbticu. Pomalým, plynulým pohybom ťaháme ruky hore a rovnako pomaly a plynulo ruky klesajú dole, ale nedotkneme sa zadku. Uterák je počas celého času pevne napnutý, opakujeme 8- až 32-krát.

Základná poloha je rovnaká ako pri predchádzajúcom kľuku, ale dlane dáme na šírku podložky, prsty vytočíme dovnútra (aby prostredníky smerovali k sebe) a lakte pri pohybe dole krčíme do strany. Na nádych dole a výdych hore. Opakujeme 4- až 16-krát.

Kľuky patria k najúčinnejším cvikom na paže, dôležitá je však správna technika. Dlane sú priamo pod ramenami, hrudník aj lopatky ostávajú celý čas otvorené, brucho vtiahnuté. Zadok, ramená a hlava sú v jednej úrovni. Klasický kľuk je s kolenami nad zemou, ale pokiaľ nemáte dosť síl, je lepšie si položiť kolená na podložku. S nádychom krčíme lakte tak, aby sa dotýkali hrudníka a s výdychom sa vrátime späť.