Tip redakcii
Po masakri v Banskej Štiavnici: Vlado (15) nebol jediný mladý, kto zabíjal!
Tip redakcii Diskusia ()
Tip redakcii
Emily Ratajkowski.
FOTO Najsexi modelka mieri do formule: Jej pornozábery obdivuje celý svet, kamerám ukázala nahý rozkrok!
meghan, harry, sobáš
Šarm
Nadávajúca nevesta: Úškrny snúbencov a nadávka Meghan po obrade. Kráľovská svadba ani zďaleka nebola podľa protokolu
Peter Sagan.
Sagan prezradil veci, ktoré ste o ňom netušili: Prehovoril o rodine aj odhalil VEĽKÉ GUMENÉ TAJOMSTVO!
Video zo 7. októbra zachytáva spor trojice mužov v tmavom oblečení a jedného v svetlých nohaviciach. Podľa stránky Justice For Timothy má ísť o Branislava a jeho kamarátov a Nishita.
Krimi
VIDEO Vražda Braňa († 37) v centre Bratislavy: Takto hodnotí šokujúce zábery bývalý KRIMINALISTA!
Suverénna a prirodzená. Taká je novopečená vojvodkyňa zo Sussexu.
Rady a tipy
ÚPLNE BEZ HANBY Suverénna Meghan (36): Celému svetu hrdo ukázala všetky svoje nedostatky!
Vinczeovci sa paradoxne bližšie spoznali na Sajfovej svadbe.
Šoubiznis
Definitívny KONIEC veľkého kamarátstva Adely Vinczeovej a Sajfu: Moderátorka nám povedala, kto ich rozdelil!
Kramárove dievčatá si opäť užívajú exotiku.
Šoubiznis
Nečakaný krok Kramárovej ženy a dcéry: Odchod zo Slovenska!
meg
žena.sk
Harryho svadobné slzy: Pozrite sa, čím dojala Meghan svojho nastávajúceho počas obradu! (FOTO)
Miro Žbirka
Šarm
FOTO: Osláviť vstup do manželstva princa Harryho s Meghan Marklovou prišiel aj Meky Žbirka!

Po masakri v Banskej Štiavnici: Vlado (15) nebol jediný mladý, kto zabíjal!

Traja gymnazisti z Liptova zabili taxikára.

Aj keby sme si to všetci určite priali, prípad v Banskej Štiavnici nie je až taký ojedinelý. Na Slovensku sa vyskytli aj ďalšie desivé útoky mladistvých. A všetci si trúfli na dospelých!

Vraždili gymnazisti

Dodnes si na tú hrôzu všetci pamätajú. Brutálnu vraždu taxikára Ivana († 47) naplánovala pred tromi rokmi trojica liptovských gymnazistov. Na autobusovej stanici v Liptovskom Mikuláši si vytypovali vozidlo a taxikára požiadali o odvoz do odľahlej chatovej oblasti.

Keď dorazili do cieľa a vodič sa začal autom otáčať, mladíci ho chladnokrvne bodali do krku, tváre aj brucha. Vyrušilo ich však iné auto, preto ušli. Taxikár bol na mieste mŕtvy. Dvaja útočníci ako mladiství dostali za úkladnú vraždu 12,5 roka. Ich starší kamarát skončil vo väzení na 17 rokov.

Vyčíňala školáčka (12)

Takýto surový čin sa len tak nevidí! V obci Bežovce si v októbri roku 2005 vtedy 16-ročný Marián, 17-ročný Jaroslav a jeho len 12-ročná sestra M. H. chceli vyskúšať satanistické rituály. Boli pod vplyvom toluénu. Za obeť si vybrali dokonca príbuznú jedného z trojice, Moniku († 19), ktorá bola epileptička. Plánovali ju zaživa pochovať v jednom z hrobov na miestnom cintoríne.

To sa im však nepodarilo. Dobité dievča preto odvliekli k neďalekému kanálu, kde jej pridržali hlavu pod vodou. Nehybnej dievčiny sa údajne po jej utopení ešte rituálne dotýkali. Mladiství sa k vražde pred súdom priznali. Jaroslav dostal 9 rokov, Marián 8. Vtedy iba 12-ročné útočiace dievča nemohlo byť ako maloleté trestne stíhané.

Stredoškolák zabíjal

Otrasný prípad sa odohral v Brezne v novembri 1998. Tretiak na strednej škole zastrelil predavačku, druhú ťažko zranil a napokon obrátil zbraň proti sebe. Bol vraj utiahnutý a samotársky, s podpriemerným prospechom. Rodičia mesiac pred tragédiou zistili, že namiesto do školy chodí do bunkra neďaleko Brezna.

Zrejme plánoval zostať v lese dlhší čas. Veď aj v obchode sa pýtal na kvalitný spacák. Vražedná zbraň bola z roku 1964. Ako nefunkčnú ju pri prestavbe domu našli starí rodičia mladíka, neskôr zmizla. Až potom vyšlo najavo, že si ju prisvojil vnuk.

Útočil otec aj syn (13)

Krutú smrť nevinného Marka Kalužu († 23) vo Vrbovom má na svedomí Róbert Reško so synom Patrikom. Pritom chlapec mal v čase krvavej udalosti, v septembri 2015, iba 13 rokov! Nebohý Marek, dobrák a príjemný človek, sa zastal kamaráta a to sa mu stalo osudným.

Alkoholom potúžený Róbert a jeho syn naňho čakali na ulici. Zhodili ho na zem a začali do neho kopať, skákali mu po hlave. Ich útok bol naozaj brutálny. Marek zomrel po masívnom krvácaní do mozgu. Róberta odsúdili na 19 rokov. Jeho syn Patrik skončil v polepšovni.

Odsúdili otca, ale pri smrti obete bol aj jeho syn.
Odsúdili otca, ale pri smrti obete bol aj jeho syn.
Foto: sita

Vraždiť môže aj dobré dieťa

Každý len krúti hlavou nad surovosťou, ktorej sa mal dopustiť iba 15-ročný chlapec. Čo za tým môže byť, vysvetľuje psychológ František Skokan.

Prečo sa deti uchýlia až k vražde?

Môže to byť obranná reakcia, spôsobiť to môžu návykové látky, ktoré vyvolávajú agresivitu. Deti často napodobňujú dospelých. Vidia, že tí používajú silu, tak to urobia tiež.

Čo varuje, že má dieťa sklony k násiliu?

V mnohých prípadoch sa to nedá odhadnúť. Aj dobré dieťa môže vraždiť. Stačí, ak mu niekto naruší osobný priestor a bráni sa. Všetci sme agresívni od prírody - hlavne, ak ide o obranu. Lenže niektorí útočia, iní utečú. Deti môžu agresivitu zdediť po rodičoch, môžu ju spustiť vrodené psychické poruchy alebo návykové látky.

Vlado bol aj v polepšovni, ale nepomohlo to.

Polepšovňa je len dôsledok čohosi. Musíme sa pozerať na rodinné zázemie. Stále sa málo hovorí o vplyve rodičov na dieťa.

Mohol chlapec takto reagovať aj preto, že na neho rodičia kašľali?

U mladých je niečo takéto násilnícke výkrikom, aby si ich niekto všimol. Ak im nie sú odmalička vštepované morálne zásady, že toto nesmieš, ako to má dieťa vedieť?