Pri slovensko-rakúskych hraniciach došlo k výbuchu.
 aktualizované
Regióny
AKTUÁLNE Obrovský výbuch pri slovenských hraniciach: Hlásia mŕtvych aj zranených!
Nikolka (21) prišla v jednej chvíli o životnú lásku a takmer aj o život.
Krimi
EXKLUZÍVNE! Postrelená Nikola (21) prvýkrát prehovorila: Mrazivý odkaz strelcovi!
Konečne je to tu: TOTO budeme nosiť v roku 2018...
Konečne je to tu: TOTO budeme nosiť v roku 2018...
Radek Smoleňák si po odchode zo Slovana nedal servítku pred ústa!
Šport
Špina vyplávala na povrch! Bývalý hráč hokejového Slovana prehovoril: Tento človek ničí klub
Policajné auto blokuje vstup do Vrátnej doliny pre popadané stromy po veternej kalamite.
Regióny
MIMORIADNA SITUÁCIA v Terchovej: Ľudia ostali odrezaní od elektriny aj od sveta!
Boris Pršo
Šoubiznis
Boris Pršo je späť! Pozrite si jeho doteraz nezverejnené video s Darou Rolins!
Spoločné rokovanie prebiehalo v priateľskom duchu.
Správy
Zeman po debate s Kiskom perlil: Toto je moja kapurková!
V decembri vám príde dôchodok o dva dni skôr.
Rady a tipy
Dôchodcovia pozor: Penzie budú v decembri a januári vyplácané inak!
Danica chodí bežne elegantne oblečená, no tentokrát prekvapila.
Šoubiznis
FOTO Danica Nejedlá zostala na smiech: Uff, veď vyzerá ako zo Star Treku!

Poradíme vám, na čo všetko môžete využiť svoj smart televízor

V dnešnej dobe má väčšina televízorov v názve slovo smart. Sú ale všetky tieto televízory skutočne „inteligentné“? Poradíme vám, na čo sa pri výbere zamerať.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Foto: Samsung

Pre televízory Samsung je typické predovšetkým ich intuitívne ovládanie. Základným prvkom je prehľadné rozhranie Smart Hub, ktoré sa vám v podobe spodnej lišty objaví ihneď po zapnutí TV. Umožní vám jednoduchý výber z kompletnej ponuky za pomoci náhľadov bez toho, aby ste museli daný obsah otvoriť. Čoskoro si zvyknete na pohodlné ovládanie, vďaka ktorému budete svoj televízor využívať aj na iné účely, než ste boli doposiaľ zvyknutí. Môžete na ňom po spárovaní zobrazovať fotografie zo svojho mobilného telefónu, púšťať podmazovú hudbu počas stretnutia s priateľmi a mnohé iné.

Autodetekcia aj inteligentný ovládač

Smart vlastnosti je možné rozdeliť do dvoch kategórií – jednu tvoria zabudované parametre televízora, druhú samotné aplikácie. Do prvej kategórie patrí najmä schopnosť automatickej detekcie pripojených zariadení, ako je napríklad BluRay prehrávač, herná konzola, externý disk atď. Pri klasických televízoroch sa vám po pripojení zariadenia na obrazovke ukáže len HDMI1 alebo HDMI2 a vy musíte zložito cez káble zisťovať, ktoré zariadenie máte práve v náhľade. Oproti tomu Samsung Smart TV vďaka automatickej detekcii ihneď zobrazí priamo názov pripojeného zariadenia (napr. DVD prehrávač). Pri televízoroch z kategórií QLED a Premium UHD sú tak všetky zariadenia zapojené do One Connect Boxu, ktorý celý proces ešte viac zjednodušuje. Orientácia a ovládanie sú tak veľmi jednoduché.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Foto: Samsung

Navyše je možné všetko ovládať jediným inteligentným ovládačom One Remote. Tento štýlový a elegantný diaľkový ovládač je zbavený všetkých prebytočných tlačidiel a umožňuje intuitívne ovládanie ako samotného televízora, tak všetkých ostatných pripojených audio/vizuálnych zariadení. Smart TV teda pripojené zariadenie automaticky rozpozná a pomenuje a jediným ovládačom tak navolíte všetky podrobnosti sledovaného obsahu.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Foto: Samsung

Jedinečné aplikácie

Druhú kategóriu tvoria všetky lokálne aplikácie, ktoré Samsung ako jediný výrobca integroval do svojich Smarttelevízorov. V rámci IPTV ponúka tri vlastné programy – Lepší.TV, Sledovani.tv a ModerniTV. Pre ich sledovanie navyše nie je potrebný žiadny set-top box. Vášniví hráči počítačových hier budú mať radosť aj z funkcie Steam Link, ktorá umožňuje bezdrôtové prepojenie televízora s domácim počítačom. Vďaka tomu si môžete pohodlne prehrávať steamové hry na veľkej obrazovke.