Bez záujmu: Ples v opere pritiahol pred Slovenské národné divadlo zopár zvedavcov, prítomní policajti medzi sebou rozoberali, kam sa chystajú s rodinou na letnú dovolenku.
Ľudia
ODVRÁTENÁ TVÁR Plesu v opere: Čo všetko sa nemal obyčajný ľud dozvedieť o najhonosnejšej udalosti roka
Ilustračné foto
Zahraničie
Autobus v plameňoch! Podľa predbežných informácií zomrelo 52 ľudí
Čo spája tragický útok psov na ornitológa Petra (†34) so zmiznutím zoologičky Mirky (45)?
Krimi
ZÁHADY v okolí Devínskeho jazera? ODBORNÍCI v tom majú jasno! Čo spája tragický útok psov na ornitológa Petra (†34) so zmiznutím zoologičky Mirky (45)?
Saška, ktorá sa narodila počas snehovej kalamity už má rok.
Zaujímavosti
Toto krásne dievčatko (1) sa na svet vypýtalo počas vlaňajšej snehovej KALAMITY: Neuveríte, ako ju volajú!
Peter Sagan s manželkou Katkou a synom Marlonom.
Šport
FOTO Sagan ukázal Marlona: Pri detailnom pohľade na jeho synčeka vám padne sánka!
Úspešná tenistka Dominika Cibulková otvorene: ,,Tenisu mám plné zuby, nie som stroj!"
EMMA
Úspešná tenistka Dominika Cibulková otvorene: ,,Tenisu mám plné zuby, nie som stroj!"
Sisa Lelkes Sklovská
Šoubiznis
Sisa Lelkes Sklovska dorazila na akciu a tam jej to oznámili: Všetko sa zomlelo za pár minút!
Hlavní hrdinovia seriálu Oteckovia.
Šoubiznis
FOTO Zákulisie nového markizáckeho seriálu Oteckovia odhalené: Pozrite sa, čo stvárajú herci mimo kamier!
Má vlastné mónde impérium a teraz dokazuje, že sa stále cíti ako modelka.
Šoubiznis
"Škandalózne" FOTO VNÚTRI: Victoria Beckham vyšla s kožou na trh... doslova!

OBROVSKÉ nešťastie! Autá vrazili do 3 detí na priechode pre chodcov: Škôlkarka Natálka (5) bojuje o život!

Boľavá cesta do školy! Vážne zranenia utrpeli tri malé deti, ktoré šli v stredu ráno do školy a škôlky. Na priechode pre chodcov ich zrazili autá, za volantom ktorých sedeli mladí vodiči.

Prvá nehoda sa stala asi desať minút pred pol ôsmou v obci Rišňovce v Nitrianskom okrese. Mladý, 29-ročný vodič Eduard jazdiaci na dodávkovom vozidle Renault Trafic, zrazil na priechode pre chodcov 12-ročného školáka Jožka. Chlapček, ktorý smeroval na vyučovanie, utrpel ťažké zranenia, s ktorými bol po prvotnom ošetrení záchranármi prevezený do nitrianskej nemocnice. Do školy a škôlky nedorazili ani dve dievčatká Lilianka (11) a Natálka (5), ktorých približne o pol ôsmej zrazila na priechode pre chodcov v Cabaji-Čápore neďaleko Nitry 23-ročná vodička. Staršie z dievčatiek odprevádzalo svoju mladšiu susedku.

Najhoršie je na tom noha

Podľa slov Jožkovho otca vodič, ktorý jeho syna na priechode pre chodcov zrazil, ho zrejme spoza z križovatky vychádzajúceho autobusu nevidel, rovnako tak prichádzajúce auto nevidel ani jeho syn. „Bola to jednoducho smola,“myslí si Jožkov otec. „Jožko je už po operácii, ale ešte čakáme, ako sa to s ním celé vyvinie, pretože najhoršie dopadla jeho noha, ktorú má dosť dochrámanú. Vodič, ktorý ho zrazil, mu totiž po nej potom ešte prešiel,“ prezradil desivé momenty zo zrážky otec. Jožko sa podľa neho síce stále pýta domov, to ale tak skoro asi nebude. „Všetci veríme, že mu nebudú musieť robiť na nohe plastiku,“ dodal s nádejou v hlase Jozef starší, ktorý bol so synom v nemocnici práve v čase, keď do nej priviezli aj obe dievčatká.

Škôlkárka bojuje o život

Šťastie nestálo ani pri nich, lebo na priechode pre chodcov ich zrazila vodička Nikoleta (23). A tu sa o smole rozhodne hovoriť nedá. „Vodič, ktorý im dal v jednom prúde prednosť si všimol, a aj mi to povedal, že vodička, ktorá ich v protismere zrazila, telefonovala. Toto sa nesmie ututlať, lebo naše dievčatko bojuje o život,“ hneval sa na nezodpovednú mladú vodičku Natálkin ocino Vladimír. Práve malá škôlkárka dopadla pri zrážke najhoršie. „Natálku operovali hneď v ten deň, lebo mala silné krvácanie do mozgu, a tiež prasknutie lebky aj spodiny lebečnej,“ opísala dcérkine zranenia jej mama Janka. Podľa rodičov je v umelom spánku. „Celú noc som rozmýšľal nad tým, či by nebolo lepšie aby ju previezli do bratislavskej Detskej fakultnej nemocnice, povedali nám však, že by tento transport nemusela prežiť,“ prezradil Vladimír.

Nepozornosť pre telefón?

Pre Natálkinho otca, ktorý pribehol iba krátko po nehode k miestu nešťastia, bol pohľad na zrazené dievčatká najhorším okamžikom. „Hrozný pohľad bol nielen na Natálku, ale aj Lilianku, ktorej tá vodička prešla až dvakrát autom po ruke. Najskôr keď ju zrazila, potom keď cúvala . Čo vieme, tak mala oddelenú ramennú kosť od kľúčnej a tiež ju museli operovať,“skonštatoval otec mladšej z dievčatiek, ktorý má na mladú vodičku ťažké srdce. „Keď ich pustili autá zo smeru od Šale, tak ich musela vidieť aj ona, čo išla od Nitry, a mala teda postáť. Lenže, ako mi povedali svedkovia, telefonovala, takže sa vôbec nevenovala šoférovaniu. Veď už boli prakticky na okraji cesty, takže keby sledovala, čo sa pred ňou deje, určite by ich obišla,“vraví nahnevane Vladimír.

Kajúcne slová prišli neskoro

Podľa Natáliiných rodičov sa mala Nikoleta vracať z nočnej zmeny. „Volala mi najskôr ona, že ju to mrzí, a že to nechcela spraviť, lenže čo my s tým spravíme? Naša malá bojuje o život. Jej mama mi potom hovorila, že jej dcéra má zničený život, ale čo potom máme my? Päťročné dieťa na posteli v umelom spánku a nevieme čo s ním bude, a ona mi povie, že má zničený život?“hovorí nešťastná Janka. „Zareagoval som na tupý náraz, a keď som sa otočil uvidel som, ako jedno z tých dievčatiek letelo vzduchom a dopadlo na zem. Myslím si, že to druhé ešte aj prešla,“ opísal hrôzostrašnú situáciu Daniel Žember, ktorý ju videl doslova v priamom prenose. „Natálka vyletela do asi dvojmetrovej výšky a vzduchom letela približne 5 metrov kým dopadla na cestu,“ doplnil Danielove slová Vladimír. Ani jeden z vodičov pred nehodou alkohol nepil. „Presná príčina ako i miera zavinenia dopravných nehôd je v štádiu vyšetrovania, ku ktorému bol pribraný aj znalec z odboru cestnej dopravy. Dopravné nehody vyšetrujeme ako prečin ublíženia na zdraví,“ uviedla nitrianska krajská policajná hovorkyňa Božena Bruchterová.

Čítajte viac:

Odporúčame