viac magazínov
Vadala mal mať s exposlancom Mosta-Híd firmu v Chorvátsku.
Správy
ŠOKUJÚCE odhalenie: Tento známy politik chcel s Vadalom stavať rezort v Chorvátsku!
Módna stylistka Andrea Ziegler si posvietila na to, ako sa nahodili Pellegriniho ženy.
Správy
Módna stylistka si posvietila na naše ministerky. Ktorá obstála najlepšie?
Pacientka musela na operáciu čakať 3 mesiace. Povedali jej, že nemajú sestry. Ilustračné foto
Rady a tipy
Zúfalstvo pacientky po skúsenosti v štátnej nemocnici: Na TOTO platím odvody?
Polícia zadržala muža až po ukončení pochodu. (Ilustračné foto)
Správy
Dráma na Tichom pochode v Bratislave: Polícia zadržala muža so zbraňou!
Manželka Federera
FOTO Slovenska manželka Federera vyrazila na pláž: Pred rokom pneumatika a teraz... Mirka, preboha, čo so sebou robíš?
Karen McDougal (46) mala podľa vlastných tvrdení s Trumpom milenecký pomer celých 10 mesiacov. Všetko sa začalo len niekoľko týždňov po tom, čo Melania Donaldovi porodila syna Barrona.
Správy
VIDEO Nechránený sex päťkrát mesačne, za ktorý chcel Trump platiť: Playmate prehovorila o divočine s Donaldom, Melanii odkazuje – PREPÁČ!
Šťastná rodinka je už minulosťou.
Šoubiznis
Edita Bičanová po nechutných slovách svojho manžela: Keby chcem, podám na teba trestné oznámenie!
Cmorík
EMMA
Peter Cmorík a Daniela Lovlin sú už rodičmi: Toto sú ich dva malé poklady!
Manželský život jej prospieva.
Šoubiznis
FOTO Danica Nejedlá opäť šokovala výzorom: Tak ale TOTO?

Dana (54) nepyká už len za smrť Marcely († 36) a Majky († 19): Za čo a koľko dostala ďalšiu basu natvrdo?!

Spôsobila smrteľnú nehodu dvoch mladých žien, potom spreneverila desaťtisíce eur určených školám! Bývalá pracovníčka Mestského úradu v Rimavskej Sobote Dana Schwarzová predbiehala na plnej čiare na ceste smrti pri Mýtnej v marci 2014 auto a následky boli mimoriadne tragické. Po zrážke troch áut na mieste zomrela Marcela († 36). Jej neter Mária († 19) vydýchla naposledy o tri hodiny neskôr v nemocnici v Banskej Bystrici. Potom odhalili na mestskom úrade finančné machinácie vodičky Dany, ktorá z mestskej kasy na odbore školstva spreneverila obrovské tisíce eur.

Dana dostala za usmrtenie Marcely s Máriou dva roky nepodmienečne. Potrebovala asi peniaze na odškodnenie pozostalých i zranených z ďalšieho auta.

Jedného dňa sa primátorovi Jozefovi Šimkovi niečo s financiami nepozdávalo a poveril Anetu Vargicovú o hĺbkovú kontrolu. Najskôr podľa nej chýbalo 15 eur, no potom odhalila, že Dana spreneverila vyše 70 tisíc eur, z toho vyše 4 tisíc najskôr vrátila. Tie mala poslať na účet svojej dcéry. O ostatných peniazoch sa dodnes nevie kam šli, pretože akonáhle boli poslané na účty, okamžite odtiaľ odišli, alebo boli vybrané.

Mala paličku a nevládala rozprávať

Dana prišla na súd s paličkou, išla pomaly a nevedela súvisle ani rozprávať. Podľa našich informácií sa už pokúsila aj o samovraždu, keď zjedla lieky a má za sebou aj mozgovú mŕtvicu.

„Nepopieram čo sa stalo,“ povedala veľmi pomaly a prerušovane. Potom ju sudca zastavil a zrušil vypočúvanie pozvaných svedkov v prípade sprenevery. Následne po prestávke oznámil trest.

„Za pokračovací zločin sprenevery sa odsudzuje na nepodmienečný trest odňatia slobody vo výmere 3,5 roka. Zároveň sa ukladá trest zákazu vedenia motorových vozidiel na 6 rokov a musí uhradiť sumu 68143 eur Mestu Rimavská Sobota,“ vyriekol ortieľ sudca.

Chcela „len“ podmienku

Právny zástupca Dany oznámil, že sa odvolajú, pretože žiadali podmienečný trest. Odvolanie v lehote zároveň zahlásil aj prokurátor. Mesto Rimavská Sobota je s rozsudkom spokojné.

„Budeme trvať na tom, aby naša bývalá zamestnankyňa vrátila celú sumu 68143 eur. Peniaze začali miznúť z mestskej kasy až potom, ako sa jej stala tá dopravná nehoda,“ povedal po súde prednosta Mestského úradu v Rimavskej Sobote Ladislav Rigó.

„Ona disponovala z rozpočtu mesta vo výške 14 miliónov eur s viac ako polovicou. Aj ku kolegyniam bola v poslednej dobe arogantná. Mňa mrzí, že po tom, čo som prišla na spreneveru, som dostala od mesta výpoveď,“ vyjadrila sa Aneta Vargicová, ktorá na nekalú činnosť Dany prišla a oficiálne to primátorovi oznámila.

Mama mŕtvej Majky: Život dcéry mi už nič nevráti

Slávka Lecsoová z Vyšnej Pokoradze bola najskôr rozčarovaná z dvojročnej výšky trestu za smrť jej dcéry Majky i švagrinej Marcely. Keď sa dozvedela o sprenevere, pomyslela si svoje.

„Zrejme tá vodička potrebovala peniaze nielen na obhajcu, ale aj na vyplatenie odškodného nám pozostalým a ďalším piatim zraneným,“ myslí si Slávka. Jej rodina mala dostať od Dany 5-tisíc eur.

„Všetko sme nedostali. Nechcem byť zlá, ale ukazuje sa, že božie mlyny melú pomaly, ale isto. Neviem, či si Dana uvedomila a uvedomuje, že zničila životy nielen nám všetkým, ktorým zabila najbližších, ale tou spreneverou aj sebe a svojej rodine. Život milovanej Majky a Marcelky nám už nič a nikto nikdy nevráti,“ dodala Slávka so slzami.

Ako zomreli Marcela († 36) s Majkou († 19)

Rodina Slávky sa v piatok 28. marca 2014 vracala do Veľkých Teriakoviec z Banskej Bystrice. Pri obci Píla v okrese Lučenec ich autu skrížila cestu Ibiza, ktorú šoférovala Dana. Nabúrali, na ceste ich otočilo a narazilo do nich ďalšie auto.