Tip redakcii
Obrovská KORUPCIA v slovenskom futbale: Už to vrie a rozhodcovia hrozia ŠTRAJKOM!
Tip redakcii Diskusia ()
Tip redakcii
Ľudia zažili chvíle hrôzy
Správy
Hororové spovede dovolenkárov smerujúcich lietadlom do Chorvátska: Ľudia kričali a krvácali z uší!
Dominika Cibulková na jachte.
FOTO Cibulková to opäť rozbalila vo veľkom štýle: Na luxusnej jachte vytasila svoj šťavnatý zadoček!
Peter Sagan.
FOTO Pohľad, ktorý zabolí. Keď zbadáte Sagana, zľaknete sa: Peťa zničilo PEKLO SEVERU!
Maria Butinová je dlhoročnou aktivistkou v boji za podporu držania zbraní civilnými osobami.
Správy
Američania zatkli mladú Rusku a obvinili ju zo špionáže pre Moskvu
Vytiahnite dáždniky! Na Severe má pršať bez prestania (ilustračná foto).
Regióny
Meteorológovia VARUJÚ: Valia sa na nás BÚRKY, poriadne sa OCHLADÍ! Čo sa to zase na Slovensko rúti?
Zuzana Belohorcová.
Šoubiznis
Najznámejšia učiteľka sexu skončila v nemocnici! Čo sa jej, preboha, stalo?
Belohorcová
Šarm
Opäť pod nožom. Prvé slová Zuzany Belohorcovej po prebratí z narkózy
Zasiahlo to nejedného fanúšika, keď Dara Rolins (45) a Rytmus (41) oznámili koniec ich osemročného vzťahu. Chvíľku bolo ticho, no raper prekvapil vzťahom s mladou modelkou, ktorý spočiatku ťažko tajili. Teraz raper a moderátorka ukazujú svoju lásku celému Slovensku, ale kedy to medzi nimi naozaj začalo?
EMMA
Je to vonku! Iskra medzi Rytmusom a Jasminou prebehla ešte v čase, keď bol s Darou
d
žena.sk
Buďte aj vy hviezdou! Máme pre vás 25 tajných trikov celebrít, WOW efekt zaručený! (FOTO)

Obrovská KORUPCIA v slovenskom futbale: Už to vrie a rozhodcovia hrozia ŠTRAJKOM!

Šéf Stredoslovenského futbalového zväzu Jozef Paršo potvrdil, že všetky súťaže zrejme nazačnú načas a čaká na informácie od NAKA.

Veľké zemetrasenie v stredoslovenskom futbale! V krátko popoludní zasahovala Národná kriminálna agentúra v Banskej Bystrici. Policajti priamo na seminári rozhodcov, delegátov a funkcionárov klubov Stredoslovenského futbalového zväzu zadržali pre korupčnú aféru 20 ľudí. Pár dní po zásahu je situácia viac než napätá!

Už je takmer stopercentne isté, že súťaže 3., 4. a 5. ligy sa nezačnú podľa stanoveného termínu. Zápasy sa mali začať hrať v posledný júlový víkend, ale všetko nasvedčuje tomu, že hrať sa začne až o týždeň neskôr. Hrozí dokonca vyhadzov klubom, tresty funkcionárom aj arbitrom.

Do korupčnej aféry je zapletených päť klubov a takmer 15 rozhodcov a delegátov. Tento počet však nemusí byť konečný, píšu bystricoviny.sk

V kauze figurujú kluby Poltár (nováčik tretej ligy), Kalinovo (účastník tretej ligy), Krásno nad Kysucou (účastník tretej ligy), Tisovec (účastník štvrtej ligy) a Závažná Poruba (účastník štvrtej ligy. Zadržaný bol aj jeden z členov Výkonného výboru SsFZ, no v súčasnosti má už v celom konaní figurovať ako svedok, čiže nie je medzi obvinenými.

NAKA poskytne podrobné informácie

V najbližších hodinách sa očakáva, že NAKA poskytne komplexné informácie o korupčnej afére oddeleniu integrity Slovenského futbalového zväzu (SFZ), ktorý následne začne konať. Už vo štvrtok by mala zasadať disciplinárna komisia (DK) SFZ a tá rozhodne o ďalšom postupe – napr. aj o vylúčení konkrétnych mužstiev zo súťaží.

Lietali úplatky

Manipulácie mali nastať v dueloch tretej a štvrtej ligy SsFZ, pričom podľa polície rozhodcovia a delegáti brali úplatky od obvinených predstaviteľov klubov v rozpätí apríla a júna tohto roka tak, aby svojím konaním ovplyvnili výsledky a aby bola zabezpečená výhra vybranému futbalovému mužstvu. Dávali si sľúbiť a následne prijímali finančné hotovosti vo výške od dvesto až po tisíc eur. Za to hrozia obvineným arbitrom a delegátom tresty odňatia slobody na 4 až 10 rokov a obvineným predstaviteľom klubov na 1 až 5 rokov.

Šéf zväzu Paršo: Je to zložitý proces

„Náš zväz bude vykonávateľom rozhodnutia DK SFZ. Je predpoklad, že disciplinárna komisia zasadne už vo štvrtok. Išlo výlučne o policajnú akciu. Podklady nám teda poskytne NAKA a následne sa nimi budeme zaoberať. Ide o zložitý proces. Zrejme sa tak rýchlo neuzavrie. Možno nezačneme všetky súťaže načas, ale urobíme všetko pre to, aby sme ich v auguste rozbehli,“ vyjadril sa pre portál bystricoviny.sk Jozef Paršo.

Jozef Paršo (šéf SSfZ): "Išlo výlučne o policajnú akciu. Podklady nám teda poskytne NAKA a následne sa nimi budeme zaoberať."
Jozef Paršo (šéf SSfZ): "Išlo výlučne o policajnú akciu. Podklady nám teda poskytne NAKA a následne sa nimi budeme zaoberať."
Foto: pem

Tomčík sa vzdal

V utorok 10. júla ohlásil abdikáciu predseda komisie rozhodcov SsFZ Ján Tomčík. Pre bystricoviny.sk povedal.

„Cítim morálnu zodpovednosť. Po tom, čo sa stalo, ju musím prijať. Odstupujem zo všetkých funkcií, teda nielen z postu predsedu komisie rozhodcov, ale aj z pozície člena Výkonného výboru SsFZ i z funkcie delegáta zväzu. Viedol som komisiu rozhodcov podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia. Snažili sme sa medzi rozhodcami a delegátmi obmeniť staré štruktúry tak, aby sme skvalitnili prácu. Dostali sme niekoľko pochvál od klubov, že sa naši arbitri zlepšili. Pracovali sme na výkonnosti mladých rozhodcov, aby aj morálne fungovali, no toto som naozaj nečakal. Upozorňovali sme ich, že si musia dávať pozor, rozlišovať čo je za úplatu a čo je poďakovanie.“

Predseda komisie rozhodcov Ján Tomčík sa vzdal funkcie.
Predseda komisie rozhodcov Ján Tomčík sa vzdal funkcie.
Foto: Internet

Počas jeho funkcie sa v Stredoslovenskom futbalovom zväze obmenilo viac než 80 arbitrov. Zväz disponoval v minulej sezóne s dvestovkou rozhodcov a 70 delegátmi. „Snažili sme sa tento počet udržiavať, plus sme brali aj mladých a šikovných arbitrov z oblastných futbalových zväzov. Rozhodcovia a delegáti absolvovali množstvo školení s cieľom dostať sa na vyššiu úroveň. Kvalita išla nahor, čo ocenili aj kluby. Riadiť tristo ľudí, to už je ako vo fabrike. Každý týždeň sme obsadzovali 160 zápasov. Riešili sme sťažnosti, posudzovali videá. Musím povedať, že od môjho nástupu do funkcie ubudlo sťažností zhruba o polovicu. Bol vidieť za nami veľký kus práce, o to viac ma táto kauza mrzí,“doplnil Tomčík.

Podľa neho sa súťaže SsFZ nezačnú načas: „Rozhodcovia sa obávajú čo bude. Viacerí sú v šoku, preľakli sa. Niektorí sa mi už oficiálne ospravedlnili a požiadali o mesačnú pauzu. Treba teraz hlavne situáciu upokojiť.“ dodal.

„Aj ja som dnes ohlásil žiadosť o prestávku,“ potvrdil pre pluska.sk rozhodca Marek z okresu Lučenec. Podľa jeho slov sa už ospravelnilo až 82 rozhodcov..

Najviac rozhodcov nechce začať pískať z oblastí Kysúc, Oravy, Žiliny, Zvolena a Lučenca.

Nie je vylúčený ani štrajk arbitrov SsFZ!

    PlusTV