Tip redakcii
Poradíme vám, na čo všetko môžete využiť svoj smart televízor
Tip redakcii
Tip redakcii
Emily Ratajkowski.
FOTO Najsexi modelka mieri do formule: Jej pornozábery obdivuje celý svet, kamerám ukázala nahý rozkrok!
meghan, harry, sobáš
Šarm
Nadávajúca nevesta: Úškrny snúbencov a nadávka Meghan po obrade. Kráľovská svadba ani zďaleka nebola podľa protokolu
Peter Sagan.
Sagan prezradil veci, ktoré ste o ňom netušili: Prehovoril o rodine aj odhalil VEĽKÉ GUMENÉ TAJOMSTVO!
Video zo 7. októbra zachytáva spor trojice mužov v tmavom oblečení a jedného v svetlých nohaviciach. Podľa stránky Justice For Timothy má ísť o Branislava a jeho kamarátov a Nishita.
Krimi
VIDEO Vražda Braňa († 37) v centre Bratislavy: Takto hodnotí šokujúce zábery bývalý KRIMINALISTA!
Suverénna a prirodzená. Taká je novopečená vojvodkyňa zo Sussexu.
Rady a tipy
ÚPLNE BEZ HANBY Suverénna Meghan (36): Celému svetu hrdo ukázala všetky svoje nedostatky!
Vinczeovci sa paradoxne bližšie spoznali na Sajfovej svadbe.
Šoubiznis
Definitívny KONIEC veľkého kamarátstva Adely Vinczeovej a Sajfu: Moderátorka nám povedala, kto ich rozdelil!
Kramárove dievčatá si opäť užívajú exotiku.
Šoubiznis
Nečakaný krok Kramárovej ženy a dcéry: Odchod zo Slovenska!
meg
žena.sk
Harryho svadobné slzy: Pozrite sa, čím dojala Meghan svojho nastávajúceho počas obradu! (FOTO)
Miro Žbirka
Šarm
FOTO: Osláviť vstup do manželstva princa Harryho s Meghan Marklovou prišiel aj Meky Žbirka!

Poradíme vám, na čo všetko môžete využiť svoj smart televízor

Ilustračné foto.

V dnešnej dobe má väčšina televízorov v názve slovo smart. Sú ale všetky tieto televízory skutočne „inteligentné“? Poradíme vám, na čo sa pri výbere zamerať.

Pre televízory Samsung je typické predovšetkým ich intuitívne ovládanie. Základným prvkom je prehľadné rozhranie Smart Hub, ktoré sa vám v podobe spodnej lišty objaví ihneď po zapnutí TV. Umožní vám jednoduchý výber z kompletnej ponuky za pomoci náhľadov bez toho, aby ste museli daný obsah otvoriť. Čoskoro si zvyknete na pohodlné ovládanie, vďaka ktorému budete svoj televízor využívať aj na iné účely, než ste boli doposiaľ zvyknutí. Môžete na ňom po spárovaní zobrazovať fotografie zo svojho mobilného telefónu, púšťať podmazovú hudbu počas stretnutia s priateľmi a mnohé iné.

Autodetekcia aj inteligentný ovládač

Smart vlastnosti je možné rozdeliť do dvoch kategórií – jednu tvoria zabudované parametre televízora, druhú samotné aplikácie. Do prvej kategórie patrí najmä schopnosť automatickej detekcie pripojených zariadení, ako je napríklad BluRay prehrávač, herná konzola, externý disk atď. Pri klasických televízoroch sa vám po pripojení zariadenia na obrazovke ukáže len HDMI1 alebo HDMI2 a vy musíte zložito cez káble zisťovať, ktoré zariadenie máte práve v náhľade. Oproti tomu Samsung Smart TV vďaka automatickej detekcii ihneď zobrazí priamo názov pripojeného zariadenia (napr. DVD prehrávač). Pri televízoroch z kategórií QLED a Premium UHD sú tak všetky zariadenia zapojené do One Connect Boxu, ktorý celý proces ešte viac zjednodušuje. Orientácia a ovládanie sú tak veľmi jednoduché.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Foto: Samsung

Navyše je možné všetko ovládať jediným inteligentným ovládačom One Remote. Tento štýlový a elegantný diaľkový ovládač je zbavený všetkých prebytočných tlačidiel a umožňuje intuitívne ovládanie ako samotného televízora, tak všetkých ostatných pripojených audio/vizuálnych zariadení. Smart TV teda pripojené zariadenie automaticky rozpozná a pomenuje a jediným ovládačom tak navolíte všetky podrobnosti sledovaného obsahu.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Foto: Samsung

Jedinečné aplikácie

Druhú kategóriu tvoria všetky lokálne aplikácie, ktoré Samsung ako jediný výrobca integroval do svojich Smarttelevízorov. V rámci IPTV ponúka tri vlastné programy – Lepší.TV, Sledovani.tv a ModerniTV. Pre ich sledovanie navyše nie je potrebný žiadny set-top box. Vášniví hráči počítačových hier budú mať radosť aj z funkcie Steam Link, ktorá umožňuje bezdrôtové prepojenie televízora s domácim počítačom. Vďaka tomu si môžete pohodlne prehrávať steamové hry na veľkej obrazovke.

K tomuto článku nie je možné pridávať diskusné príspevky.