Ruský novinár si podal vlastných hokejistov: Dourážal pri tom aj Slovákov!
Ruský novinár si podal vlastných hokejistov: Dourážal pri tom aj Slovákov!
FOTO Ups, tak toto je sila! 15-ročná krasokorčuliarka ukázala viac, ako chcela!
FOTO Ups, tak toto je sila! 15-ročná krasokorčuliarka ukázala viac, ako chcela!
Mládež natočila zamestnancov firmy, ako si to rozdávajú priamo na pracovisku.
Správy
VIDEO Zamestnanci známej firmy si to bez hanby rozdali priamo na pracovisku: Svoj čin TRPKO oľutovali
ilustračná foto
Správy
Znásilnil a zabil iba šesťročné dievčatko: Súd vyniesol rozsudok, ľudia búrlivo reagujú!
(ilustračné foto)
Správy
Hasič chcel vytiahnuť muža z horiaceho domu: Ten ho napadol iba pre to, lebo ho zobudil
Celebrity V siedmom nebi ukazujú druhú tvár!
Šoubiznis
Celebrity V siedmom nebi ukazujú aj svoju druhú tvár: Hantuchová s rýľom a Sisa ako robotník!
Prinášame šoubiznisové novinky a pikošky zo života domácich a zahraničných celebrít, ktoré sa udiali za posledný týždeň.
Šoubiznis
ŠOUBIZNIS V KOCKE! O čo ste prišli za posledný týždeň: Rozchod markizáckeho páriku a prvé slová manželky neverného Bičana!
Herečka Greppelová šokuje: Po rozchode s Tomášom Palonderom sa zasnúbila! (FOTO)
žena.sk
Herečka Greppelová šokuje: Po rozchode s Tomášom Palonderom sa zasnúbila! (FOTO)
VIDEO Ďalší trapas RTVS: Pozrite, čo stváral moderátor pri rozhovore s Kuzminovou!
VIDEO Ďalší trapas RTVS: Pozrite, čo stváral moderátor pri rozhovore s Kuzminovou!

Poradíme vám, na čo všetko môžete využiť svoj smart televízor

V dnešnej dobe má väčšina televízorov v názve slovo smart. Sú ale všetky tieto televízory skutočne „inteligentné“? Poradíme vám, na čo sa pri výbere zamerať.

Pre televízory Samsung je typické predovšetkým ich intuitívne ovládanie. Základným prvkom je prehľadné rozhranie Smart Hub, ktoré sa vám v podobe spodnej lišty objaví ihneď po zapnutí TV. Umožní vám jednoduchý výber z kompletnej ponuky za pomoci náhľadov bez toho, aby ste museli daný obsah otvoriť. Čoskoro si zvyknete na pohodlné ovládanie, vďaka ktorému budete svoj televízor využívať aj na iné účely, než ste boli doposiaľ zvyknutí. Môžete na ňom po spárovaní zobrazovať fotografie zo svojho mobilného telefónu, púšťať podmazovú hudbu počas stretnutia s priateľmi a mnohé iné.

Autodetekcia aj inteligentný ovládač

Smart vlastnosti je možné rozdeliť do dvoch kategórií – jednu tvoria zabudované parametre televízora, druhú samotné aplikácie. Do prvej kategórie patrí najmä schopnosť automatickej detekcie pripojených zariadení, ako je napríklad BluRay prehrávač, herná konzola, externý disk atď. Pri klasických televízoroch sa vám po pripojení zariadenia na obrazovke ukáže len HDMI1 alebo HDMI2 a vy musíte zložito cez káble zisťovať, ktoré zariadenie máte práve v náhľade. Oproti tomu Samsung Smart TV vďaka automatickej detekcii ihneď zobrazí priamo názov pripojeného zariadenia (napr. DVD prehrávač). Pri televízoroch z kategórií QLED a Premium UHD sú tak všetky zariadenia zapojené do One Connect Boxu, ktorý celý proces ešte viac zjednodušuje. Orientácia a ovládanie sú tak veľmi jednoduché.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Foto: Samsung

Navyše je možné všetko ovládať jediným inteligentným ovládačom One Remote. Tento štýlový a elegantný diaľkový ovládač je zbavený všetkých prebytočných tlačidiel a umožňuje intuitívne ovládanie ako samotného televízora, tak všetkých ostatných pripojených audio/vizuálnych zariadení. Smart TV teda pripojené zariadenie automaticky rozpozná a pomenuje a jediným ovládačom tak navolíte všetky podrobnosti sledovaného obsahu.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Foto: Samsung

Jedinečné aplikácie

Druhú kategóriu tvoria všetky lokálne aplikácie, ktoré Samsung ako jediný výrobca integroval do svojich Smarttelevízorov. V rámci IPTV ponúka tri vlastné programy – Lepší.TV, Sledovani.tv a ModerniTV. Pre ich sledovanie navyše nie je potrebný žiadny set-top box. Vášniví hráči počítačových hier budú mať radosť aj z funkcie Steam Link, ktorá umožňuje bezdrôtové prepojenie televízora s domácim počítačom. Vďaka tomu si môžete pohodlne prehrávať steamové hry na veľkej obrazovke.