Tip redakcii
Známeho podnikateľa (†63) z vrtuľníka smrti pochovali: Honosný obrad sprevádzalo kvílenie motoriek!
Tip redakcii Diskusia ()
Tip redakcii
Ľudia zažili chvíle hrôzy
Správy
Hororové spovede dovolenkárov smerujúcich lietadlom do Chorvátska: Ľudia kričali a krvácali z uší!
Dominika Cibulková na jachte.
FOTO Cibulková to opäť rozbalila vo veľkom štýle: Na luxusnej jachte vytasila svoj šťavnatý zadoček!
Peter Sagan.
FOTO Pohľad, ktorý zabolí. Keď zbadáte Sagana, zľaknete sa: Peťa zničilo PEKLO SEVERU!
Maria Butinová je dlhoročnou aktivistkou v boji za podporu držania zbraní civilnými osobami.
Správy
Američania zatkli mladú Rusku a obvinili ju zo špionáže pre Moskvu
Vytiahnite dáždniky! Na Severe má pršať bez prestania (ilustračná foto).
Regióny
Meteorológovia VARUJÚ: Valia sa na nás BÚRKY, poriadne sa OCHLADÍ! Čo sa to zase na Slovensko rúti?
Zuzana Belohorcová.
Šoubiznis
Najznámejšia učiteľka sexu skončila v nemocnici! Čo sa jej, preboha, stalo?
Belohorcová
Šarm
Opäť pod nožom. Prvé slová Zuzany Belohorcovej po prebratí z narkózy
Zasiahlo to nejedného fanúšika, keď Dara Rolins (45) a Rytmus (41) oznámili koniec ich osemročného vzťahu. Chvíľku bolo ticho, no raper prekvapil vzťahom s mladou modelkou, ktorý spočiatku ťažko tajili. Teraz raper a moderátorka ukazujú svoju lásku celému Slovensku, ale kedy to medzi nimi naozaj začalo?
EMMA
Je to vonku! Iskra medzi Rytmusom a Jasminou prebehla ešte v čase, keď bol s Darou
d
žena.sk
Buďte aj vy hviezdou! Máme pre vás 25 tajných trikov celebrít, WOW efekt zaručený! (FOTO)

Známeho podnikateľa (†63) z vrtuľníka smrti pochovali: Honosný obrad sprevádzalo kvílenie motoriek!

Za truhlou na čele smútočného sprievodu kráčala najbližšia rodina.

Posledné zbohom od milovanej rodiny! Na mestskom cintoríne v Prešove sa vo štvrtok zišla viac než tisícka ľudí z celého sveta. Tí sa prišli rozlúčiť s úspešným prešovským podnikateľom, majiteľom firmy na výrobu autobusov, mecenášom prešovského hokeja a bývalým šampiónom Československa v pretekoch cestných motocyklov Mariánom Troligom († 63).

Podľa domácich bol pohreb podnikateľa jeden z najväčších, aké vôbec mesto zažilo. Už niekoľko hodín pred obradom prichádzali na cintorín stovky ľudí s obrovskými kyticami a drahými vencami zo živých kvetov v rukách. Boli medzi nimi najbližší príbuzní – manželka Marika, dcéra Martina (38) s priateľom, syn Tomáš (34) s manželkou Danielou a sestra nebohého Janka.

Obraz usmievajúceho M. Troligu († 63)  rozplakal jeho najbližších.
Obraz usmievajúceho M. Troligu († 63) rozplakal jeho najbližších.
Foto: Daniela Pirschelová

Tisícka smútiacich

Posledné zbohom mu prišli dať priatelia, známi, kolegovia, obchodní partneri a motorkári nielen z domova, ale aj zo zahraničia. Po súkromnej rozlúčke najbližšej rodiny v ústraní, sa na pravé poludnie začal v sieni obsypanej kvetmi cirkevný obrad. V jeho úvode sa smútočnému zhromaždeniu prihovoril zástupca spoločnosti M. Troligu († 63). Pripomenul vlastnosti, ktoré boli charakteristické pre nebohého Prešovčana. „Bol spravodlivý a ľudský, nikoho nepodceňoval. Nikdy nepovedal "to sa nedá“, aj náročné úlohy pokladal za výzvy a snažil sa ich realizovať. Poznatky a skúsenosti z minulosti aplikoval v súčastnosti. Bol bojovník najprv na športovom a neskôr i pracovnom poli,“odznelo v príhovore.

Spočinul po boku rodičov

Kňaz vo svojej kázni nebol príliš osobný. Boli to väčšinou slová z Písma. „Každému z nás Najvyšší nadelil tri tretiny života. Prvá keď sa ešte len máme narodiť, druhá tretina je náš pozemský život a tretia je záverečná - prechod do večnosti. Práve ona začala teraz plynúť nášmu Mariánovi,“ povedal duchovný. Po záverečnom požehnaní sa smútočný sprievod sprevádzaný trúbením a kvílením motoriek, vybral k miestu posledného odpočinku. Rodina sa rozhodla pochovať svojho milovaného manžela a otca do rodinnej hrobky, v ústrednej časti Mestského cintorína v Prešove. V nej už spia svoj večný sen rodičia Mariána († 63), Irena a Ján.

Kto bol M. Troliga?

Bol majiteľ spoločnosti Troliga Bus. S vlastnou značkou vstúpil na trh v závere roka 2009. Túto vybudoval z firmy na dodávku náhradných dielov pre autobusy a nákladné autá. Neskôr sa vďaka schopnostiam a vynikajúcej logistike svojich spolupracovníkov, stal jediným výrobcom autobusov na Slovensku. Tieto predával nielen na Slovensku, ale aj v iných európskych krajinách. Spoločnosť slávila úspech najmä s modelmi mestských a prímestských autobusov, ale aj s poschodovými autobusmi vlastnej konštrukcie v štýle britských doubledecker-ov. Podľa dostupných informácií, tržby za uplynulý rok prekročili hranicu piatich miliónov eur. Spoločnosť zaznamenala zisk zhruba 600-tisíc eur.

Spätý s rodným Prešovom

Domáci si budú Mariána Troligu pamätať tiež ako mecenáša prešovského hokeja. Jeho snom bolo postaviť nový zimný štadión, zámer sa chystal zrealizovať do konca tohto roka na Sídlisku III. Celkové náklady mali dosiahnuť 4 mil. eur. Svoje úsilie smeroval tiež k budovaniu hokejovej akadémie. Cez podchytenie a výchovu mladej generácie chcel dostať prešovský hokej do prvej ligy. Sny a veľkolepé plány sa mu už nepodarilo splniť. Tieto by podľa najnovších informácií chcel realizovať jeho syn, extraligový hokejista Tomáš (34).

Marián Troliga zahynul v sobotu 7. júla 2018 po páde súkromného vrtuľníka.
Marián Troliga zahynul v sobotu 7. júla 2018 po páde súkromného vrtuľníka.
Foto: Internet, HaZZ, dp

Tragický pád

V sobotu (7. 7.) krátko pred siedmou hodinou večer sa v katastri Veľkého Šariša, časti Kanaš zrútil malý civilný vrtuľník. Pilot ktorý bol jediným členom posádky zomrel na mieste nešťastia. Utrpel zranenia nezlučiteľné so životom. Ako najpravdepodobnejšia príčina pádu stroja sa uvádza jeho kolízia s drôtmi elektrického vedenia. Vyšetrovanie tragédie stále nie je ukončené. Podieľa sa na ňom Okresné riaditeľstvo PZ v Prešove a Letecký a námorný vyšetrovací útvar.

Prečítajte si tiež:

Ako vnímate túto tragédiu vy? Poznali ste známeho podnikateľa? Dajte nám vedieť do diskusie pod článkom...

    PlusTV