Tip redakcii
Prešovský exžupan a poslanec Smeru Peter Chudík: Čo ho spája s biznisom Taliana Diega Rodu!
Tip redakcii Diskusia ()
Tip redakcii
Telo zosnulého Henryho previezol vládny špeciál na Filipíny.
Krimi
Tajomný prevoz zosnulého Henryho (†36) zo Slovenska: Pozrite sa, kto s ním išiel na palube vládneho špeciálu!
Nissu Cauti hviezdi v Rusku.
FOTO Dráždivá fanúšička Peru šokovala Rusko: Vyzlieka sa po góle svojich miláčikov!
Martin (35) dnes vypovedal pred súdom.
Správy
Výpoveď Martina (35), ktorý uškrtil 14-ročné dievča, otriasla súdnou sieňou: Inšpiroval som sa filmom 50 odtieňov sivej!
Vysoké nároky: Janette vie po anglicky a v informačno-knižničných technológiách sa musí neustále vzdelávať.
Domov
Makajú pre štát za facku: Janette vie po anglicky, ovláda najmodernejšie technológie, napriek tomu živorí
V niektorých regiónoch sa stále nedarí nájsť lekárov, ktorí by pohotovosti slúžili. Ilustračné foto
Rady a tipy
Pacienti, pripravte sa na veľké zmeny už od júla: Pohotovostí bude ešte menej!
Zdá sa, že Edovi Sheeranovi (27) stúpla sláva do hlavy.
Šoubiznis
VIDEO Nové celebritné maniere speváckej megahviezdy, ktorá sa preslávila svojou skromnosťou: Ed, fanúšikom sa to páči nebude!
Juraj Lelkes (66)
Šoubiznis
FOTO Juraj Lelkes to začína myslieť vážne: Najprv zmenil imidž a teraz dorazil na párty ako dvojča Delona!
d
žena.sk
10 NAJSEXI hercov Hollywoodu: Ktorým ženám patria ich neodolateľné telá? (FOTO)
Zuzana Kanócz (38)
Šoubiznis
FOTO VNÚTRI Zuzana Kanócz si konečne dala povedať: Zbavila sa vrabčieho hniezda a namiesto neho predviedla ešte väčší experiment!

Prešovský exžupan a poslanec Smeru Peter Chudík: Čo ho spája s biznisom Taliana Diega Rodu!

Exžupan Peter Chudík (Smer-SD) odmieta spoluprácu a väzby na talianskych podnikateľov z východu.

V súvislosti s poslednými článkami zavraždeného novinára Jána Kuciaka postupne vychádzajú na povrch ďalšie nezverejnené informácie. Týždenník Trend poukázal na zvláštnosti okolo podnikania poslanca Smeru-SD a prešovského exžupana Petra Chudíka. Podľa zistení, Chudík svoje podnikateľské aktivity vykonáva v tesnom susedstve farmy Taliana Diega Rodu spájaného s talianskou mafiou.

Napriek tomu, že exžupan Prešovského samosprávneho kraja Peter Chudík je vyštudovaný lekár, svojmu odboru sa nevenuje ani potom, čo neuspel v ostatných županských voľbách.

Namiesto medicíny elektrárne

Podľa medializovaných informácií by mal Peter Chudík vlastniť polovičný podiel v dvoch humenských elektrárňach. Do biznisu so solárnou elektrinou mal pritom Chudík vstúpiť ešte ako župan. Za zmienku stojí najmä družstvo Agrokomplex, ktorého vlastníkom má byť rozvetvená rodina podnikateľa s talianskymi koreňmi Diega Rodu a jeho zaťa Antonina Vadalu. Podľa týždenníka TREND Rodovci sa stali majiteľmi areálu v Humennom v roku 2004. K tradičným hospodárskym budovám pristavili neskôr bioplynovú stanicu. Tie štát podporuje rovnakým spôsobom ako slnečné elektrárne. Získajú garanciu vyšších výkupných cien, na ktoré sa skladajú cez faktúry za elektrinu spotrebitelia.

Rovnaký biznis

Diego Roda sa stal v tejto oblasti dôležitou persónou, lebo okrem tej humenskej si postavil v rôznych lokalitách ešte ďalšie dve bioplynové stanice. Približne v rovnakom období rozbiehal fotovoltaické elektrárne aj jeho zať Antonino Vadala. Ten sa sústredil na okolie Lučenca, kde sa pustil do viacerých projektov, ktoré napokon predal. Bioplynky Diega Rodu majú finančné problémy, ktoré sa riešia oddlžením. Vedľa hospodárskeho areálu Rodu je tiež fotovoltaika, ktorú však nepripravoval A. Vadala, ale ďalší východoslovenskí podnikatelia. K tým sa v januári 2011 pridal aj Peter Chudík. V apríli toho istého roku, uviedli elektráreň do prevádzky.

Nikto nikoho nepozná

Napriek všetkému, tak Chudík, ako aj Roda, akékoľvek vzájomné prepojenie popierajú, dokonca obaja zhodne tvrdia, že sa ani nepoznajú. Je len ťažko uveriteľné, že by na seba občas nenarazili, keď Chudíkova elektráreň a Rodov statok majú spoločnú prístupovú cestu a na liste vlastníctva k pozemkom D. Rodu je v prospech slnečných elektrární zriadené vecné bremeno.„Pri rozhodovaní o investícii som sa nezaujímal, kto je v susedstve, alebo kto obhospodaroval tento pozemok, túto skutočnosť som sa dozvedel až neskôr,” povedal Chudík. Aj D. Roda pre portál Aktuality.sk poprel, že by P. Chudíka poznal. Podľa informácií Plus 7 dní pozemky, na ktorých stojí elektráreň, Chudík nekupoval od D. Rodu, ale od firmy Tatramarket Poprad. Od ktorej kupovala jeho firma tiež projektovú dokumentáciu i stavebné povolenia.

Podtatranské podsvetie

Polovičným majiteľom danej firmy má byť Kežmarčan Milan Kušmírek, alias Ježko, o ktorom sa hovorí, že patrí k podtatranskému podsvetiu. Kušmírek má byť obchodným partnerom a osobným priateľom Ondreja Žembu, označovaného za hlavu podsvetia spod Tatier. A práve toho sa mal Chudík v minulosti zastať, keď ho odsúdili.

Daniel Lipšic ešte ako minister spravodlivosti dostal žiadosť o milosť, ktorá súvisela so Žembom. Neskôr tvrdil, že pri nej bolo odporúčanie vtedy ešte prešovského župana Petra Chudíka. Ten však akékoľvek prepojenia s podtatranským podsvetím či talianskou mafiou popiera a hovorí, že sú to výmysly a bludy.

    PlusTV