Tip redakcii
EXKLUZÍVNE Prehovoril priateľ známeho podnikateľa z VRTUĽNÍKA SMRTI: Mal som zlú predtuchu!
Tip redakcii Diskusia ()
Tip redakcii
Všetci sa pýtali, kto je tá sexi blondínka? Fanúšikovia, ktorí stáli okolo tímového autobusu Bora-Hansgrohe sa nevedeli vynadívať. Za páskou, kde sa dostanú len jazdci a členovia tímu stála neznáma kráska. Tá čakala, kedy vyjde hviezdny Tourminátor von.
EXKLUZÍVNE Saganov rozchod s manželkou šokoval cyklistický svet: Môže za to táto žena?
Na snimke Peter Sagan s manzelkou Katarinou prichadza na galavecer Sportovec roka 2016.
Ľudia
Šok počas Tour de France: Sagan chce rozvod! Čo to urobilo s jeho manželkou Katkou?
Europoslankyňa Monika Beňová
Správy
Ohrdnutú Beňovú nový život jej ex nezaujíma: Nech si Feďo robí, čo chce!
Saganovci rozchod.
Príbeh stroskotanej lásky Saganovcov vo FOTO: Od náhody až po šokujúci koniec v tom najlepšom!
Maroš (v strede) má v piešťanskom parku plné ruky práce. Denne na jeho „liečiteľské“ schopnosti čakajú desiatky, ba až stovky Rómov.
Regióny
Okolo LIEČITEĽA z Piešťan sa spustil celosvetový ošiaľ: Kto vlastne je ZÁZRAČNÝ Maroš?!
Pred 4 rokmi vyslovila Katka vetu, ktorá hovorí za všetko.
Šoubiznis
Veta, ktorá hovorí za všetko? Už pred 4 rokmi to dala Saganova Katka jasne NAJAVO! Je TOTO skutočný dôvod rozchodu?
Kalisová Miriam
Šoubiznis
FOTO Miriam Kalisová je už nejaký týždeň single: Pozrite, čo s ňou rozchod urobil!
Tatry zasiahol prírodný živel!
Regióny
 aktualizované
AKTUÁLNE KATASTROFA v Tatrách: Preboha, čo sa to v našich veľhorách deje?!
Peter Sagan sa s Katarínou objavil na vyhlásení najlepších cyklistov Slovenska.
Ľudia
Kto je Saganova Katka? Cyklistu zbalila misska, ktorá kedysi súťažila so Senášiovou

EXKLUZÍVNE Prehovoril priateľ známeho podnikateľa z VRTUĽNÍKA SMRTI: Mal som zlú predtuchu!

Miroslav Salanci sedel v smrtiacom vrtuľníku zhruba polhodinu pred haváriou.

Z vrtuľníka vystúpil len pár minút pred zrútením! Miroslav Salanci (33), obchodný partner a veľmi blízky priateľ Mariána Troligu († 63) prehovoril o tom, čo sa dialo v osudnú sobotu, kedy sa malý vrtuľník, ktorý pilotoval známy podnikateľ, zrútil v obci Kanaš k zemi. Z jeho rozprávania až naskakujú zimomriavky!

Podľa Salanciho M. Troliga (†63) veľmi často lietal, keďže mal na Slovensku mnoho úspešných firiem, v ktorých zamestnával viac než 600 ľudí a jeho čas bol vzácny. Preto sa potreboval rýchlo presúvať.

Minúty pred tragédiou

Na tragickú sobotu, ktorú strávil s Mariánom Troligom si spomenul takto: „Deň nebol ničím výnimočný. Pôvodne som sedel vo vrtuľníku aj ja, ale zhruba polhodinu pred zrútením som z neho vystúpil. Po asi 15-tich minútach som mal veľmi zvláštny pocit. Napadla mi tiež nepríjemná myšlienka. Okamžite som ju však zavrhol. O krátky čas som sa dozvedel najhoršiu správu v mojom živote,“povedal zronený Miroslav. „Škoda, že som v danom momente pri Mariánovi nebol. Prekážku v podobe elektrických drôtov by som si bol určite všimol." Nič mu nevyčíta, ale pokiaľ by mal na výber, tak by si s ním určite sadol do toho vrtuľníka. "Ak jeden pilotuje, ten druhý má oveľa viac priestoru sústrediť sa na to, aby pozoroval okolie,“ zamýšľa sa Miroslav.

Smrteľné zranenie

Netuší aké boli posledné slová Mariána. „Predpokladáme, že to bolo zahlásenie vzletu a preletu. Neskôr už nemal šancu niečo povedať. Kolízia s elektrickým vedením sa zomlela tak rýchlo, že si ani nestihol uvedomiť čo sa stalo!“ Podľa prvotných indícii si pilot pri páde zlomil väz.

Profesionalita nadovšetko

Miroslav Salanci vyvracia tvrdenia obyvateľov Kanaša o tom, že pilot zosadol v obytnej zóne, kvôli nejakému technickému problému. „Ak by mal čo i len najmenšiu pochybnosť, že vrtuľník nie je v poriadku, profesionalita by mu nedovolila pokračovať v lete. Každý pilot by sa tak zachoval,“ hovorí Miroslav. Jeho slová potvrdzuje fakt, že vrtuľník nebol odoslaný na expertízu.

Dôvod neznámy

Reagoval aj na to, prečo pilot pristál v obytnej zóne. „Teraz je o tom zbytočne polemizovať. Dôvod sa už dnes nedozvieme. Isté je, že vrtuľník môže pristáť na súkromnom pozemku za účelom návštevy, kontroly technického stavu stroja na základe súhlasu vlastníka, podmienkou je dodržanie istých pravidiel a predpisov,“ vysvetľuje blízky priateľ M. Troligu.

Človek s veľkým srdcom

Na úspešného podnikateľa spomínajú mnohí. Na sociálnych sieťach pribúdajú komentáre v ktorých sa o nebohom hovorí len v superlatívoch. „Bol to človek s obrovským sociálnym cítením. Vytváral hodnoty, ale na peniazoch mu nezáležalo. Žil veľmi skromne,“ potvrdzuje Miro názory komentátorov.

Štadión rodina dobuduje

Podnikateľov syn Tomáš (34) bude pokračovať v tom, čo jeho otec úspešne začal. Rodina sa rozhodla dobudovať v Prešove zimný štadión, ktorý sa podnikateľ chystal zrealizovať do konca roka. „Boli by sme radi, keby niesol meno Mariána Troligu. Som presvedčený, že si to zaslúži,“ uzavrel vyjadrenie Miroslav Salanci.

Rodina predpokladá, že na poslednú rozlúčku príde viac než tisíc ľudí nielen z domova, ale aj zo zahraničia.

Prečítajte si tiež:

Ako vnímate túto tragédiu vy? Poznali ste známeho podnikateľa? Dajte nám vedieť do diskusie pod článkom...

    PlusTV