Tip redakcii
Adam (†14) zomrel na HODINE TELOCVIKU počas testu športovej zdatnosti: Učiteľom sa nezdal už od rána!
Tip redakcii Diskusia ()
Tip redakcii
V cele strávia ešte jednu noc
Správy
VIEME PRVÍ Kočner s Ruskom zostávajú za mrežami. Čo je za tým?
kandráč, sajfa, dobby
FOTO Akoby ich jedna mater mala! Futbalisti na MS majú dvojníkov: V Rusku hrajú Kandráč, Sajfa aj slávny pornoherec
Zdravotný stav otca kráľa popu sa už niekoľko mesiacov zhoršoval.
Šoubiznis
Otec Michaela Jacksona (†50) umiera: O zákernom ochorení netušili ani jeho najbližší!
Manželia Druckerovci: Chodili často do spoločnosti.
Ľudia
Keď bol Tomáš Drucker dieťa opustil ho otec: „Nechal mi dvadsať korún.“
Pavol Dubček dáva od svojho mladšieho brata Milana ruky preč.
Správy
Dubček o sexuálnej afére v rodine. Tvrdé slová na bratovu adresu
Gabriela Vránová
Šoubiznis
S Gabrielou Vránovou († 78) sa osud dvakrát kruto zahral: Do konca života ju mátala smrť brata!
Peter Kočiš zbalil svoju kolegyňu.
Šoubiznis
Herec Peter Kočiš neprestáva prekvapovať: Šokujúci krok pred rozvodom!
Prvá dáma Spojených štátov sa vybrala na návštevu do migračného centra.
Správy
FOTO VNÚTRI Melania Trump (48) rada provokuje: Za pár minút dokázala pobúriť celý svet!
Martin Nikodým so synom Adamom.
Šoubiznis
FOTO Mladý Nikodým sa pochválil frajerkou: Aha, akú kočku si nabalil moderátorov syn!

Adam (†14) zomrel na HODINE TELOCVIKU počas testu športovej zdatnosti: Učiteľom sa nezdal už od rána!

Adam naposledy vydýchol na hodine telocviku.

Poslednýkrát vydýchol na pôde školy! Adam K. (†14), ôsmak zo  ZŠ Ing. O. Kožucha v Spišskej Novej Vsi, skolaboval počas hodiny telesnej výchovy. Prišlo mu zle, telocvikár ho poslal oddýchnuť si, no o pár minút poslednýkrát vydýchol. Podľa zistení denníka Plus JEDEN DEŇ sa však Adam v ten deň správal čudne aj na predchádzajúcich hodinách! 

K tragédii došlo počas testovania športovej zdatnosti ôsmakov na multifunkčnom ihrisku v areáli školy. "Dieťa mi povedalo, že riaditeľ, ktorý viedol hodinu telesnej, poslal Adama, nech si ide sadnúť do tieňa. Chlapec však pri odchode mal spadnúť na zem. Až zhruba po 3 minútach mu začali poskytovať prítomní prvú pomoc, keďže vyučujúci sledoval beh ostatných žiakov,“ povedala šokovaná mama Adamovho spolužiaka, ktorá hneď, ako sa o tragédii dozvedela, ponáhľala sa do školy preveriť si, či je jej dieťa v poriadku.

Bol iný ako býval!

Podľa zistení denníka Plus JEDEN DEŇ mal mať Adam problémy už na hodine, ktorá telocviku predchádzala. „Pred telesnou sme mali slovenčinu a písali sme diktát. Adam vždy napísal vetu ako prvý. V ten deň bol však veľmi spomalený, všimla si to aj učiteľka a pýtala sa ho, čo s ním je. Dokonca sa prišla na neho pozrieť aj na hodinu telesnej. Krátko ho pozorovala a potom odišla,“ tvrdí zdroj denníka zo školy.

Riaditeľ školy a zároveň učiteľ telocviku Bohuslav Vaľko, na ktorého hodine sa tragédia stala, nešťastie nechcel príliš komentovať: „Napriek enormnému úsiliu vrátiť Adama do života sa nám to ani s pomocou záchranných zložiek nepodarilo. Okamžite po nešťastnej udalosti sme vylúčili osobný dosah na žiakov a zabezpečili sme im aj psychologickú pomoc," povedal na margo tragédie Vaľko.

Rapídne schudol

Prípadom sa zaoberá aj polícia. "Obhliadajúci lekár predbežne vylúčil cudzie zavinenie a nariadil vykonať pitvu. Polícia v tejto súvislosti prijala trestné oznámenie a podľa výsledkov pitvy rozhodne o ďalšom postupe,“ povedala košická policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

Rodičia žiaka sú z jeho náhleho úmrtia zdrvení. K tomu, či ich syn nebol chorý, keďže podľa spolužiakov od začiatku roka rapídne schudol možno aj 20 kíl, reagovať odmietli. Zhovorčivejší boli susedia. „Adamka sme poznali od malička. Bol to veľmi múdry, nadaný a slušný chlapec. Mal veľmi rád geografiu, stále chodil na súťaže a olympiády. Je smutné, že odišiel taký mladý život. Obrovská rana to musí byť aj pre jeho mladších súrodencov, ktorí chodia do tej istej školy,“ dodala so smútkom v hlase suseda Viola.

Lekár: Na beh mal učiteľ zvoliť iný čas

„Učiteľka mala upozorniť kolegu, že so žiakom nie je niečo v poriadku. Určite chlapec musel mať nejaký skrytý zdravotný problém. Ten však mohla odhaliť len lekárska prehliadka. Tieto však boli u nás zrušené, sú už len na báze dobrovoľnosti, čo je na škodu veci. Neraz u „zdravého“ mladého športovca zistíme cukrovku, vysoký krvný tlak alebo problémy so srdcom. Obezita deti a mládeže je samostatná kapitola,“ hovorí traumatológ a telovýchovný lekár Miloslav Klíma. Odborník je presvedčený, že svoje urobil aj náhly úbytok váhy. „Jeho organizmus jednoducho nebol pripravený na tento skok v hmotnosti a zareagoval neprimerane aj vplyvom telesnej záťaže v kombinácií s vysokými teplotami. Učitelia by si mali uvedomiť, že školské osnovy nie sú modla. Na beh mal vyučujúci zvoliť iný čas, nie keď sú najväčšie horúčavy,“ netajil prekvapenie renomovaný košický lekár.

 

 

Prečítajte si aj:

Aká bola podľa vás príčina úmrtia ôsmaka Adama? Dajte nám vedieť do diskusie...

    PlusTV