Manželia Turpinovci priväzovali svoje podvyživené deti k posteliam a nepúšťali ich von. Hororový príbeh sa prevalil po tom, čo 17-ročné dievča z domu hrôzy (na fotke) utieklo a privolalo políciu.
Správy
FOTO Smrad, špina a reťaze. Ľudské monštrá zmenili svojich 13 detí na úplné trosky, ani policajti neverili tomu, čo vidia
Desiatky hasičov zasahovali od utorkového rána pri takmer 80 nehodách!
Krimi
FOTO Mimoriadne TRAGICKÝ utorok: Počasie si vybralo krutú daň a na cestách bolo takmer 80 nehôd!
Každé euro počíta.
Domov
Kto teda má tie peniaze?: Platy vlani rástli, no štvrtina z nás dostala menej ako sedem stoviek. V hrubom!
Peter Sagan má na svojom tele nové tetovanie.
Šport
FOTO Sagan prvýkrát odhalil svoje tetovanie: Peter, to myslíš vážne?
V okolí Pukanca zachytila fotopasca ďalšiu voľne pobehujúcu šelmu?
Správy
Vystrašení obyvatelia južného Slovenska: Z domu sa boja aj päty vytiahnuť! Za všetkým je TENTO záber!
Danica Nejedlá sa stala terčom kritiky.
Šoubiznis
Toto Danica Nejedlá nečakala ani v najhoršom sne! Nechutné urážky kvôli Plesu v opere!
Aj tohtoročný Ples v opere priniesol mnoho zaujímavých momentov.
Šoubiznis
NAJ MOMENTY z Plesu v opere: Názlerovej útek, rozšafný Kobielsky, smoliarka Majtánová, či Kocianová ako svetová hviezda!
Milan Škriniar miluje futbal, svoju priateľku a psíka: Pribudla však aj ďalšia láska!
EMMA
Milan Škriniar miluje futbal, svoju priateľku a psíka: Pribudla však aj ďalšia láska!
Chcela Kate prezradiť pohlavie dieťatka?
Šoubiznis
FOTO VNÚTRI Prezradila vojvodkyňa Kate svojim outfitom pohlavie bábätka? Predviedla sa v kabáte TEJTO farby!

OBROVSKÉ nešťastie! Autá vrazili do 3 detí na priechode pre chodcov: Škôlkarka Natálka (5) bojuje o život!

Boľavá cesta do školy! Vážne zranenia utrpeli tri malé deti, ktoré šli v stredu ráno do školy a škôlky. Na priechode pre chodcov ich zrazili autá, za volantom ktorých sedeli mladí vodiči.

Prvá nehoda sa stala asi desať minút pred pol ôsmou v obci Rišňovce v Nitrianskom okrese. Mladý, 29-ročný vodič Eduard jazdiaci na dodávkovom vozidle Renault Trafic, zrazil na priechode pre chodcov 12-ročného školáka Jožka. Chlapček, ktorý smeroval na vyučovanie, utrpel ťažké zranenia, s ktorými bol po prvotnom ošetrení záchranármi prevezený do nitrianskej nemocnice. Do školy a škôlky nedorazili ani dve dievčatká Lilianka (11) a Natálka (5), ktorých približne o pol ôsmej zrazila na priechode pre chodcov v Cabaji-Čápore neďaleko Nitry 23-ročná vodička. Staršie z dievčatiek odprevádzalo svoju mladšiu susedku.

Najhoršie je na tom noha

Podľa slov Jožkovho otca vodič, ktorý jeho syna na priechode pre chodcov zrazil, ho zrejme spoza z križovatky vychádzajúceho autobusu nevidel, rovnako tak prichádzajúce auto nevidel ani jeho syn. „Bola to jednoducho smola,“myslí si Jožkov otec. „Jožko je už po operácii, ale ešte čakáme, ako sa to s ním celé vyvinie, pretože najhoršie dopadla jeho noha, ktorú má dosť dochrámanú. Vodič, ktorý ho zrazil, mu totiž po nej potom ešte prešiel,“ prezradil desivé momenty zo zrážky otec. Jožko sa podľa neho síce stále pýta domov, to ale tak skoro asi nebude. „Všetci veríme, že mu nebudú musieť robiť na nohe plastiku,“ dodal s nádejou v hlase Jozef starší, ktorý bol so synom v nemocnici práve v čase, keď do nej priviezli aj obe dievčatká.

Škôlkárka bojuje o život

Šťastie nestálo ani pri nich, lebo na priechode pre chodcov ich zrazila vodička Nikoleta (23). A tu sa o smole rozhodne hovoriť nedá. „Vodič, ktorý im dal v jednom prúde prednosť si všimol, a aj mi to povedal, že vodička, ktorá ich v protismere zrazila, telefonovala. Toto sa nesmie ututlať, lebo naše dievčatko bojuje o život,“ hneval sa na nezodpovednú mladú vodičku Natálkin ocino Vladimír. Práve malá škôlkárka dopadla pri zrážke najhoršie. „Natálku operovali hneď v ten deň, lebo mala silné krvácanie do mozgu, a tiež prasknutie lebky aj spodiny lebečnej,“ opísala dcérkine zranenia jej mama Janka. Podľa rodičov je v umelom spánku. „Celú noc som rozmýšľal nad tým, či by nebolo lepšie aby ju previezli do bratislavskej Detskej fakultnej nemocnice, povedali nám však, že by tento transport nemusela prežiť,“ prezradil Vladimír.

Nepozornosť pre telefón?

Pre Natálkinho otca, ktorý pribehol iba krátko po nehode k miestu nešťastia, bol pohľad na zrazené dievčatká najhorším okamžikom. „Hrozný pohľad bol nielen na Natálku, ale aj Lilianku, ktorej tá vodička prešla až dvakrát autom po ruke. Najskôr keď ju zrazila, potom keď cúvala . Čo vieme, tak mala oddelenú ramennú kosť od kľúčnej a tiež ju museli operovať,“skonštatoval otec mladšej z dievčatiek, ktorý má na mladú vodičku ťažké srdce. „Keď ich pustili autá zo smeru od Šale, tak ich musela vidieť aj ona, čo išla od Nitry, a mala teda postáť. Lenže, ako mi povedali svedkovia, telefonovala, takže sa vôbec nevenovala šoférovaniu. Veď už boli prakticky na okraji cesty, takže keby sledovala, čo sa pred ňou deje, určite by ich obišla,“vraví nahnevane Vladimír.

Kajúcne slová prišli neskoro

Podľa Natáliiných rodičov sa mala Nikoleta vracať z nočnej zmeny. „Volala mi najskôr ona, že ju to mrzí, a že to nechcela spraviť, lenže čo my s tým spravíme? Naša malá bojuje o život. Jej mama mi potom hovorila, že jej dcéra má zničený život, ale čo potom máme my? Päťročné dieťa na posteli v umelom spánku a nevieme čo s ním bude, a ona mi povie, že má zničený život?“hovorí nešťastná Janka. „Zareagoval som na tupý náraz, a keď som sa otočil uvidel som, ako jedno z tých dievčatiek letelo vzduchom a dopadlo na zem. Myslím si, že to druhé ešte aj prešla,“ opísal hrôzostrašnú situáciu Daniel Žember, ktorý ju videl doslova v priamom prenose. „Natálka vyletela do asi dvojmetrovej výšky a vzduchom letela približne 5 metrov kým dopadla na cestu,“ doplnil Danielove slová Vladimír. Ani jeden z vodičov pred nehodou alkohol nepil. „Presná príčina ako i miera zavinenia dopravných nehôd je v štádiu vyšetrovania, ku ktorému bol pribraný aj znalec z odboru cestnej dopravy. Dopravné nehody vyšetrujeme ako prečin ublíženia na zdraví,“ uviedla nitrianska krajská policajná hovorkyňa Božena Bruchterová.

Čítajte viac:

    Odporúčame